Bugünkü Destekçimiz

🚏 ROTA: GALATA TERASLARI

Arnavut kaldırımlarını, tabela ışıklarının verdiği baş ağrısını, Kule’ye çıkmak için bilet almayı bekleyenleri ve gevrek simit kokusunu geride bırakıyor merdivenleri tırmanmaya başlıyoruz, Galata teraslarına ve manzarasına ulaşmak için.
Samsung Galaxy ile birlikte

Galaxy Z Flip4 ile hayatı yepyeni açılardan yakala Galaxy Z Flip4 Kullanıcılara üstün bir katlanabilir akıllı telefon deneyimi vadeden Galaxy Z serisinin geliştirilmiş kamera deneyimi, daha büyük pil kapasitesi ve daha fazla kişiselleştirme olanağı sunan en yeni üyesi Galaxy Z Flip4 ’le tanışın. Alkışlara eşlik eden Galaxy Z Flip4’te neler var? Etkileyici tasarım: Avucuna sığacak kadar kompakt olan bu telefon; Blue , Bora Purple , Graphite ve Pink Gold renk seçenekleri, daha ince menteşesi, kontrast oluşturan cam ve çerçeveleriyle her anına yakışacak kadar şık. En dayanıklı: Dünyanın suya dayanıklı ilk katlanabilir akıllı telefonu hayatın karşına çıkaracağı her sürpriz için şimdi en dayanıklı malzemelerle üretildi. Darbelerden kaynaklanabilecek çizilme, çatlama gibi hasarlara karşı süper dayanıklı. Üst düzey kamera: Fotoğrafçılık becerilerini ikiye katlayacak iyileştirilmiş kamerasıyla daha aydınlık geceler, net ses ve keskin görüntüler mümkün. Eller serbest kamera deneyimi yaratan FlexCam ile grup selfie ’leri ya da videolar çekebilir, Hızlı Çekim ile hayatı dilediğin her açıdan yakalayabilirsin. Daha büyük pil kapasitesi: Yükseltilmiş işlemci, geliştirilmiş uzun ömürlü pil ve Süper Hızlı Şarj özelliğiyle iki şarj arası sürede daha fazla fotoğraf çekebilir, içerik izleyebilir ve bağlantıda kalmaya devam edebilirsin. Kişiselleştirebilir kapak ekranı: Kapak Ekranı üzerinden telefon görüşmeleri yapman, mesajları yanıtlaman, daha fazla bilgi ve kontrole ulaşman çok kolay. Bu yeni tuvali widget 'lar ekleyerek dilediğin şekilde özelleştirebilirsin. Üstün bir akıllı telefon deneyimiyle hayatı ikiye katlamak için Galaxy Z Flip4 ’ü buradan keşfedebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Geçerken gülümsüyor biri. Birkaç gün sonra aynı yüz, market sırasında, onu takip eden hafta Tatar Beyi’nde kaldırım kenarına atılmış masada, yanına ilişiyorsun. Galatalılarla tanışma genellikle bir öğle kayıntısında veya "Oturan var mı?" diye sorduğun, sandalyeye çökerek müşterek işgal ettiğiniz alanda başlıyor. Kimi hikâyede kapı önü, diğerinde eczane, sabah 11 kahvesi, başkasında bakkal, muhtarla ayaküstü veya çoğunluklukla Serdar-ı Ekrem’e ilerlemeye çalışırken sen, selfie sopalarıyla engellenen meydanın etrafında. Bugün Arnavut kaldırımlarını, tabela ışıklarının verdiği baş ağrısını, gelin-damat ve onların peşi sıra giden prodüksiyon ekibini, Kule’ye çıkmak için bilet almayı bekleyenleri ve gevrek simit kokusunu geride bırakıyor merdivenleri tırmanmaya başlıyoruz. Bir, on sekiz, kırk altı, yüz on ki basamak sonra karşında Boğaz, Süleymaniye Camii ve Ayasofya. Kule, elini uzatsan tutacak kadar yakınında.

Bu sayıdaki tüm fotoğraflar Samsung Galaxy Z Flip4 ile çekilmiştir.


İÇİNDEKİLER:

ROTA: Şişhane’den Frej Apartmanı’nı takip ederek Büyük Hendek Caddesi’nden giriyoruz Galata’ya, Barkın (Özdemir)’la. Devamında teraslara tırmanacak, kule, kiliseler ve damların arasından bakacağız İstanbul’a, Boğaz’a ve denize.

GALATA 5’LİSİ: Mahallenin kokusu, Petek Büfe’nin döneri. Peki ya her gün merhaba denilen esnafı kim?

MÜDAVİMİYİM: Galata Meydanı’ndan Serdar-ı Ekrem’e yürüyüp Karaköy rotasını takiben Kamondo Merdivenleri’nden eve dönmenin.

Takıl peşimize,

Hazal

SOLİ

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

Bugünkü Destekçimiz

Galaxy Z Flip4 ile hayatı yepyeni açılardan yakala

Galaxy Z Flip4

Galaxy Z Flip4

Kullanıcılara üstün bir katlanabilir akıllı telefon deneyimi vadeden Galaxy Z serisinin geliştirilmiş kamera deneyimi, daha büyük pil kapasitesi ve daha fazla kişiselleştirme olanağı sunan en yeni üyesi Galaxy Z Flip4’le tanışın. 

Alkışlara eşlik eden Galaxy Z Flip4’te neler var?

  • Etkileyici tasarım: Avucuna sığacak kadar kompakt olan bu telefon; BlueBora PurpleGraphite ve Pink Gold renk seçenekleri, daha ince menteşesi, kontrast oluşturan cam ve çerçeveleriyle her anına yakışacak kadar şık.
  • En dayanıklı: Dünyanın suya dayanıklı ilk katlanabilir akıllı telefonu hayatın karşına çıkaracağı her sürpriz için şimdi en dayanıklı malzemelerle üretildi. Darbelerden kaynaklanabilecek çizilme, çatlama gibi hasarlara karşı süper dayanıklı. 
  • Üst düzey kamera: Fotoğrafçılık becerilerini ikiye katlayacak iyileştirilmiş kamerasıyla daha aydınlık geceler, net ses ve keskin görüntüler mümkün. Eller serbest kamera deneyimi yaratan FlexCam ile grup selfie’leri ya da videolar çekebilir, Hızlı Çekim ile hayatı dilediğin her açıdan yakalayabilirsin. 
  • Daha büyük pil kapasitesi: Yükseltilmiş işlemci, geliştirilmiş uzun ömürlü pil ve Süper Hızlı Şarj özelliğiyle iki şarj arası sürede daha fazla fotoğraf çekebilir, içerik izleyebilir ve bağlantıda kalmaya devam edebilirsin.
  • Kişiselleştirebilir kapak ekranı: Kapak Ekranı üzerinden telefon görüşmeleri yapman, mesajları yanıtlaman, daha fazla bilgi ve kontrole ulaşman çok kolay. Bu yeni tuvali widget'lar ekleyerek dilediğin şekilde özelleştirebilirsin. 

Üstün bir akıllı telefon deneyimiyle hayatı ikiye katlamak için Galaxy Z Flip4’ü buradan keşfedebilirsin.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

SOLİ

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

YAZARLAR

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;