Kalemi ve ilişkilenme deneyimleriyle Emily Henry

Âşk hikâyelerine, heteroseksüel ilişkilenmelere ve karakterlerin büyüme yolculuklarına odaklanan kitapların yazarı kimdir?

Emily Henry, özellikle genç yetişkin ve romantik romanlarıyla tanınan bir yazar. Kentucky Üniversitesi, İngilizce ve Yaratıcı Yazma bölümünü tamamlayan Henry’nin yazma kariyeri, karakter odaklı hikâyeleri ve duygusal derinlikleriyle anılıyor.

İlk genç yetişkin romanı The Love That Split the World, 2016’da yayımlandı. Kitap, genç bir kızın zamanda yolculuk edebildiği ve geçmişi değiştirebildiği bir dünyada kurulan karmaşık bir aşk hikâyesi üzerineydi. 2017’de kaleme aldığı ve yine aynı türde yazmaya devam ettiği A Million Junes adlı romanla, Michigan Notable Book ödülüne layık görüldü.

Türler-arası: Yazar, bu janra ek olarak yetişkinler için romantik komedi türünde de yazmaya başladı. 2020’de yayımlanan Beach Read, okurlardan çok sayıda olumlu eleştiri ve yorum aldı. İki yazarın bir yaz boyunca yazma ilhamlarını geri kazanmaya çalışmaları ve birbirlerine âşık olmalarını anlatıyordu.

Akabinde yayımlanan yetişkin romanı People We Meet on Vacation, 2021’de yayımlandı. Okur ve eleştirmenler, Henry’nin zekice diyalogları, derinlikli karakterleri ve işlediği dokunaklı romantizm üzerinden övgüler topladı.

Fotoğraf: Holly Andres
Kaynak: Vulture


Yazarın kalemi, genellikle aşk hikâyelerine, heteroseksüel ilişkilenmelere, karakterlerin büyüme yolculuklarına ve yine karakterlerin içsel yolculuklarına odaklanmasıyla biliniyor. Henry’nin duygusal dünyaya odaklanan ve espri odaklı diyaloglar sunan okuma deneyimi, Eylül 2021’den beri tam zamanlı olarak devam ediyor.

Hikâyeyi paylaşmak için:

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

yazar

romantizm

Emily Henry

Kentucky Üniversitesi

Yazar

NEREDE YAYIMLANDI?

Aposto KitapAposto Kitap

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

🏖 Tatilde Tanıştığımız İnsanlar: Bir mevsim, iki insan, sayısız tatil

Poppy ve Alex’in tatilleri okurları nereye götürüyor?

05 Tem 2023

Tatilde Tanıştığımız İnsanlar, Emily Henry

YAZARLAR

Aposto Kitap

Kitap incelemeleri, edebiyat haberleri, editörden okuma önerileri.

İLGİLİ OKUMALAR

;