Piyasalar & Ekonomi
İş Dünyası
Politika
Bugünkü Destekçimiz
Teknoloji & Startup
Spor
Günün Hikâyesi

🗞 25 Kasım yürüyüşleri, Havana Sendromu

Herkese günaydın. TURKOVAC için Acil Kullanım Onayı başvurusu yapıldı. Kadın inisiyatifleri "Kadına şiddete hayır" dedi. Genco Erkal'ın "Cumhurbaşkanı'na hakaret" davasının ilk duruşması görüldü.
LG OLED TV ile birlikte

LG OLED C1 2021 yılının en iyi buluşlarından biri seçildi Nedir? 2021 LG OLED TV serisinin ödüle doymayan modeli LG OLED C1 , bu kez de dünyaca ünlü Time Dergisi tarafından ödüllendirildi. Yayın LG OLED C1 modelini “2021’in En İyi 100 Buluşu” arasında gösterdi. LG OLED C1 : 2021 serisi LG OLED TV modelleri arasında yer alan C1 serisi, farklı kullanıcı ihtiyaçlarını ve mekan gereksinimlerini karşılamak için oyunseverlerin favorisi 48 inç’ten ultra geniş 83 inç'e kadar farklı ekran boyut seçenekleri sunuyor. Kusursuz renkler: C1 serisinin 4K OLED ekranı, LCD TV'lerin geleneksel arkadan aydınlatmalı tasarımını bir kenara bırakarak, bunun yerine kendi parlaklıklarını kendi kontrol eden pikselleri içeriyor. Böylelikle, karanlık sahnelerde bile kusursuz renkler, net görüntüler ve çarpıcı kontrastlar sağlıyor. %100 renk doğruluğuna sahip olduğu uluslararası ürün test ve belgelendirme kuruluşu Intertek tarafından doğrulanan C1 OLED serisi üstün görüntü kalitesiyle birlikte Dolby Vision ve Dolby Atmos desteğiyle gerçekçi bir sinema deneyimi sunuyor. Oyuncuların favorisi : HDMI 2.1 desteğiyle 120 Hz yenileme hızı ve AMD FreeSync ve NVIDIA G-SYNC desteği gibi oyuncu dostu özellikler sunan LG OLED TV C1 serisi, yeni Xbox Series X gibi oyun konsollarıyla eşleştirme yapılabilecek en iyi seçeneklerden biri olarak işaret ediliyor. C1 serisi OLED piksel teknolojisi sayesinde daha az takılma, gecikme ve titreşimsiz düşük mavi ışık yayan görüntü ile oyunculara büyük avantaj sağlıyor. Dahası: C1 için “Yılın en çok satan premium TV'si olmasına şaşmamalı” diyen Time Dergisi, C1 serisinin, film prodüksiyonu ve optimizasyonu için sıklıkla referans monitör olarak kullanıldığını ve 72. Teknoloji ve Mühendislik Emmy Ödülleri’nde Hollywood Referans Ekranı ödülünün kazananı da olduğunu hatırlatıyor. 2021’nin en iyi buluşları arasında gösterilen C1 OLED serisini incelemek ve bu seride geçerli 5.000 TL’ye varan Opet yakıt puan kampanyası hakkında bilgi almak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Daha fazlasını öğren

25 Kasım Kadın Platformu

Nov 26

Aposto Gündem

Nov 26

Herkese günaydın. Bugün itibarıyla yıl sonuna 35 gün kaldı. 

 • Günün çalma listesi: Genelde dört bölümden ve en az on kişiden oluşan caz müziği orkestraları Big Band'lerin 1910'larda ortaya çıktığını biliyor muydunuz? Dinlemeye değer icralar: Big Bands.

Şimdiden iyi hafta sonları,

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

Piyasalar & Ekonomi

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Başkanı Mehmet Ali Akben ve Türkiye Bankalar Birliği Başkanı Alpaslan Çakar; banka yetkilileriyle bir araya geldi. Kavcıoğlu toplantıda görüş alışverişleri yapıldığını, "çok değişik bir şey olmadığını" söyledi.

TCMB'nin yayımladığı Kasım 2021 Para Politikası Kurulu toplantı özetinde "enflasyonun kısa dönemde oynak bir seyir izlemesinin beklendiği", "fiyat istikrarı hedefi doğrultusunda finansal istikrara yönelik riskleri de gözeten bir yaklaşımın sergilenmeye devam edileceği" ifadeleri yer aldı. 

JPMorgan, Türkiye'nin büyümesinin gelecek yıl yavaşlayacağını ve enflasyonun yüksek kalmaya devam edeceğini öngörüyor. TCMB'nin faiz indirimi için çok alanı kalmadığını söyleyen banka ekonomistleri, temel göstergelerden herhangi bir politika tahmini yapmanın zor olduğunu düşünüyor. Deutsche Bank de acil bir faiz artırımına gidilmesi ihtimalinin düşük olduğunu savunuyor.

Asgari ücret tespit komisyonunun ilk toplantısı 1 Aralık'ta gerçekleşecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücretin "toplumu tatmin edecek, adalet duygusunu pekiştirecek, devlet sosyal devlettir ve buna sahip çıkmaktadır kanaatini yerleştirecek bir seviyede" olacağına inandığını, Türk-İş Başkanı Ergün Atalay'la "uzlaşma içinde" olduklarını söyledi. 

• ABD merkez bankası Fed yetkilileri, yüksek enflasyonun devamı hâlinde tahvil alım programlarının kaldırılmasını hızlandırmaya ve faiz oranlarını yükseltmek için daha hızlı hareket etmeye açık olacaklarını belirtti. Enflasyondaki artışın geçici olduğuna dair düşüncelerin geride kaldığı, Fed'in yüksek enflasyonun kalıcılığından endişe duyduğu bildirildi. 

 • Öngörü: Goldman Sachs, Fed'in varlık alım azaltımını hızlandıracağını ve faiz artışını beklenenden daha erken yapacağını öngördü. 
 • Enflasyon: ABD'de Ekim 2021 enflasyonu, 31 yılın zirvesinde kaydedilmişti. 
İş Dünyası

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda bakanlığın 2022 yılı bütçesine ilişkin yaptığı sunumda yerli inaktif Covid-19 aşısı TURKOVAC için dün itibarıyla Acil Kullanım Onayı başvurusunun yapıldığını duyurdu. Koca, aşının yıl bitmeden kullanıma girmesini ümit ettiklerini belirtti.

 • EMA'dan BioNTech'e onay: Pfizer ve BioNTech ortaklığında geliştirilen Covid-19 aşısının Avrupa İlaç Ajansı (EMA) İnsan İlaçları Komitesi tarafından yapılan incelemenin tamamlanmasının ardından 5-11 yaş arası çocuklara uygulanabileceğine karar verildi. Avrupa Komisyonu'nun onay vermesi hâlinde, birlik üyesi ülkelerde 5-11 yaş arasındaki çocuklara da BioNTech uygulanabilecek.

Starbucks'ın açıklaması

Twitter

Starbucks, son günlerde "Türkiye'deki mağazalarını kapatacağına" dair haberlerin ve sosyal medya paylaşımlarının ardından konu hakkında yaptığı açıklamada "iddiaların asılsız" olduğunu belirtti.  

ABD'de hükümet, Çin merkezli sekiz teknoloji firmasını "ulusal güvenlik" ve "Çin ordusunu desteklemek için ABD menşeli ürünler gönderme" gibi gerekçelerle sınırlı ticaret ilişkisi listesine eklediğini açıkladı.  

 • Nedir? Bu liste, Eski ABD Başkanı Donald Trump döneminden bu yana aktif olarak kullanılıyor.
 • Bir adım geriden: İki ülkenin ticari ilişkileri geçtiğimiz hafta ABD Başkanı Joe Biden ve Çin Devlet Başkanı Şi Cinping'in görüşmesinde tartışılmıştı. ABD'nin bu hamlesinin "gerilimi artıracağı" düşünülüyor.

Rusya'da aileleri korumakla sorumlu kamu komiserliği, Netflix'in +16 etiketi taşıyan LGBTİ+ temalı dizileri yayımlayarak "geleneksel olmayan cinsel ilişkileri" yaymayı engelleyen 2013 tarihli yasayı ihlal ettiğini öne sürdü. Komiserlik, İçişleri Bakanlığı'na şikayette bulundu ve şirket hakkında soruşturma açıldı.

 • Ya sonra? Yasayı ihlal ettiği tespit edilirse Netflix hakkında 1 milyon rubleye kadar para cezası verilebilir. 

Hindistan'da hükümet, ülkede kripto paraların birçoğunu yasaklamaya hazırlanıyor; ancak hangilerinin yasaklanacağı henüz bilinmiyor. Parlamentonun internet sitesinde yer alan açıklamaya göre tasarı, özel sahipli kripto para birimlerinin yasaklanmasını ve Hindistan Merkez Bankası'nın kendi sanal para birimini üretmesini öngörüyor.

Politika

Ukrayna Dışişleri Bakanı Dmitro Kuleba ülkesine yapılacak bir saldırının siyasi, ekonomik ve insani kayıplara yol açacağını söyledi. Kuleba, Rusya'dan gelecek saldırının bedelinin ağır olacağına dikkat çekti. 

 • Saldırı yakın mı? Ukrayna'nın savunmadan sorumlu istihbarat teşkilatının başkanı Kyrylo Budanov da Rusya'nın Ukrayna sınırlarına 92 bin asker yerleştirdiğini ve ocak ya da şubatta saldırı yapmaya hazırlandığını iddia etti. 
 • NATO'ya çağrı: Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda NATO'ya, Rusya'nın Ukrayna sınırına yaptığı askerî yığınağa yanıt olarak ek kuvvet yerleştirme çağrısında bulundu.
 • İşgal ihtimali: ABD Başkanı Joe Biden'ın, Ukrayna'nın Rusya tarafından işgal edilme ihtimalini savuşturmak için Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'le sanal bir zirvede bir araya geleceği duyuruldu. 
 • Merkel'den tavsiye: Almanya Şansölyesi Angela Merkel Rusya'nın Ukrayna ve Belarus-Polonya sınırındaki durumu tırmandırması hâlinde Avrupa Birliği'nin daha fazla yaptırım uygulamaya hazır olması gerektiğini söyledi. 

• Sosyal medya paylaşımlarında "Cumhurbaşkanı'na hakaret" ettiği iddiasıyla hakkında 4 yıla kadar hapis cezası istenen Genco Erkal'ın davasının ilk duruşması dün görüldü. Duruşmaya CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu, TİP Milletvekili Ahmet Şık ve Fazıl Say katıldı. 

 • Sistem eleştirisi: Erkal savunma yaparken sosyal medya paylaşımlarında hakaret unsuru olmadığını söyledi. Ekonominin durumunu eleştiren Erkal "Dilerim ilk seçimde yeniden parlamenter sisteme dönülür. Burada suskun bir toplum istenmektedir. Kimse eleştirmesin kimse karşı çıkmasın istiyorlar." ifadelerini kullandı. 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un, Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson'ı insanların ölümünü "siyasi amaçları" için kullanmaması konusunda uyardığı aktarıldı. 

 • Neler olmuştu? Macron'un yorumu, Manş Denizi'nden Birleşik Krallık'a hareket eden bir göçmen teknesinin Fransa'nın Calais şehri yakınlarında batmasından sonra geldi. En az 31 kişi yaşamını yitirdiği olayda, Fransa ve Birleşik Krallık birbirini suçladı. Johnson, Macron'a yazdığı mektupta göçmenleri geri almaya başlaması çağrısında bulundu. 

ABD'nin Georgia eyaletinde 23 Şubat 2020'de hayatını kaybeden Ahmaud Arbery'nin ölümüne ilişkin davanın sonucu açıklandı. Travis McMichael, Gregory McMichael ve William Bryan cinayetten suçlu bulundu. Arbery'nin annesi Wanda Cooper-Jones, uzun ve zorlu bir mücadele verdiklerini söylerken olayı protesto eden herkese teşekkür etti.

Kadıköy-Tavşantepe metrosunda hakaret ederek bir kadını bıçakla tehdit eden Emrah Yılmaz isimli kişi "silahla tehdit", "basit yaralamaya teşebbüs", "halk arasında korku ve panik yaratmak amacıyla tehdit" suçlarından tutuklandı. 

 • Savcılık metninde "Şüphelinin eylemi yalnızca tartıştığı kişilere değil, tüm kadınların özgürce yaşama hakkına saldırıdır" ifadeleri yer aldı.

Interpol'ün İstanbul'da gerçekleşen başkanlık seçimlerini Birleşik Arap Emirlikleri'nin adayı General Ahmed Nasır el Reisi kazandı. el Reisi'nin oyların %68,9'unu aldığı açıklandı. 

 • Bir adım geriden: el-Reisi'nin adaylığı, İnsan Hakları İzleme Örgütü ve Avrupa Parlamentosu'nun bazı milletvekilleri tarafından protesto edilmişti. el-Reisi'nin siyasi muhaliflere yönelik işkence politikasından sorumlu olduğu ileri sürülmüş ve hakkında suç duyurusu yapılmıştı. 

FBI, birçok ülkede ABD vatandaşı diplomatları ve casusları etkilediği düşünülen Havana Sendromu isimli bir hastalık hakkında çalışanlarını uyardı. 

 • Nedir? Havana Sendromu ilk kez 2016 yılında Küba'da ortaya çıkmış; hastalığın insanlarda beyin hasarına yol açtığı belirtilmişti. Bilim insanları rahatsızlığın mikrodalga radyasyonu sebebiyle oluşabileceğini savunmuştu. 
 • Rusya'dan cevap: The Washington Post, CIA Direktörü William Burns'ün Moskova ziyareti sırasında hastalığın arkasında olduğunu düşündüğü Rusya'yı uyardığını iddia etmişti. Rusya ise iddiaları reddetti
Bugünkü Destekçimiz

LG OLED C1 2021 yılının en iyi buluşlarından biri seçildi

Nedir? 2021 LG OLED TV serisinin ödüle doymayan modeli LG OLED C1, bu kez de dünyaca ünlü Time Dergisi tarafından ödüllendirildi. Yayın LG OLED C1 modelini “2021’in En İyi 100 Buluşu” arasında gösterdi. 

LG OLED C1: 2021 serisi LG OLED TV modelleri arasında yer alan C1 serisi, farklı kullanıcı ihtiyaçlarını ve mekan gereksinimlerini karşılamak için oyunseverlerin favorisi 48 inç’ten ultra geniş 83 inç'e kadar farklı ekran boyut seçenekleri sunuyor. 

 • Kusursuz renkler: C1 serisinin 4K OLED ekranı, LCD TV'lerin geleneksel arkadan aydınlatmalı tasarımını bir kenara bırakarak, bunun yerine kendi parlaklıklarını kendi kontrol eden pikselleri içeriyor. Böylelikle, karanlık sahnelerde bile kusursuz renkler, net görüntüler ve çarpıcı kontrastlar sağlıyor. %100 renk doğruluğuna sahip olduğu uluslararası ürün test ve belgelendirme kuruluşu Intertek tarafından doğrulanan C1 OLED serisi üstün görüntü kalitesiyle birlikte Dolby Vision ve Dolby Atmos desteğiyle gerçekçi bir sinema deneyimi sunuyor.
 • Oyuncuların favorisi: HDMI 2.1 desteğiyle 120 Hz yenileme hızı ve AMD FreeSync ve NVIDIA G-SYNC desteği gibi oyuncu dostu özellikler sunan LG OLED TV C1 serisi, yeni Xbox Series X gibi oyun konsollarıyla eşleştirme yapılabilecek en iyi seçeneklerden biri olarak işaret ediliyor. C1 serisi OLED piksel teknolojisi sayesinde daha az takılma, gecikme ve titreşimsiz & düşük mavi ışık yayan görüntü ile oyunculara büyük avantaj sağlıyor.

Dahası: C1 için “Yılın en çok satan premium TV'si olmasına şaşmamalı” diyen Time Dergisi, C1 serisinin, film prodüksiyonu ve optimizasyonu için sıklıkla referans monitör olarak kullanıldığını ve 72. Teknoloji ve Mühendislik Emmy Ödülleri’nde Hollywood Referans Ekranı ödülünün kazananı da olduğunu hatırlatıyor. 

2021’nin en iyi buluşları arasında gösterilen C1 OLED serisini incelemek ve bu seride geçerli 5.000 TL’ye varan Opet yakıt puan kampanyası hakkında bilgi almak için bu bağlantıyı ziyaret edebilirsiniz.

Teknoloji & Startup

Spotify

Chris Messina


Spotify'ın mobil uygulamasında, kullanıcıların tercih ettikleri içeriği keşfetmek için yukarı doğru kaydırabilecekleri dikey müzik videosu özelliğini test ettiği ortaya çıktı. TikTok'la başlayan bu özellik Instagram'ın Reels özelliğinde de kullanılmıştı. 

Çin'de düzenleyici otoriteler, Tencent'in uygulamalarını güncellemesi ve piyasaya yeni uygulama sürmesi için devlet onayına ihtiyacı olduğunu söyledi. Sanayi ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı'nın, Tencent uygulamalarının kullanıcı standartlarını karşıladığından emin olmak amacıyla teknoloji testleri yapacağı açıklandı. Şirket yaptığı açıklamada "otoritelerle iş birliği içinde olduklarını" bildirdi. 

 • Arka plan: Çin'de uzun süredir teknoloji şirketlerine ve ürünlerine yönelik farklı yaptırım kararları alınıyor. Kişisel Verilerin Korunması Yasası'yla "sınır aşırı veri transferi ve yurt içinde şirketlerin kişisel verileri kullanması" konusunda da düzenlemeler yapılmıştı. 

Instagram'ın çocukların ve gençlerin ruh sağlığını olumsuz yönde etkilediği haberlerinin ardından konu hakkında yapılan incelemeler kapsamında Instagram CEO'su Adam Mosseri'nin Kongre önünde ifade vereceği açıklandı. Mosseri'nin gelecek ay ifade vermesinin beklendiği bildirildi. 

Spor

Dünya Atletizm Birliği'nin dün yayımladığı çalışma, 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda sosyal medyadaki cinsiyetçi, ırkçı, transfobik ve homofobik içeriklerin %87'sinin kadın sporcuları hedef aldığını gösterdi. 

MotoGP; fosil yakıtlardan 2024'e kadar %40, 2027'ye kadar %100 kurtulmayı hedefliyor. Planı standart içten yanmalı motorlar için duyuran MotoGP'nin hibrit motorlara geçmek için acil bir planı olmadığı; süreç sonunda tamamen karbonsuz yakıtların kullanılmasının planlandığı belirtiliyor.  

Manchester United, Ole Gunnar Solskjaer'la yolları ayırmasının ardından teknik direktörlük görevi için sezon sonuna kadar Ralf Rangnick'le anlaştı. Daha önce Lokomotiv Moskova ekibini çalıştıran Rangnick, altı aylık bir süre için görevde kalacak. 

Günün Hikâyesi

Türkiye'nin kadına yönelik şiddet karnesi

İlkim Emirler

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü'nde Türkiye'nin dört bir yanında kadınlar, "Kadına şiddete hayır" dedi. Kadın inisiyatiflerinin çağrılarının ardından İstanbul - Taksim Tünel’de bir araya gelindi; Kayseri, Samsun, Adıyaman, Muğla, Urfa, Sakarya gibi illerde basın açıklamaları gerçekleştirildi. Türkiye'de 1 Temmuz 2021 itibarıyla resmî olarak uygulaması durdurulan İstanbul Sözleşmesi'nin yeniden yürürlüğe girmesi için çağrı yapıldı.

İstiklal Caddesi'ndeki yürüyüşe polis müdahalesi oldu.

25 Kasım yürüyüşüne polis müdahalesi1 yılda neler yaşandı? 

bianet'in medya kuruluşlarının haber sitelerinden derlediği haberine göre; Türkiye'de 1 Ocak 2021- 23 Kasım 2021 tarihleri arasında en az 285 kadın öldürüldü. 

 • Kim öldürdü? 172 kadın eşi, eski eşi ya da sevgilisi tarafından, 52 kadın ağabeyi ya da babası gibi aile fertleri tarafından öldürüldü. 28 kadını komşu ve arkadaşları, 12 kadını evine giren hırsız erkekler öldürdü. En az 37 kadını öldüren erkeklerin yakınlık derecesi basına yansımadı.
 • Nerede öldürüldü? 173 kadın ev içinde, 82 kadın sokak, ormanlık alan, iş yeri gibi ev dışındaki alanlarda öldürüldü. 30 kadının nerede öldürüldüğüyse basına yansımadı.


Her 3 kadından 1'i şiddet mağduru

Hacettepe Üniversitesi'nin nisan ayında TBMM'ye sunduğu raporda Türkiye'de her 10 kadından 4'ünün yaşamının bir döneminde şiddete maruz kaldığı belirtildi.

Mayıs ayında TBMM Kadına Yönelik Şiddetin Sebeplerinin Araştırılması Komisyonu'na yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, 15 yaşından büyük her 3 kadından 1'inin yaşamının herhangi bir döneminde fiziksel ve/veya cinsel şiddete maruz kaldığını açıkladı. 

Birleşmiş Milletler Uyuşturucu ve Suçlarla Mücadele Örgütü'ne göre geçtiğimiz yıl 81 bin kadın öldürüldü.

DW Türkçe'nin aktardığı Avrupa Parlamentosu verilerine göre AB üyesi ülkelerde kadınların üçte biri bedensel ve cinsel şiddete maruz kalıyor. Her hafta ortalama 50 kadının aile veya ilişki içi şiddetten hayatını kaybettiği belirtiliyor.

25 Kasım Kadın Platformu

25 Kasım Kadın Platformu

İstanbul Sözleşmesi

Türkiye, 20 Mart'ta İstanbul Sözleşmesi'nin tek taraflı olarak feshedildiğini duyurdu. Karar 23 Mart'ta Avrupa Konseyi'ne de bildirildi. Karar 30 Nisan'da Resmî Gazete'de yayımlandı ve 1 Temmuz tarihinde sözleşme sona erdi. 

Fesih kararının durdurulması için hukuki mücadele verildi; ancak geçtiğimiz hafta Danıştay, Türkiye'nin sözleşmeden çekilmesiyle ilgili kararın durdurulması yönündeki talepleri reddetti.

Sözleşmenin iptali sonrası neredeyse her gün kadına şiddet veya kadın cinayeti haberi basına yansıdı. Bu olayların birçoğunda failler ya düşük cezalara çarptırıldı ya da kamuoyunun tepkisi nedeniyle yeterli cezalar aldı. 

Beklentiler ne? 

Kadın dernekleri ve muhalefet, İstanbul Sözleşmesi'nin yeniden yürürlüğe girmesi ve bu kez uygulanmasını talep ediyor. Avukat Yağmur Kerimoğlu İstanbul Sözleşmesi'nden çıkılmasının yanlış bir siyasi hamle olduğunu belirterek "Bu hamle devletin ve yargının erkek egemen tavrının daha güçlendirilmesi, zaten korunmasız hisseden biz kadınların daha da çaresiz hissetmesi dışında bir işe yaramadı. Erkekler bu durumdan cesaret aldı mı? Elbette aldı.'' diyor.

CHP Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka dün yaptığı açıklamalarda iktidara geldiklerinde İstanbul Sözleşmesi'ni yürürlüğe koyacaklarını belirterek "Bizler, en temel hakkımız olan yaşam hakkımıza sahip çıkmak için direniyoruz. Kadınların can simidi olan İstanbul Sözleşmesi'nden bir gece yarısı, tek adamın kararıyla çıkılmasını asla kabul etmiyoruz." ifadelerini kullandı.

DİSK dün yaptığı basın açıklamasında ILO 190 sayılı "İşyerinde Şiddet ve Tacizle Mücadele Sözleşmesinin" onaylanması için çağrıda bulundu.

Avrupa Birliği Eşitlik Komiseri Helena Dalli, hâlihazırda İstanbul Sözleşmesi'ne imza atmış olmasına rağmen resmen onaylamamış olan Avrupa Birliği'ne ve üye ülkelere çağrıda bulundu.

Hikâyeyi beğendiniz mi? Paylaşın.

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

Aposto Gündem

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

YAZARLAR

Aposto Gündem

Her sabah 06.30'da 5 dakikalık gündem özeti e-posta kutunda. Piyasalar, ekonomi, iş dünyası, politika, teknoloji ve hafta sonu ekleri; kısa, yalın, öz bir şekilde.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası

Şahap Kavcıoğlu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu

Mehmet Ali Akben

Türkiye Bankalar Birliği

Alpaslan Çakar

Para Politikası Kurulu

JPMorgan

+84 more

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;