aposto-logo
TR
TREN

Rakamlarla, rekorlarla mayıs ayı

Mayıs ayı rakamları ne anlama geliyor? Hangi markalar yüksek performans gösteriyor?

unsplash.com

Mayıs ayı otomobil ve hafif ticari satışları açıklandı. Her ay konuştuğumuz gibi yine bu konuyu konuştuk. Çünkü yine tüm zamanların en iyi mayıs ayı satışı geldi. Yüz bini geçen bir satış haberleri yapıldığında “Bu otomobilleri kimler alıyor?” soruları uçuştu. Çünkü genel kanı bu araçları “tüketiciler” değil, “spekülatörler” alıyor yönünde. Yani Türk parasını korumak için eskiden döviz, ev, altın alan yatırımcı şimdi aylar önden sıraya girip ne bulursa alıyor. Yapılacak bir şey yok. Tarihin belki de en “saçma” otomobil pazarı gerçeğini yaşıyoruz.

Şimdi gelelim TOGG’a… Çünkü geçen hafta yine TOGG’u konuştuk, mayıs ayı resmî sayılara göre 306 adet TOGG teslim edilmiş. TOGG Ceo’su Gürcan Karakaş Mayıs ayı başında “Bu ay 1000 adetin üzerinde araç teslim etmeyi hedefliyoruz” demişti. 1000 adedin yarısı bile teslim edilmemiş. Tabii her zaman olduğu gibi bir açıklama yok. Seçimin son haftası “yandaş medyaya” toplantılar düzenleyen ve açıklamalar yapan Karakaş, seçimin bitmesiyle onca şikâyet ve mağduriyet varken açıklama yapmıyor. TOGG neden yok? Kimse bilemiyor.

Haftanın otomotiv gündemine hoş geldiniz,

Ahmet Çelik

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

YAZARLAR

Aposto Sektör: Otomotiv

Otomotiv sektöründen haberler ve raporlar, yeni model incelemeleri, pazar payı analizleri, sektörel öngörüler, en önemli basın açıklamaları.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;