aposto-logo
TR
TREN

bağımsızlık ile ilgili hikayeler

• Aposto Üyelerine özel yayınlarından kısa kısa. Bu makaleleri ve köklü dergilerin zengin arşivlerinden çok daha fazla içeriği Aposto'da keşfedebilirsiniz. Yemek ve Kültür 'de Ömer Faruk Şerifoğlu, Ressam Hoca Ali Rıza’nın eserleriyle İstanbul kahvehanelerini keşfe çıkıyor. “En ziyade temayülüm milletimin, memleketimin, hissen, şeklen, ahlâken ve hayaten sadık ve hakikî tercümanı olarak bihakkın İstanbul’u ve onun Boğaz’ını ölmez bir hayat lisaniyle söyleten ese...Devamını Oku

03 Haz 2023

PsikeartPsikeart

HİKAYE

Heteronomiye itibarını iade etmek

Tam bir bağımsızlık mümkün değildir biz insanlar için. Bu ne başkaları için yaşamaya yazgılı olduğumuz ne de aslında birer emir kulu olduğumuz anlamına gelir.

Murat Önderman

·

10 May 2023

• ABD Başkanı Joe Biden , Çin ordusunun Tayvan'ı işgal etmesi durumunda ABD askerlerinin adayı savunacağını açıkladı. Çin'in tepkisi: Çin Dışişleri Bakanlığı, "Barışçıl yeniden birleşme için elimizden gelenin en iyisini yapmaya hazırız. Aynı zamanda, hiçbir ayrılıkçı faaliyete müsamaha göstermeyeceğiz." açıklamasında bulundu. Bakanlık Sözcüsü, ABD'nin Tayvan'a bağımsızlık yönünde yanlış sinyaller göndermemesi uyarısında bulundu.

20 Eyl 2022