Koç Holding ve Microsoft Türkiye'den dijital yetkinlik programı

“Gençler, lütfen ayağınıza gelen hiçbir eğitim fırsatını kaçırmayın!”

Pareto BIST 100

Pareto BIST 100

Haftanın öne çıkan BİST 100 şirketlerinden haberler, yalın ve derinlikli incelemeler, bilançolar ve yatırımlar.

Koç Holding ve Microsoft Türkiye, bilişim sektöründeki küresel rekabet gücüne katkı sağlamak ve dijital ekonomiyi desteklemek amacıyla Ctrl+ Future Programı'nı başlatıyor.

Detaylar: Mühendislik son sınıf öğrencileri ile yeni mezun mühendisler, eğitim aşaması yaklaşık 2 ay sürecek programda, ön yüz ve arka yüz yazılım geliştirme arasından tercihlerini yaptıktan sonra bulut teknolojilerinde yazılım geliştirme çözümleri, programlama dilleri, web geliştirme teknikleri gibi uzmanlık eğitimleri alacak. Programda başarılı olan gençler, eğitimleri devam ederken Koç Topluluğu şirketlerinde staj imkânı bulacak.

  • 6 Şubat'ta gerçekleşen depremlerden kendisi ya da birinci derece yakınları etkilenen gençlerin programa öncelikli olarak katılabileceği belirtildi.

Açıklamalar: Koç Holding İnsan Kaynakları Direktörü Umut Günal, "Microsoft Türkiye iş birliğinde başlattığımız Ctrl+ Future ile ülkemizin küresel rekabet gücünü artırmayı, bilgiye dayalı dijital ekonomiyi beslemeyi, genç yeteneklere yazılım geliştirme ve veri analitiği odaklı bir beceri seti kazandırmayı amaçlıyoruz. Ctrl+ Future programı ile kurumların ihtiyaç duydukları bu alanlarda gençlerimizin donanım ve tecrübe kazanmalarını sağlamayı hedefliyoruz. Ülkemizin bu alandaki rekabet gücünü artıracak projemiz sayesinde doğru ve yetkin yeteneklere yatırım yaparak, Topluluğumuzu ikinci yüz yılına hazırlayacak iş gücümüzü zenginleştirmek ve içerisinde bulunduğumuz dijital dönüşümü hızlandırmak da hedeflerimiz arasında yer alıyor" ifadelerini kullandı. 

  • İşbirliği ve programa ilişkin görüşlerini paylaşan Microsoft Türkiye Pazarlama ve Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Münir Kundakçı ise, "Misyonumuz gereği teknolojinin her bireye ve her kuruma katkı sağlaması için çalışıyoruz. Bu program ile yazılımcı veya veri analisti olmak isteyen gençlerimizi yoğun bir eğitimle istihdam edilecek seviyeye taşıyarak, kariyerlerine nitelikli bir başlangıç yapmalarına destek olmayı hedefliyoruz. Bu proje ile gençlerimize istihdam sağlayacak beceriler kazandırırken aynı zamanda küresel arenada teknoloji sayesinde rekabet edecek şirketlerin yazılımcı açığını da kapatmayı hedefliyoruz. Bu vesileyle gençlere seslenmiş olalım: Lütfen ayağınıza gelen hiçbir eğitim fırsatını kaçırmayın! Geleceğin teknoloji liderleri arasında yer alabilmek için kendinizi dijital çağın sunduğu yetkinliklerle donatın" açıklamasında bulundu.
Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Pareto BIST 100

Pareto BIST 100

Haftanın öne çıkan BİST 100 şirketlerinden haberler, yalın ve derinlikli incelemeler, bilançolar ve yatırımlar.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

yazılım

veri analitiği

Koç Holding

Microsoft Türkiye

l+ Future

Koç Topluluğu

NEREDE YAYIMLANDI?

Pareto BIST 100Pareto BIST 100

HİKAYE

·

ÜYELERE ÖZEL

🍀 Dijital yetkinlik, sürdürülebilir gelecek

Koç Holding ve Microsoft Türkiye'den ‘Ctrl+ Future Programı’, Migros'un ‘İyi Gelecek Planı’ hedeflerinde son rakamlar

04 Haz 2023

YAZARLAR

Pareto BIST 100

Haftanın öne çıkan BİST 100 şirketlerinden haberler, yalın ve derinlikli incelemeler, bilançolar ve yatırımlar.

İLGİLİ OKUMALAR

;