aposto-logo
TR
TREN

2023 Roland Garros: Djokovic'in Kosova açıklaması

Djokovic'in kamera mesajı üzerine tepkiler büyüyor.

20 Mayıs - Mercedes-Benz
Mercedes-Benz ile birlikte

Mercedes-Benz ’den yepyeni bir satın alma deneyimi Mercedes-Benz benimsediği müşteri odaklı yeni satış anlayışıyla müşterisine yepyeni bir adımla yaklaşıyor. Nedir? Showroom’ların Mercedes-Benz’i temsil etmeye devam edeceği yeni satış modelinde müşteriler ve Mercedes-Benz arasınd a daha kolay, hızlı ve kesintisiz bir iletişim sağlanması amaçlanıyor. Böylece hem fiziksel hem çevrimiçi ortamda kusursuz bir müşteri deneyimi vadediliyor. Neden önemli? Ürünlerle ilgili detaylı fiyat ve satış bilgilerini direkt olarak Mercedes-Benz’in belirlemesine ve faturaların Mercedes-Benz tarafından düzenlenmesine olanak sağlayan yeni satış modeli, Mercedes-Benz ve müşteriler arasındaki temas noktalarını artırarak daha şeffaf bir alışveriş deneyimi sunuyor. Online konfigüratör ve test sürüşü rezervasyonları gibi uygulamalarla da müşteriler Mercedes-Benz deneyimine yaklaştırılırken tüm lokasyonlarda şeffaf ve tek fiyat politikasıyla fiyat karşılaştırma süreci de ortadan kaldırılıyor. Araç stok durumunun Türkiye genelinde güncel bir biçimde takip edilebileceği yeni modelde sipariş süreçleri ister showroom’larda ister Mercedes-Benz Online Store’da başlatılabiliyor. Detaylı bilgi almak ve yepyeni bir satın alma deneyimi tecrübe ederek yeni bir Mercedes-Benz sahibi olmak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

Fransa Açık'ta Novak Djokovic, rakibi Aleksandar Kovacevic'i 6-3 6-2 7-6 ile yenerek 2. tura yükseldi.

  • Djokovic, Roland Garros'ta hiçbir ilk tur maçını kaybetmedi: 19-0. 

Bununla birlikte: Novak Djokovic, Açık Dönem Grand Slam etkinliklerinde (Roland Garros 2006 ile 2023 arasında) arka arkaya 65 birinci tur maçı kazanan ve Roger Federer'e (Wimbledon 2003 ile 2021 arasında) eşit olan ikinci oyuncu oldu.

Öte yandan: Novak Djokovic, Fransa Açık'taki ilk tur galibiyetinin ardından kameraya yazdığı bir mesajla yeniden ilgi odağı haline geldi.

Sahadan çıkarken TV kamerasına "Kosova, Sırbistan'ın kalbidir. Şiddeti durdurun" yazdı.

Tennis Letter

Djokovic'in açıklaması:

Ben bir siyasetçi değilim ve siyasi tartışmaya girmeye niyetim yok. Bir halk figürü olarak – hangi alanda olursa olsun – destek verme sorumluluğunu hissediyorum. Ne olacağını bilmiyorum, ceza alır mıyım… Kendimi tutmuyorum, yine yaparım. Benim duruşum nettir: Her zaman kamuoyu önünde ifade ettiğim gibi savaşlara, şiddete ve her türlü çatışmaya karşıyım. 

Bilgi notu: Kosova, 2008 yılında Sırbistan'dan bağımsızlığını ilan etti, ancak 100'den fazla ülke tarafından tanınmasına rağmen, Sırbistan hala onu ülkesinin bir parçası olarak görüyor ve onu bağımsız bir devlet olarak tanımayı reddediyor. Bu mesaj, Djokovic'in Kosova'nın bağımsızlığını kabul etmediğine dair tepkilere sebep oldu.

Dünkü maç sonuçları

 Gael Monfils/Roland Garros

Gael Monfils karar setinde 0-4 30-40 geriden gelerek rakibi Sebastian Baez'i 3-6 6-3 7-5 1-6 7-5 ile mağlup etti ve 2. tura yükseldi

Son şampiyon Iga Swiatek, Cristina Bucsa'yı 6-4, 6-0 yenerek 2. tura yükseldi.

  • Iga Swiatek, Açık Dönem'de Tek Kadınlar Grand Slam ana çekilişinde 6-0'lık bir skorla (%10,6, 16/151) kazanılan en yüksek beşinci set oranına sahip oyuncu oldu. (10,6 %)

Elemelerden gelen Thiago Seyboth Wild Daniil Medvedev'i 7-6, 6-7, 2-6, 6-3, 6-4 yenerek 2. tura yükseldi.

  • Thiago Seyboth Wild, Açık Dönem'de bir Grand Slam etkinliğinde iki kez bunu başaran Gustavo Kuerten'den sonra ilk iki sıradaki rakibi Safin (ABD Açık 2002) ve Federer (Roland Garros 2004) yenen ikinci Brezilyalı erkek oldu.  

Elena Rybakina, elemeleri geçerek turnuvaya dahil olan  Brenda Fruhvirtova bir saat 21 dakika sonunda 6-4 ve 6-2'lik setlerle 2-0 galip gelerek ikinci tura yükseldi.

  • Rybakina, BJK Kupası da dahil olmak üzere 2023'te 10 toprak kort maçı kazandı, tek bir sezondaki en yüksek galibiyeti.  

Holger Rune, dünya 74'üncüsü Christopher Eubanks karşısında 3-1 (6-4, 3-6, 7-6, 6-2) galip gelerek 2. tura kaldı.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Fransa Açık

Novak Djokovic

Aleksandar Kovacevic

Roland Garros

Dönem

Roger Federer

Wimbledon

Kosova

Sırbistan

Tennis Letter Djokovic

Gael Monfils

Sebastian Baez

Iga Swiatek

Cristina Bucsa

Grand Slam

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto GünsonuAposto Günsonu

BÜLTEN SAYISI

📬 “Büyümede istikrar”

Türkiye ekonomisi yılın ilk çeyreğinde %4 büyüdü. Bankacılık sektörünün net kârı büyük oranda arttı. Elon Musk, Çin'e gerçekleştirdiği ziyarette önemli görüşmelerde bulundu.

31 May 2023

Mercedes-Benz ile birlikte
Reuters

YAZARLAR

Burcu Biçer

Editor @ Punto

Aposto Günsonu

Hafta içi her gün 18.30’da o gün dünyayı ve Türkiye'yi şekillendiren gelişmeler e-posta kutunda. Kısa, yalın, öz.

İLGİLİ OKUMALAR

;