aposto-logo
TR
TREN

Björk

Fotoğraf: Viðar Logi

İki hafta önce heyecandan sürpriz bülten konusu haline getirdiğimiz yeni Yeah Yeah Yeahs albümü Cool It Down sonunda yayımlandı. Hemen şuradan dinleyin, bu albüm hakkında daha da konuşuyor olacağız.

Björk'ün mantar albümü olarak tanımladığı ve kendi aklında yarattığı dilde "(Bir yeri) kazan kadın" anlamına gelen Fossora ismini verdiği, klarnete ve ilginç beatlere doyacağınız albümü beş yıllık aradan sonra dün yayımlandı. Björk'ün hem kendi deneyimlediği şekliyle anneliği, hem de annesini kaybetmenin yasını ele alışıyla bu güne kadarki en duygusal albümlerinden biri, buradan dinleyin.

LCD Soundsystem son albümünden beş yıl sonra yeni bir şarkıyla geri döndü. Netflix yapımı yeni Noah Baumbach filmi White Noise için kaydedilen ve Ağustos'ta duyurulan parça new body rhumba sonundan streaming servislerine ulaştı.

M.I.A., 14 Ekim'de yayımlanacak yeni albümü MATA'nın albüm kapağını albüm çıkmadan önceki muhtemelen son single'ı Beep ile birlikte paylaştı. İlk şarkısının prömiyerini yaparken artık hristiyan olduğunu da açıklamıştı, bu albümle ilgili daha ne kadar rastgele bilgiler edineceğiz merakla bekliyoruz.

Phil Collins ve Genesis, Bob Dylan gibi örneklere katılarak albümlerinin yayın ve master haklarını 300 milyon doları bulduğu tahmin edilen bir sözleşme ile (Daft Punk, Linkin Park, M.I.A. gibi isimlerin de haklarına sahip olan) Concord Music Group'a sattı. Bunun sevdiğimiz müzikler için ne demek olduğunu henüz tam olarak anlayamasak da (önümüzdeki haftalarda açıklamaya çalışabiliriz) hafta boyunca Phil Collins'in havada hissettiği şey para kokusuymuş şakalarına gülmeden geçemedik.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

streaming

Yeah Yeah Yeahs

spotify

LCD Soundsystem

Netflix

Noah Baumbach

White Noise

MATA

NEREDE YAYIMLANDI?

BÜLTEN SAYISI

Son bir doz yaz ☀️🎶

Bizi yaza ışınlayan isimlerden biri Klor ile röportajımız, bir diğeri Lime Cordiale'in enerjik müziğine girizgâhımız.

01 Eki 2022

Cover photography by Alex Prager, interior photography by David Black, art by Julian gross

YAZARLAR

İLGİLİ OKUMALAR

;