Bugünkü Destekçimiz

🚏 ROTA: ERENKÖY'DE NEREDE NE YESEK?

Terkedilmiş kadar sessiz, hiç bırakılmamış kadar samimi bir mahalle Erenköy. Midemizin mutluluktan rengârenk olduğu, her köşebaşında hoş sohbet esnafla karşılaştığımız bir yolculuk bugünkü. Hep arzulanan "o yer" e ait bir umut.
Samsung Galaxy ile birlikte

Galaxy Z Flip4 ile hayatı yepyeni açılardan yakala Kullanıcılara üstün bir katlanabilir akıllı telefon deneyimi sunan Galaxy Z serisinin geliştirilmiş kamera deneyimi, daha büyük pil kapasitesi ve daha fazla kişiselleştirme olanağı sunan en yeni üyesi Galaxy Z Flip4 ’le tanışın. Alkışlara eşlik eden Galaxy Z Flip4’de neler var? Etkileyici tasarım: Avucuna sığacak kadar kompakt olan bu telefon; Blue, Bora Purple, Graphite ve Pink Gold renk seçenekleri, daha ince menteşesi, kontrast oluşturan cam ve çerçeveleriyle her anına yakışacak kadar şık. En dayanıklı: Dünyanın suya dayanıklı ilk katlanabilir akıllı telefonu hayatın karşına çıkaracağı her sürpriz için şimdi en dayanıklı malzemelerle üretildi. Darbelerden kaynaklanabilecek çizilme, çatlama gibi hasarlara karşı süper dayanıklı. Üst düzey kamera: Fotoğrafçılık becerilerini ikiye katlayacak iyileştirilmiş kamerasıyla daha aydınlık geceler, net ses ve keskin görüntüler mümkün. Eller serbest kamera deneyimi yaratan FlexCam ve ile grup selfie’leri ya da videolar çekebilir, Hızlı Çekim ile hayatı dilediğin her açıdan yakalayabilirsin. Daha büyük pil kapasitesi : Yükseltilmiş işlemci, geliştirilmiş uzun ömürlü pil ve Süper Hızlı Şarj özelliğiyle iki şarj arası sürede daha fazla fotoğraf çekebilir, içerik izleyebilir ve bağlantıda kalmaya devam edebilirsin. Kişiselleştirebilir kapak ekranı: Kapak Ekranı üzerinden telefon görüşmeleri yapman, mesajları yanıtlaman, daha fazla bilgi ve kontrole ulaşman çok kolay. Bu yeni tuvali widget'lar ekleyerek dilediğin şekilde özelleştirebilirsin. Üstün bir akıllı telefon deneyimiyle hayatı ikiye katlamak için Galaxy Z Flip4 ’ü buradan keşfedebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Sanatçı: Aksel Mengü Fotoğraf: Deniz Sabuncu

Yaşlar 6-7. Dizler yara bere içinde, scooter'dan ve bisikletten inilmeyen yaz akşamları. Mayıs-eylül arası değil o zamanlar yaz. Bir çocuk için zaman dilimlerinin en sonsuzu, zamandan öte bir duyumsama: bol dondurmanın ferahlığı, kısa karanlıkların korkusuzluğu, akşam sefalarının (Marvel of Peru) pembeliği, saklambacın adrenalini ve deniz kabuklarının tıkırtısı biraz da tatile giden arkadaşın hüznü belki de.

Yürüşteyiz: önce sakızlı dondurma sonra taze ve sıcak kuruyemişler eşlikçimiz. Kafamızın üzerinden rüzgâr gibi geçen frizbi'ler ve estiren bisikletler kadar hızlı yaz. Akşamüstü durgun deniz kadar engin ve yavaş. Zamanın zamanı kovalamadığı o yaş.

Artık o yaşta değilim ama burası hâlâ yavaş, göz alabildiğine deniz, hissi hep yaz. Dondurmadan değil belki bu defa ama hissettirdiği özgürlükten. Özgürlük bir yerden bir yere rahatça yürüyebilmek, durduğunda soluklanmak için oturabileceğin o sandalyeyi her daim bulabilmekle ilişkili belki de. Ya da zamanın peşinden kimse koşmadığından, belki dört mevsim burada sayfiye havası yaşandığından.

Bilinir de anlatılmaz; Erenköy’ün bugününün çamlarından acı, bugün olmayan eski bağlarından buruk kokular gelir. Denizden yosun, fırından ekmek gelir. Burada çocuk olmak, zamanın pek karışmadığı bir şeydir. Bu hafta çocukluğunun o yavaş ve hızlı yaz günlerini burada yaşamasa da aynı özgürlüğü ve sayfiye havasını burada bulan Fikret (Kuşadalı)'leyiz. Burnumuza gelen kokuları takip ede ede yürüyoruz. Ömer Paşa boyunca "Hangi sokak denize hangi sokak fırına çıkar?" bulmacasını çözüyoruz. Zamanımız var, zaman yok.

Bu sayıdaki tüm fotoğraflar Samsung Galaxy Z Flip4 ile çekilmiştir.


İÇİNDEKİLER

ROTA: Fikret (Kuşadalı)'le Ömer Paşa Sokak'tayız bu hafta. Çerçeveci, elektrikçi, dondurmacı ve kahveci dükkânları kısacası ne ararsan burada.

ERENKÖY 5’LİSİ: Mahallenin kokusu fırınlardan gelen kurabiye. Peki ya tadı ne, her gün merhaba denilen esnafı kim?

MÜDAVİMİYİM: Babayani Bakery’nin sadece perşembeleri çıkan sarımsaklı ekmeğinin, pazartesi günleri Vertical’ın.

Takıl peşimize,

Elif

SOLİ

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

Bugünkü Destekçimiz

Galaxy Z Flip4 ile hayatı yepyeni açılardan yakala

Kullanıcılara üstün bir katlanabilir akıllı telefon deneyimi sunan Galaxy Z serisinin geliştirilmiş kamera deneyimi, daha büyük pil kapasitesi ve daha fazla kişiselleştirme olanağı sunan en yeni üyesi Galaxy Z Flip4’le tanışın. 

Alkışlara eşlik eden Galaxy Z Flip4’de neler var?

  • Etkileyici tasarım: Avucuna sığacak kadar kompakt olan bu telefon; Blue, Bora Purple, Graphite ve Pink Gold renk seçenekleri, daha ince menteşesi, kontrast oluşturan cam ve çerçeveleriyle her anına yakışacak kadar şık.
  • En dayanıklı: Dünyanın suya dayanıklı ilk katlanabilir akıllı telefonu hayatın karşına çıkaracağı her sürpriz için şimdi en dayanıklı malzemelerle üretildi. Darbelerden kaynaklanabilecek çizilme, çatlama gibi hasarlara karşı süper dayanıklı. 
  • Üst düzey kamera: Fotoğrafçılık becerilerini ikiye katlayacak iyileştirilmiş kamerasıyla daha aydınlık geceler, net ses ve keskin görüntüler mümkün. Eller serbest kamera deneyimi yaratan FlexCam ve ile grup selfie’leri ya da videolar çekebilir, Hızlı Çekim ile hayatı dilediğin her açıdan yakalayabilirsin. 
  • Daha büyük pil kapasitesi: Yükseltilmiş işlemci, geliştirilmiş uzun ömürlü pil ve Süper Hızlı Şarj özelliğiyle iki şarj arası sürede daha fazla fotoğraf çekebilir, içerik izleyebilir ve bağlantıda kalmaya devam edebilirsin.
  • Kişiselleştirebilir kapak ekranı: Kapak Ekranı üzerinden telefon görüşmeleri yapman, mesajları yanıtlaman, daha fazla bilgi ve kontrole ulaşman çok kolay. Bu yeni tuvali widget'lar ekleyerek dilediğin şekilde özelleştirebilirsin.

Üstün bir akıllı telefon deneyimiyle hayatı ikiye katlamak için Galaxy Z Flip4’ü buradan keşfedebilirsin. 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

SOLİ

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

YAZARLAR

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;