aposto-logo
TR
TREN

4 Temmuz - Türkiye İş Bankası
Türkiye İş Bankası ile birlikte

Çocukların karne hediyesi bu yıl da Türkiye İş Bankası ’ndan Karneni Göster Kitabını Al Türkiye İş Bankası ’nın bugüne kadar Türkiye’de hayata geçmiş en yaygın ve uzun soluklu kitap projeleri arasında yer alan “Karneni Göster Kitabını Al” kampanyası bu yıl 16’ncı yılını kutluyor. Neden önemli? Bugüne kadar 15 milyonu aşkın kitap armağan ederek çocukların karne sevincinde yanlarında olan İş Bankası , çocuklara kitap okuma alışkanlığı kazandırarak gelecekleri için çok boyutlu düşünmeyi, hayal gücünü, merak duygusunu geliştirmeyi amaçlıyor. Çok özel bir karne hediyesi : Cumhuriyetin bir yaş küçük kardeşi olan İş Bankası , Cumhuriyetin 100. yıl coşkusunu karnesini alan tüm çocuklarla kutlamak üzere bu yıl için oldukça özel bir kitap hazırladı. Sevgili küçükler için hazırlanan Çocuklar Soruyor Tarih Dede Anlatıyor kitabı, şimdi dijital olarak Kumbara Dergisi Portalı ’nda veya karnesini kapıp gelmek isteyen minik dostlarımız için İş Bankası şubelerinde onları bekliyor. Belirtmeden geçmek istemeyiz; kitap dezavantajlı çocuklara ve yatılı okullar, sevgi evleri, çocuk ve gençlik kapalı cezaevlerindeki çocuklara ulaştırılmak üzere çoktan yola çıktı bile. Çocuklar Soruyor Tarih Dede Anlatıyor : Önsözü ve editörlüğü Yekta Kopan imzası taşıyan kitap; Darüşşafaka öğrencilerinin Cumhuriyet, Mustafa Kemal Atatürk ve Kurtuluş Savaşı’yla ilgili sorularına harp coğrafyacısı Dr. Selim Erdoğan ’ın verdiği yanıtlardan oluşuyor. Burcu Ural Kopan tarafından yayıma hazırlanan kitapta , Türkiye İş Bankası Müzesi arşivinden seçilmiş Cumhuriyetin kuruluş dönemine ait özel fotoğraflar ve Kıymet Ergöçen ’in hazırladığı illüstrasyonlar çocuklara eşlik ediyor.

Daha fazlasını öğren

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

Tesla, 2023 ikinci çeyrekte bir önceki çeyreğe göre %10, bir önceki yıla göre ise %83 artışla 466 bin 140 adetlik rekor küresel teslimat kaydetti. Tesla’nın piyasa tahminlerini de aşan büyümesinde, başta dünyanın en büyük elektrikli araç pazarı olan Çin’de olmak üzere uyguladığı fiyat indirim stratejisi ve ABD’de elektrikli araçlara getirilen vergi indirimleri etkili oldu.

  • Dahası: ABD merkezli elektrikli otomobil üreticisi ikinci çeyrekte teslim ettiğinden 13 bin 560 daha fazla araç üreterek 479 bin 700 adetlik rekor küresel üretime ulaştı. Teslimatlara kıyasla üretim fazlası, ilk çeyrekte kaydedilen 17 bin 933 adetlik farktan daralsa da şirket üst üste 5’inci çeyrekte teslimatların üzerinde üretim raporladı.
  • Öte yandan: Satışları artırmaya yardımcı olan fiyat düşüşleri şirketin karlılığını ise negatif etkiledi. Tesla, ikinci çeyrekte bir önceki yılın aynı dönemine kıyasla net gelirde %24 düşüş bildirdi. Analistler ise özellikle Çin pazarında fiyat indirimi stratejisinin yerel rakip BYD karşısında pazar payını genişletmek için önemli bir hamle olduğunu vurguladı.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

elektrikli araç

elektrikli otomobil

Tesla

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto GündemAposto Gündem

BÜLTEN SAYISI

🗞️ Irkçı saldırılar ve başkaldırılar

Fransa'da polisin bir genci vurarak öldürmesi üzerine başlayan protestolar devam etti. İsveç hükümeti, cami önünde Kuran yakılmasını kınadı. Tanju Özcan, "Değişim ve Adalet" yürüyüşüne başladı. İsrail, Batı Şeria'ya saldırdı.

04 Tem 2023

Fotoğraf: La Presse

YAZARLAR

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ OKUMALAR

;