aposto-logo
TR
TREN

Çağın T. Eroğlu

Çağın Tan Eroğlu, 1999 senesinde İzmir’de doğmuştur. Ankara merkezli klasik-liberal bir düşünce kuruluşu olan Özgürlük Araştırmaları Derneği’nde proje koordinatörlüğünü üstlenmekte, Türkiye’de sivil ve ekonomik özgürlüklere yönelik çeşitli projelerin yürütülmesine katkı vermektedir. Özellikle Türkiye’de alkol tüketimine yönelik uygulanan ölçüsüz kamu politikalarına ve fahiş vergilendirmeye karşı sürdürülen Devletin Alkol Politikalarını İzleme Platformu projesi kamuoyunda büyük yankı uyandırmıştır. Türkiye'de yaşam tarzı ekonomisi ve zarar azaltma üzerine çalışmalar yürüten Turkish Vapers' Alliance'ın eş kurucusudur. Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi ve Türk Edebiyatı yan dal programından mezundur.

Increases in various indirect tax items continue

In fact, one of the initial steps taken by Mehmet Şimşek's economic team has been to raise various indirect taxes, particularly the Special Consumption Tax. It's evident that the hikes in indirect taxes are aimed at consumers.

Çağın T. Eroğlu

·

17 Ağu 2023

Kamuda Tasarrufun Yükü Tüketicinin Sırtında Mı Kalacak?

Nitekim Mehmet Şimşek’in ekonomi yönetiminin ilk adımlarından biri, başta Özel Tüketim Vergisi olmak üzere pek çok dolaylı vergi kalemine zam yapmak olmuştur. Dolaylı vergilere yapılan zamların hedefinin tüketiciler olduğu açıktır.

Çağın T. Eroğlu

·

14 Ağu 2023

Tanju Özcan CHP’de İsyan Bayrağını Açtı

Tahmin edilebileceği gibi, Özcan’ın bu ‘’isyankâr’’ tavrı CHP üst düzey bürokrasisinde de hiç olumlu karşılanmadı. Daha önce kendisiyle birçok kez söz dalaşına girişmiş olduğu CHP sözcüsü Faik Öztrak Özcan’ı defaatle “sarayın adamı” olmakla suçlarken Özcan, Öztrak’ın iddiasını ispatlaması hâlinde “kendisini Kızılay meydanında yakacağını” ilân etti.

Çağın T. Eroğlu

·

17 Tem 2023