Daniel Noboa ile ilgili hikayeler

• Ekvador Devlet Başkanı Daniel Noboa, hapishanelerdeki isyanlar sonucu rehin alınan görevlilerin kurtarıldığını bildirdi. Ne olmuştu? Ülke çapındaki güvenlik krizlerinden dolayı 9 Ocak'ta 60 günlük OHAL ilan edilen Ekvador'da, 7 hapishanede isyan çıkmış; 178 görevli çeteler tarafından rehin alınmıştı. Ekvador'da yaşananların detaylarına buradan ulaşabilirsiniz.

17 Oca 2024

• Ekvador Devlet Başkanı Daniel Noboa, hapishanelerdeki isyanlar sonucu rehin alınan görevlilerin kurtarıldığını bildirdi. Ne olmuştu? Ülke çapındaki güvenlik krizlerinden dolayı 9 Ocak'ta 60 günlük OHAL ilan edilen Ekvador'da, 7 hapishanede isyan çıkmış; 178 görevli çeteler tarafından rehin alınmıştı.

16 Oca 2024

• Güney Amerika ülkesi Ekvador'da Devlet Başkanı Daniel Noboa, ülkedeki 22 uyuşturucu çetesini terör örgütü ilan ederek meşru hedef olarak gösterdi. Açıklamanın ardından yerel bir televizyon kanalının stüdyosu canlı yayın sırasında maskeli ve silahlı kişiler tarafından basıldı. Polisin düzenlediği operasyonda 13 kişi gözaltına alındı. Bir adım geriden: Uyuşturucu çetesi lideri "Fito" lakaplı Adolfo Macias'ın, tutulduğu yüksek güvenlikli cezaevinden firar etmesinin ...Devamını Oku

11 Oca 2024

• Güney Amerika ükesi Ekvador'da uyuşturucu çetesi lideri "Fito" lakaplı Adolfo Macias'ın tutulduğu yüksek güvenlikli cezaevinden firar etmesinin ardından bazı cezaevlerinde olaylar çıktı. Devlet Başkanı Daniel Noboa 60 gün süreyle OHAL ilan etti. Buna göre ülkede akşam 23.00 ile sabah 05.00 arasında sokağa çıkma yasağı uygulanacak. Dün akşam: OHAL ilanının ardından dün akşam silahlı kişiler canlı yayın sırasında bir televizyon stüdyosunu bastı. Çalışanlar ell...Devamını Oku

10 Oca 2024

• Ekvador’da 35 yaşındaki iş insanı Daniel Noboa, ülkenin en genç devlet başkanı seçildi. Pazar günü düzenlenen devlet başkanlığı seçimlerinin ikinci turunda Noboa, oyların %52,3’ünü aldı; sosyalist rakibi Luisa González's ise %47,7’de kaldı. Noboa, seçimi kazanmasının ardından yaptığı konuşmada “şiddet, yolsuzluk ve nefret ile hırpalanan Ekvador’u yeniden inşa etmeye başlayacaklarını” söyledi.

17 Eki 2023

• Ekvador'da kampanya sürecinde adaylardan birinin suikaste kurban gittiği devlet başkanlığı seçimlerinin ilk turunda en yüksek oyu alan iki eski milletvekili ikinci tura kaldı. Kim? Eski Devlet Başkanı Rafael Correa'nın sosyal programlarını yeniden canlandırma vaadinde bulunan Luisa Gonzalez %33 ile birinci, muz ticaretiyle tanınan iş insanı ve eski başkan adayı Alvaro Noboa'nın oğlu Daniel Noboa ise %24 ile ikinci oldu.

22 Ağu 2023