aposto-logo
TR
TREN

1 Ekim - Tchibo - Gündem
Tchibo ile birlikte

Dünya Kahve Günü’nde #GününKahvesiTchibo Bugün 1 Ekim Dünya Kahve Günü! Öyle kahve keyfi dolu bir günde de kahve denince akla gelen Tchibo , #GününkahvesiTchibo sloganıyla tüketicilerine çok özel bir gün hazırladı. 70 yılı aşkın kahve uzmanlığıyla tüketicilerine her yudumda gerçek kahve lezzetini sunan Tchibo, bu özel gün coşkusunu mağazalarından web sitesi http://www.tchibo.com.tr 'ye, satış noktalarına tüketicilerine dokundukları birçok noktada farklı kampanyalarla kutluyor. Bugünü aynı zamanda bir karnaval havasında geçirmeye hazırlanan Tchibo’nun açık havada kahveseverlerle buluşacağı etkinlikler, saat 12.30’da Şaşkınbakkal Tchibo mağazasında başlayıp, Bağdat Caddesi boyunca devam edip 14.30’da Kadıköy ’e; 16.00’da ise Beşiktaş ’a taşınıyor. Tüm gün boyunca etkinliklerle kahveseverlere gerçek kahve lezzetini doyasıya yaşatacak Tchibo , bugüne özel mağazalarından paketli kahve alışverişi yapan tüketicilerine aldıkları 1 paket kahve karşılığında 1 paket de kendisi hediye edecek . #GününKahvesiTchibo ’nun sırrı nereden geliyor? 1949 yılında Almanya’da evlere posta yoluyla kahve satarak başlayan kahve uzmanı Tchibo’nun sırrı yüksek kalite standartlarında yetişen kahve çekirdeklerini büyük bir hassasiyetle seçmesi ve hasat etmesiyle başlıyor. Tchibo kahvelerinin benzersiz aromaları, ustalık ve tutkuyla çalışan uzmanların en kaliteli çekirdekleri Tchibo’ya özel geleneksel kavurma yöntemleriyle kavurmasından alıyor. Her yıl 1 Ekim tarihinde kutlanan Dünya Kahve Günü’nde sizleri #GününKahvesiTchibo ile gününüze keyif katmaya ve gerçek kahve lezzetini deneyimlemeye davet ediyoruz.

Daha fazlasını öğren

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

1️⃣ Ayrılmaz İkili, Simone de Beauvoir: Simone de Beauvoir’nın içeriğini çok kişisel bulduğu için bir dönem yayınlamaktan kaçındığı Ayrılmaz İkili adlı eserini, yazarın manevi kızı Sylvie Le Bon de Beauvoir yayına sundu. Kitap, Margaret Atwood’un önsözüyle Türkçe raflardaki yerini aldı.

2️⃣ Bostanda, Kırlangıçlar, Peter Hobbs: Yazar Peter Hobbs’un Türkçeye çevrilen ilk kitabı Bostanda, Kırlangıçlar, uzun bir hapis sürecinin ardından çocukluk yıllarını geçirdiği nar bahçesine geri dönen birinin aşkla harmanlanmış anılarına ışık tutuyor. Hobbs, kitapta sınıf farklarına, doğanın iyileştirici gücüne ve hapishanelerde yaşanan zor zamanlara dair şiirsel ve etkileyici bir dille tasvirler sunarak okurun zihninde canlı resimler oluşturuyor.

3️⃣ Dinlenme ve Rahatlama YılımOttessa Moshfegh: Ottessa Moshfegh’in 2. romanı, yayımlandığı yıl Time, The Guardian ve Washington Post tarafından yılın en iyi kitapları arasında gösterildi. Hikâye, 2000 yılında, 11 Eylül öncesinde Manhattan’da lüks bir hayat süren, ancak derin bir mutsuzlukla boğuşan genç bir kadının etrafında dönüyor. Bu kadın, sanat galerisinde rahat bir işte çalışmakta ve ailesinin mirasıyla konfor içinde yaşıyor ancak sürekli bir hüzünle mücadele ediyor. Bu duygu, bankacı sevgilisi, arkadaşı Reva ya da öksüzlük yarasından kaynaklanmıyor. Kitap, bu derin mutsuzluğun asıl kaynağına odaklanıyor.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Ayrılmaz İkili

Simone De Beauvoir

Sylvie Le Bon De Beauvoir

Margaret Atwood

Peter Hobbs

Bostanda

Time

The Guardian

Washington Post

Manhattan

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto GündemAposto Gündem

BÜLTEN SAYISI

🍊 Antalya’da neler oldu?

60. Antalya Altın Portakal Film Festivali, hafta boyunca yaşananların ardından iptal edildi.

01 Eki 2023

Tchibo ile birlikte
Kaynak: Antalya Altın Portakal Film Festivali

YAZARLAR

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ OKUMALAR

;