aposto-logo
TR
TREN
Bugünkü Destekçimiz

🔌 Musk'tan elveda, kriptoda iflas

Twitter'ın yeni CEO'su. Wikipedia kurucusundan Musk'a 'kısıtlama' tepkisi. Google I/O 2023'te duyurulanlar. Steve Wozniak'tan yapay zeka uyarısı. Kripto'da yeni iflas başvurusu.
16 Mayıs - İBB Kültür AŞ - İstanbul
İBB Kültür AŞ ile birlikte

Gençlere Alan Açık: Resim Yarışması için başvurular devam ediyor Gençlere Alan Açık: Resim Yarışması için son başvuru tarihi 2 Haziran Nedir? İBB Kültür AŞ ilk defa düzenlediği Gençlere Alan Açık yarışmasında “Bellek ve An” temasıyla resim alanında üretim yapan gençlere sesleniyor. Genç yeteneklerin özgün çalışmalarıyla katılması arzulanan yarışmada, hayalini kurdukları ve kendilerini özgür hissettikleri bir ortamda hünerlerini göstermeleri ve hikâyelerini sanat pratikleriyle anlatmaları teşvik ediliyor. Kimler başvurabilir? Başvuruların 2 Haziran’a kadar devam edeceği yarışmaya Türkiye’deki üniversitelerin 35 yaş altı lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve/veya mezunları birer eserle katılabiliyor. Peki ya ödül? Çelenk Bafra, Eda Kehale Argün, İnci Eviner, Osman Erden ve Oya Delahaye’den oluşan seçici kurul ilk üç kazananı belirleyecek. Kurul tarafından seçilen 20 eser 11 - 30 Temmuz tarihlerinde Taksim Sanat ’ta sergilenerek aynı tarihlerde Radar İstanbul mobil uygulaması üzerinden oylamaya sunulacak. Oylamanın kazananı 10 bin liralık Halk Ödülü ’ne layık görülürken yarışmanın birincisi 50 bin lira , ikincisi 25 bin lira ve üçüncüsü 10 bin liranın sahibi olacak. Sevgili gençler, Gençlere Alan Açık: Resim Yarışması hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilir, 2 Haziran’a kadar başvuruları şuradan yapabilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

CNBC

16 Mayıs gününden herkese merhaba. Teknoloji dünyasında geçtiğimiz haftanın özetine hoş geldiniz.

Geride bıraktığımız haftaya Elon Musk'ın Twitter CEO'su koltuğunu devredeceği ismi açıklaması damgasını vururken Wikipedia kurucusunun 14 Mayıs seçimleri nedeniyle Twitter'da bazı hesaplara kısıtlama getirilmesine gösterdiği tepki, Ekşi Sözlük'e bir kez daha erişim engeli getirilmesi, Google'ın I/O 2023 etkinliği, Steve Wozniak'ın yapay zeka açıklaması, Binance'in Kanada'dan çekilme kararı, Microsoft'un Activision'ı satın almasının Avrupa Birliği'nce onaylanması ve Bittrex'in iflas başvurusunda bulunması da gündemin en sıcak konularından oldu.

Keyifli okumalar!

-İrem

Quando

Quando

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri.

Bugünkü Destekçimiz

Gençlere Alan Açık: Resim Yarışması için başvurular devam ediyor

Gençlere Alan Açık: Resim Yarışması için son başvuru tarihi 2 Haziran

Gençlere Alan Açık: Resim Yarışması için son başvuru tarihi 2 Haziran

Nedir? İBB Kültür AŞ ilk defa düzenlediği Gençlere Alan Açık yarışmasında “Bellek ve An” temasıyla resim alanında üretim yapan gençlere sesleniyor. Genç yeteneklerin özgün çalışmalarıyla katılması arzulanan yarışmada, hayalini kurdukları ve kendilerini özgür hissettikleri bir ortamda hünerlerini göstermeleri ve hikâyelerini sanat pratikleriyle anlatmaları teşvik ediliyor. 

Kimler başvurabilir? Başvuruların 2 Haziran’a kadar devam edeceği yarışmaya Türkiye’deki üniversitelerin 35 yaş altı lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri ve/veya mezunları birer eserle katılabiliyor.

Peki ya ödül? Çelenk Bafra, Eda Kehale Argün, İnci Eviner, Osman Erden ve Oya Delahaye’den oluşan seçici kurul ilk üç kazananı belirleyecek. Kurul tarafından seçilen 20 eser 11 - 30 Temmuz tarihlerinde Taksim Sanat’ta sergilenerek aynı tarihlerde Radar İstanbul mobil uygulaması üzerinden oylamaya sunulacak. Oylamanın kazananı 10 bin liralık Halk Ödülü’ne layık görülürken yarışmanın birincisi 50 bin lira, ikincisi 25 bin lira ve üçüncüsü 10 bin liranın sahibi olacak. 

Sevgili gençler, Gençlere Alan Açık: Resim Yarışması hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilir, 2 Haziran’a kadar başvuruları şuradan yapabilirsiniz.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Quando

Quando

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri.

YAZARLAR

Quando

Türkiye’den ve dünyadan en önemli teknoloji, inovasyon, girişimcilik ve bilim haberleri.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;