aposto-logoÇarşamba, 7 Haziran 2023
aposto-logo
Çarşamba, Haziran 7, 2023
Aposto Üyelik

🍿 Galaksinin koruyucuları, Ozon'un suç komedisi

5 Mayıs haftasında vizyona giren filmlerden öne çıkanlar.

Guardians of the Galaxy Vol.3 / Galaksinin Koruyucuları 3, 2023
Yönetmen: James Gunn
Nerede izleyebilirsin? 
Gösterimde

Haftanın gösterime giren yeni filmleri arasında, MARVEL Sinema Evreni’nin en yeni filmi öne çıkıyor. Yaşadığı kayıptan dolayı hâlen perişan olan Peter Quill’in önderliğindeki Koruyucular, takımın sonunu getirebilecek bir tehdide karşı savaşıyorlar. Evrenin en zeki ve en çevik rakunu Rocket’ın geçmişini derinlemesine öğreneceğin film, her şeyin aslında onun hikâyesi olduğunu söylüyor bize aslında. Galaksinin derinliklerinde maceradan maceraya koşuyor olsan bile özüne dönmenin ve geçmişini hatırlamanın önemini ve gerekliliğini anlatan Guardians of the Galaxy Vol. 3 benim için son yılların en iyi MARVEL filmlerinden biri oldu. - ki bu artık pek kolay bulunmuyor biliyorsun. Karışık kaset lezzetindeki mükemmel soundtrack şarkıları, sadece diyalogları değil varoluşları dahi komik karakterleri ve yüzeysel olmamayı başaran hikâyesiyle ekibin yeniden toplanmış olması seni de mutlu edecek, eminim.

The Crime Is Mine | Kaynak: İKSV

The Crime Is Mine / Suç Bende, 2023
Yönetmen: François Ozon
Nerede izleyebilirsin? 
Gösterimde

42. İstanbul Film Festivali’nin ardından, festivalin Galalar bölümünde gösterilen François Ozon imzalı film Başka Sinema salonlarında gösterime giriyor. Absürt komedi, 1930’ların Fransa’sında bir cinayet suçlaması ve onun etrafında şekillenen kadın dayanışmasını odağa alıyor; dönemin suç filmlerini tiye alırken aynı zamanda günümüz Hollywood’una dair bir taşlama olma özelliği taşıyor. Son dönemeçte sahneye etkileyici bir giriş yapan Isabelle Huppert, filmin en güzel sürprizi.

Bir öneri daha...

Haftanın gösterime giren diğer 5 filmi arasında, Russell Crowe'un bir şeytan kovucuyu canlandırdığı korku filmi The Pope's Exorcist / Şeytanın Düşmanı (2023, Julius Avery) öne çıkıyor.


Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

İlgili Başlıklar

şeytan kovucu

Guardians of the Galaxy Vol.3

Galaksinin Koruyucuları 3

James Gunn

MARVEL

Sinema Evreni

Peter Quill

Guardians of the Galaxy Vol. 3

ç Bende

François Ozon

İstanbul Film Festivali

Fransa

Hollywood

Isabelle Huppert

Russell Crowe

The Pope's Exorcist

Şeytanın Düşmanı

2023

Julius Avery

Hikâyeyi beğendiniz mi?

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Nerede Yayımlandı?

🦝 Guardians of the Galaxy Vol.3, Donadona, Akbank Kısa Film Festivali

Yayın & Yazar

Duende İzleme Listesi

Sinemada, evde ya da İstanbul’daki film gösterimlerinde izleyebileceklerinizden özel seçkiler ve öneriler.

Emre Eminoğlu

1987’de İstanbul’da doğdu. Sabancı Üniversitesi Üretim Sistemleri Mühendisliği lisans ve İstanbul Bilgi Üniversitesi Kültür Yönetimi yüksek lisans programlarından mezun oldu. Sinema, kültür ve sanat yazarı ve editör olarak çalışıyor.

;