aposto-logo
TR
TREN
Bugünkü Destekçimiz

🥙 Dönerin birinci, ikinci ve üçüncü dalgası

İstanbul-Paris-Berlin hattından bildiriyoruz: Bu hafta dönerin başında yemek yazarı Cemre Torun, Berlinli yemek blogger’ı Per Meurling, Kebab Project’in yaratıcısı Çağan Tchane Okuyan ve Kebap with Attitude’un kurucusu Deniz Buchholz var.
12 Ekim - Metro Türkiye - apéro
Metro Türkiye ile birlikte

Evde 5 dakikada büfe lezzeti: Metro Chef Döner Otuz yılı aşkın bir süredir sağlıklı beslenmeyi herkes için ulaşılabilir kılmayı amaçlayan Metro Türkiye , aynı zamanda pratik ürünleriyle de tüketicilerin kalbini kazanıyor. Nasıl? Metro Türkiye ’nin kendi markalarından Metro Chef , dondurulmuş pişirilmiş dana kıyma döner , pişirilmiş dana kıyma döner ve piliç yaprak döner olmak üzere üç farklı çeşitte döneri hızlı ve pratik çözümler arayan müşterilerine sunuyor. Nasıl yapılır? Pilav üstü, dürüm, ya da ekmek arası… Pişirilmiş Metro Chef döner çeşitleri mikrodalgada, kızgın tavada ya da 200 derecede ısıtılmış fırında kısa sürede hazırlanarak dilediğin tarife uyum sağlıyor. Yanında iyi gider: Kızartılmaya hazır çıtır patates, iştah açan biberiye ya da salatalık turşusu, en güzel dürümleri sarmalayacak sade ve tam buğdaylı çeşit çeşit lavaşlar da Metro Türkiye raflarında lezzet tutkunlarını bekliyor. Bizim favorimiz ise dönere kardeşi gibi yakışan Metro Chef süzme yoğurt . Sen de et yemeklerinin yıldız parçalarını bulmak için bu bağlantıyı kullanarak Metro Chef’in döner çeşitleri ve diğer dondurulmuş et ürünleriyle tanışabilirsin.

Daha fazlasını öğren

Fotoğraf: Kaan Walsh

Sokakta dönen bir etin önünden geçerken bu denli fikre, hisse hatta sürprize ait olacağını eminim tahmin etmezdin ya da en azından ben etmezdim. Evet, döner bir kültürel miras ve kolektif bir reçete, ancak tabiri caizse 7’den 70’e, tanıdığım tanımadığım yemekle ilişik kişileri aynı sayfada bir araya getireceğini söyleseler inanmazdım. Az sonra dört farklı kulvardan döner sohbetine dâhil olduğum insanları okudukça dediğimi anlayacaksın. Berlinli yemek blogger’ı Per Meurling’le Alman dönerini, yeme-içme yazarı Cemre Torun’la dönerin küresel yelpazesini, Kebab Project’in yaratıcısı Çağan Tchane Okuyan’la “homesick” gurbet dönercilerini ve son olarak Deniz Buchholz’la döner variyetelerini konuştuk. Ve tabii dur durak bilmeyen Z jenerasyonu gibi dönerin de üçüncü dalgasına girdiğini duyurduk.

Özetle haftanın menüsü “Bana Dönerini Anlat” ve dönerin başındaki isimler:

  • Per Meurling’le: Berlin-İstanbul hattında döner
  • Cemre Torun’la: Memleketten uzak bölgelerde döner
  • Çağan Tchane Okuyan’la: Dönerin ve dönercinin estetiği
  • Deniz Buchholz’la: Almanya’da dönerin üçüncü dalgası

Afiyetler,

Ceylin Atay

apéro

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

Bugünkü Destekçimiz

Evde 5 dakikada büfe lezzeti: Metro Chef Döner


Otuz yılı aşkın bir süredir sağlıklı beslenmeyi herkes için ulaşılabilir kılmayı amaçlayan Metro Türkiye, aynı zamanda pratik ürünleriyle de tüketicilerin kalbini kazanıyor.

Nasıl? Metro Türkiye’nin kendi markalarından Metro Chef, dondurulmuş pişirilmiş dana kıyma döner, pişirilmiş dana kıyma döner ve piliç yaprak döner olmak üzere üç farklı çeşitte döneri hızlı ve pratik çözümler arayan müşterilerine sunuyor. 

Nasıl yapılır? Pilav üstü, dürüm, ya da ekmek arası… Pişirilmiş Metro Chef döner çeşitleri mikrodalgada, kızgın tavada ya da 200 derecede ısıtılmış fırında kısa sürede hazırlanarak dilediğin tarife uyum sağlıyor.

Yanında iyi gider: Kızartılmaya hazır çıtır patates, iştah açan biberiye ya da salatalık turşusu, en güzel dürümleri sarmalayacak sade ve tam buğdaylı çeşit çeşit lavaşlar da Metro Türkiye raflarında lezzet tutkunlarını bekliyor. Bizim favorimiz ise dönere kardeşi gibi yakışan Metro Chef süzme yoğurt.

Sen de et yemeklerinin yıldız parçalarını bulmak için bu bağlantıyı kullanarak Metro Chef’in döner çeşitleri ve diğer dondurulmuş et ürünleriyle tanışabilirsin.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

apéro

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

YAZARLAR

apéro

İştah ve ufuk açan yemek yayını. Her çarşamba ve cumartesi önlüğünü giyer.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;