Bugünkü Destekçimiz

🚏 ROTA: AHMET FETGARİ SOKAĞI

Apartman hikâyeleri ve fontlarının ipuçları, yürüyüş rotaları, yeme-içme durakları ve çok daha fazlası.
Samsung Galaxy ile birlikte

Galaxy Z Flip4 ile hayatı yepyeni açılardan yakala Galaxy Z Flip4 Kullanıcılara üstün bir katlanabilir akıllı telefon deneyimi vadeden Galaxy Z serisinin geliştirilmiş kamera deneyimi, daha büyük pil kapasitesi ve daha fazla kişiselleştirme olanağı sunan en yeni üyesi Galaxy Z Flip4 ’le tanışın. Alkışlara eşlik eden Galaxy Z Flip4’te neler var? Etkileyici tasarım: Avucuna sığacak kadar kompakt olan bu telefon; Blue , Bora Purple , Graphite ve Pink Gold renk seçenekleri, daha ince menteşesi, kontrast oluşturan cam ve çerçeveleriyle her anına yakışacak kadar şık. En dayanıklı: Dünyanın suya dayanıklı ilk katlanabilir akıllı telefonu hayatın karşına çıkaracağı her sürpriz için şimdi en dayanıklı malzemelerle üretildi. Darbelerden kaynaklanabilecek çizilme, çatlama gibi hasarlara karşı süper dayanıklı. Üst düzey kamera: Fotoğrafçılık becerilerini ikiye katlayacak iyileştirilmiş kamerasıyla daha aydınlık geceler, net ses ve keskin görüntüler mümkün. Eller serbest kamera deneyimi yaratan FlexCam ile grup selfie ’leri ya da videolar çekebilir, Hızlı Çekim ile hayatı dilediğin her açıdan yakalayabilirsin. Daha büyük pil kapasitesi: Yükseltilmiş işlemci, geliştirilmiş uzun ömürlü pil ve Süper Hızlı Şarj özelliğiyle iki şarj arası sürede daha fazla fotoğraf çekebilir, içerik izleyebilir ve bağlantıda kalmaya devam edebilirsin. Kişiselleştirebilir kapak ekranı: Kapak Ekranı üzerinden telefon görüşmeleri yapman, mesajları yanıtlaman, daha fazla bilgi ve kontrole ulaşman çok kolay. Bu yeni tuvali widget 'lar ekleyerek dilediğin şekilde özelleştirebilirsin. Üstün bir akıllı telefon deneyimiyle hayatı ikiye katlamak için Galaxy Z Flip4 ’ü buradan keşfedebilirsin.

Daha fazlasını öğren

Fotoğraf: Deniz Sabuncu

Pandora Kitabevi’nden Nişantaşı’na ilerlerken tentelerin üzerinden sıralı binaların görüntüsü çekiyor ilgimizi. İlk kez. Sirkeci’deki ana postane binası ve Haydarpaşa’daki vapur iskelesini de yapan mimar Vedat Tek’in Vali Konağı Caddesi’ndeki evini bu sayede farkediyoruz. Daha ileride, Maçka Caddesi’nde Giulio Mongeri’nin yarattığı Maçka Palas’ın (bugünkü adı; Park Hyatt Otel) önünden geçerken Kerime Nadir’in daktilosunun sesi çarpıyor kulağa. Sultan II. Mahmud’un halkı yerleşmesi için “teşvik” etmesi sebebiyle adını alan Teşvikiye’deyiz şimdi.

Bu sayıdaki tüm fotoğraflar Samsung Galaxy Z Flip4 ile çekilmiştir.


Geçen hafta Yağmur (Çoban)’ın peşine takılmıştık Çukurcuma Caddesi’nde. Şöyle bir bakıp geçmeden, dikkatle ve bilgiyle. Vitrinlerin değil odaların içine dalmış, tozlanmış efemeraların arasına gizlenmişliklerde kronikleri okumuştuk. Bugün sokağın anlatılarında tabelalar, apartmanlar, fontlar ve Art Deco binalar arasında yakalanan bir tarihin peşinde, Teşvikiye’deyiz.

İÇİNDEKİLER

ROTA: Yeraz (Gökbaş)’la Ahmet Fetgari Sokak’tayız. Berberlerinin tabelalarına, binaların balkonlarına ve apartmanların fontlarına sergi gezer gibi bakarak.

TEŞVİKİYE 5’LİSİ: Mahallenin kokusu yeni çekilmiş kahve. Peki ya tadı ne? Her gün karşılaşılan insanı kim?

MÜDAVİMİYİM: Spada’da kahvaltıyla başlayıp Karloff’ta kokteylle biten günlerin.

Takıl peşimize,

Hazal

SOLİ

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

Bugünkü Destekçimiz

Galaxy Z Flip4 ile hayatı yepyeni açılardan yakala

Galaxy Z Flip4

Galaxy Z Flip4

Kullanıcılara üstün bir katlanabilir akıllı telefon deneyimi vadeden Galaxy Z serisinin geliştirilmiş kamera deneyimi, daha büyük pil kapasitesi ve daha fazla kişiselleştirme olanağı sunan en yeni üyesi Galaxy Z Flip4’le tanışın. 

Alkışlara eşlik eden Galaxy Z Flip4’te neler var?

  • Etkileyici tasarım: Avucuna sığacak kadar kompakt olan bu telefon; Blue, Bora Purple, Graphite ve Pink Gold renk seçenekleri, daha ince menteşesi, kontrast oluşturan cam ve çerçeveleriyle her anına yakışacak kadar şık.
  • En dayanıklı: Dünyanın suya dayanıklı ilk katlanabilir akıllı telefonu hayatın karşına çıkaracağı her sürpriz için şimdi en dayanıklı malzemelerle üretildi. Darbelerden kaynaklanabilecek çizilme, çatlama gibi hasarlara karşı süper dayanıklı. 
  • Üst düzey kamera: Fotoğrafçılık becerilerini ikiye katlayacak iyileştirilmiş kamerasıyla daha aydınlık geceler, net ses ve keskin görüntüler mümkün. Eller serbest kamera deneyimi yaratan FlexCam ile grup selfie’leri ya da videolar çekebilir, Hızlı Çekim ile hayatı dilediğin her açıdan yakalayabilirsin. 
  • Daha büyük pil kapasitesi: Yükseltilmiş işlemci, geliştirilmiş uzun ömürlü pil ve Süper Hızlı Şarj özelliğiyle iki şarj arası sürede daha fazla fotoğraf çekebilir, içerik izleyebilir ve bağlantıda kalmaya devam edebilirsin.
  • Kişiselleştirebilir kapak ekranı: Kapak Ekranı üzerinden telefon görüşmeleri yapman, mesajları yanıtlaman, daha fazla bilgi ve kontrole ulaşman çok kolay. Bu yeni tuvali widget'lar ekleyerek dilediğin şekilde özelleştirebilirsin. 

Üstün bir akıllı telefon deneyimiyle hayatı ikiye katlamak için Galaxy Z Flip4’ü buradan keşfedebilirsin. 

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

SOLİ

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

YAZARLAR

SOLİ

Seyahat ve kültür yayını SOLİ, şehirleri ve içindeki farklı kültürel toplulukları araştırmak üzere mahallelere ve mahallelilerin hikâyelerine odaklanıyor.

İLGİLİ BAŞLIKLAR

İLGİLİ OKUMALAR

0%

;