Bugünkü Destekçimiz

🚏 ROTA: KİREMİT CADDESİ

Balat'ın renkli apartmanları, arnavut kaldırımları ve dik yokuşları arasında mahalle keşfi. Atölyelerdeki üretimler, dükkânlardaki tüketimler ve dahası.
Samsung Galaxy ile birlikte

Galaxy Z Fold4 ile hayatı ikiye katla Galaxy Z Fold4 Yenilikçi ekran teknolojilerine sahip Samsung Galaxy Z serisinin dikkatleri üzerinizde toplayacak en yeni üyesiyle tanışın. Karşınızda Galaxy Z Fold4 . Yüksek performanslı, dayanıklı, katlanabilir bir çoklu görev cihazı Neler var? Hayatın her anında pratik ve keyifli çözümler sunan Galaxy Z Fold4 : Çoklu görünüm: Katlanabilir ekranı ve çoklu ekran özelliğiyle bir uygulamadan diğerine geçmeye gerek kalmadan, tek elle dâhi pek çok işlemi gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor. 7.6-inçlik ana ekranı seni tam istediğin eğlence diyarının içine alıyor. Çoklu görev: Mobil hayatımızın ihtiyaçlarına uygun bir şekilde, tıpki bir bilgisiyar özelliği taşıyarak sunduğu Yeni Görev Çubuğu sayesinde aynı süper üretken ekranda işlerini birkaç dokunuşla tamamlayabilir, kendine daha fazla ayırabilirsin. Nasıl? Uygulamalar ve pencereler arasında gezinmek için görev çubuğuna uygulamaları eklemen yeterli. En güçlü, en sağlam: Hayatın karşına çıkaracağı her sürpriz için en dayanıklı malzemelerle üretildi. Dış darbelerden kaynaklanabilecek çizilme, çatlama gibi hasarları önler, su geçirmezlik özelliğiyle endişeleri uzak tutar. Üst düzey kamera: Sunduğu 50MP geniş lens, 30x Space Zoom, %23 daha parlak sensörün yanı sıra görüntü sabitleyici ve parazit azaltıcı özellikler kaçırılmayacak her anı daha da mükemmelleştirir. Üstün bir akıllı telefon deneyimiyle hayatı ikiye katlamak için Galaxy Z Fold4 ’ü buradan keşfedebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Fotoğraf: Deniz Sabuncu

Bir anı. Sokak sanatçısı JR. “Wrinkles of The City” (Şehrin Kırışıklıkları) projesi kapsamında İstanbul’da. Yıl 2015. Sanırım. Balat sokaklarında, ansızın, duvarlara yapıştırılmış dev boyutlarda insan yüzleri çıkıyor karşına. Şehrin badireler atlatmış mahallelerinde, badirelere tanık olmuş insanların suratları bunlar. Vodina Caddesi’ni takiben Çimen, Çilingir ve Alay sokaklarında geziniyoruz. Gülümseyen, hüzünlü ve hikmetli. Daha da eski bir anı. Tamar Hanım filesiyle yürüyor çarşıya doğru, Angelo Bey dükkânın önünü süpürüyor, Raşel Hanım’la tam bu noktada karşılaşıyorlar. Akşama yapılacak yemekler sohbetin odak noktası.

Sokakların sessiz tanıklıkları peşimizde, ilerliyoruz Kiremit Caddesi’ne. Roksan (Sarfati) karşılayacak bizi orada, Mah-Roc’un kapısında.

Bu sayıdaki tüm fotoğraflar Samsung Galaxy Z Fold4 ile çekilmiştir


İÇİNDEKİLER

ROTA: Roksan (Sarfati)'la Kiremit Caddesi’ndeyiz. Dikkatimizi ilk olarak rengârenk evler çekiyor. Sonra vitrinler, camlar ve kapılar arkasındaki sanatçı atölyeleri. Bir yokuş, tarihin tanıklığında.

BALAT 5’LİSİ: Balat’ın kokusu antika, tadı akide şekeri. Peki ya müziği?

MÜDAVİMİYİM: Her gün hiç bıkmadan yiyebileceğin Has Fırın’ın sabah simidinin; mahalle dedikodularını duymaya ve ezogelin çorbasını tatmaya Ada Restoran’ın.

Takıl peşimize,

Hazal

SOLİ

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

Bugünkü Destekçimiz

Galaxy Z Fold4 ile hayatı ikiye katla

Galaxy Z Fold4

Galaxy Z Fold4

Yenilikçi ekran teknolojilerine sahip Samsung Galaxy Z serisinin dikkatleri üzerinizde toplayacak en yeni üyesiyle tanışın. Karşınızda Galaxy Z Fold4.

Yüksek performanslı, dayanıklı, katlanabilir bir çoklu görev cihazı

Neler var? Hayatın her anında pratik ve keyifli çözümler sunan Galaxy Z Fold4:

  • Çoklu görünüm: Katlanabilir ekranı ve çoklu ekran özelliğiyle bir uygulamadan diğerine geçmeye gerek kalmadan, tek elle dâhi pek çok işlemi gerçekleştirmeyi mümkün kılıyor. 7.6-inçlik ana ekranı seni tam istediğin eğlence diyarının içine alıyor.  
  • Çoklu görev: Mobil hayatımızın ihtiyaçlarına uygun bir şekilde, tıpki bir bilgisiyar özelliği taşıyarak sunduğu Yeni Görev Çubuğu sayesinde aynı süper üretken ekranda işlerini birkaç dokunuşla tamamlayabilir, kendine daha fazla ayırabilirsin. Nasıl? Uygulamalar ve pencereler arasında gezinmek için görev çubuğuna uygulamaları eklemen yeterli. 
  • En güçlü, en sağlam: Hayatın karşına çıkaracağı her sürpriz için en dayanıklı malzemelerle üretildi. Dış darbelerden kaynaklanabilecek çizilme, çatlama gibi hasarları önler, su geçirmezlik özelliğiyle endişeleri uzak tutar.
  • Üst düzey kamera: Sunduğu 50MP geniş lens, 30x Space Zoom, %23 daha parlak sensörün yanı sıra görüntü sabitleyici ve parazit azaltıcı özellikler kaçırılmayacak her anı daha da mükemmelleştirir.

Üstün bir akıllı telefon deneyimiyle hayatı ikiye katlamak için Galaxy Z Fold4’ü buradan keşfedebilirsin.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

SOLİ

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

YAZARLAR

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;