aposto-logo
TR
TREN

Citigroup, Türk özel sektör tahvil tavsiyesini düşürdü

“Türk özel sektörü, bankaları canlı ve döviz dayanıklılığı güçlü. Ancak bu varlık sınıfına yönelik güven ve iştah riski aşağı yönlü"
Citigroup, Türk özel sektör tahvil tavsiyesini düşürdü

Citigroup, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanlığı seçimi ilk turundan “sürpriz bir şekilde güçlü çıkmasına” atıfta bulunarak Türkiye özel sektör döviz cinsi tahvil tavsiyesini piyasaya paralel ağırlık seviyesinden ağırlık azalt seviyesine indirdiğini açıkladı.

Detaylar: Aralarında Alexander Rozhetskin’in de bulunduğu kurum stratejistleri, tahvil piyasasında volatilitenin yüksek kalmayı sürdürebileceğini belirtti.

“Türk özel sektörü, bankaları canlı ve döviz dayanıklılığı güçlü. Ancak bu varlık sınıfına yönelik güven ve iştah riski aşağı yönlü."

Dahası: Raporda “Değerleme açısından, Türkiye özel sektör döviz cinsi tahvil getirisi EM BB notlu tahvillere göre göre yaklaşık 100 baz puan yukarıda, (Çin hariç) B notlu tahvillere göre 200 baz puan aşağıda. Bu, daha fazla fiyatlama baskısı olabileceğine işaret ediyor” ifadeleri yer aldı.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Citigroup

Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye

Alexander Rozhetskin

NEREDE YAYIMLANDI?

Pareto İçgörüPareto İçgörü

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

💶 Artan endişeler, dijital avro

Yatırımcıların %65'i ekonomide zayıflama bekliyor; Avrupa Merkez Bankası dijital avroyu nakitin yerine koyabilir mi?

17 May 2023

YAZARLAR

Pareto İçgörü

İş dünyasını ve piyasaları şekillendiren trendlere yönelik analizler, sektörlerden içgörüler, güncel veriler ve etki yaratan raporlar.

İLGİLİ OKUMALAR

;