aposto-logo
TR
TREN

Merve Ünsal, 2013 Kale Kültür,Tasarım ve Sanat Merkezi
📷: Esra Ece Kuleci

Ağustos 2020 yılında başlayan podcast yolculuğu burada Mart ayı itibariyle bir bülten, sonrasında dergi formuna dönüşmüştü. Bu sene beklemediğim bir ziyarette karşıma podcastin ilk kapağının ilhamı olan Merve Ünsal imzalı bu iş tekrar karşıma çıktı. Şaşkınlığımı hatırlıyorum, sanki uzun yıllar sonra bir tanıdıkla karşılaşmış gibiydim, onu ilk görmemden bu yana tam altı sene geçmişti.

Buraya veda öncesi bu sezon kaydettiğimiz on bölümün kayıt demeden öncesine bakalım istiyorum.👀 İlk bölümümüm kaydı öncesi Vuslat'la Fedaral'de oturmuş kitabımı imzalatmıştım. Efe (Tunçer) ile sağanak bir yağmurda ıslana ıslana stüdyoya varmıştık. Taner'le yoğun geçen bir günün ardından iki yorgun olarak bir soluklanıp kayda oturmuştuk. Kübra ile kayıt öncesi birer bira içip seslerimizi açmıştık.🍻 Efe'yle (Demiral) gerçekten yıllardır planladığımız bölüm için sonunda buluşabilmemin mutluluğunu yaşamıştım. Hakan Emre ve Nezaket bu sezon en heyecanlandığım bölümlerlendi, ikisine de o kadar hayrandım ki üç saatlik bir bölüm kaydetmek üzereydik. Ekin ile kötü haberler almadan önceki son günlerde buluşmuş, kışı beklerken sıcaktan pişmiştik. Sezer'le yıllardır birbirimizi tanıyor hem de tanımıyor gibiydik, ilk solo konseri sonrasında buluşmuştuk.

Veee bu senenin en önemli filmlerinden iki isim ağırlamanın ağırlığı son bölümlerde benim omzuma çöktü. Biri beni bağımsız filmle tanıştıran filmlerden biri olan Sonbahar'ın yönetmeni Özcan Alper diğeri ise pek çoğunuzun Kurak Günler ile tanıdığı Erol Babaoğlu. Erol'un kayıt günü muazzam bir lodos vardı. Özcan'ın kaydında ise tepede yakıcı bir güneş.

Nezaket Erden ve Hakan Emre Ünal'la kayıt öncesi fotoğrafı👀
📸: Nezaket Erden

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Merve Ünsal

Vuslat'la Fedaral

bağımsız

Sonbahar

Özcan Alper

Kurak Günler

Erol Babaoğlu

Nezaket Erden

Hakan Emre Ünal

NEREDE YAYIMLANDI?

Üretim Kaydı Üretim Kaydı

BÜLTEN SAYISI

Sezon finali, Aposto'ya veda, yeni adres💌

Aposto'da son sayı, sezona bir bakış 👀

20 Haz 2023

Üretim Kaydı

YAZARLAR

Üretim Kaydı

Kültür ve sanat alanında üreten insanlarla buluşarak “üretim süreçlerini” kayıt altına alan ve bu buluşmalardan kendine kalanların da kaydını tutmayı dileyen yayın.

İLGİLİ OKUMALAR

;