aposto-logo
TR
TREN

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Adıyaman Valiliği'ndeki Afet Koordinasyon Toplantısı'na katıldı.

  • Açıklama: Toplantı sonrasında açıklama yapan Bakan Işıkhan, depremden etkilenen illerdeki işyerlerine ilişkin olarak “...Özellikle bölge illerimizin çalışma hayatını yeniden harekete geçirmek için 11 il kapsamında 57 lokasyonda 13 bin 319 iş yerinin yapılması hedefleniyor. Şu an 9 bin 134 işyerinin yapımı tamamlanmış durumda, 4 bin 185 kadar işyerinin ise yapımına başlandı. Adıyaman özelinde ise 768 iş yerinin yapılması planlanıyor, hâlihazırda 676 işyeri ise yapılmış durumda. Bizler de bakanlık olarak şehirlerimizin, istihdam olanaklarının geliştirilmesi, TYP gibi programların hayata geçirilmesi ve teşvikler noktasında gerekeni yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz…” dedi.
    • Toplum Yararına Program (TYP) Nedir? Afet, salgın, acil durum dönemlerinde ve diğer mücbir sebeplerde kamu hizmetlerinin desteklenmesi yoluyla özel politika gerektiren gruplar başta olmak üzere işsizlerin çalışma alışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engellemek ve bu kişilere geçici gelir desteği sağlamak üzere aktif işgücü hizmetleri kapsamında İŞKUR ile kamu kurum ve kuruluşları işbirliğinde düzenlenen programlardır.

Fotoğraf: Anadolu Ajansı

Kaydet

Okuma listesine ekle

Paylaş

İLGİLİ BAŞLIKLAR

Vedat Işıkhan

Adıyaman

Toplum Yararına Program

Anadolu Ajansı

NEREDE YAYIMLANDI?

İş Hukuku & Sosyal Güvenlikİş Hukuku & Sosyal Güvenlik

BÜLTEN SAYISI

ÜYELERE ÖZEL

Asgari ücret 422 dolar seviyesine gerileyebilir

“Şahlanış dönemi” ve yeni asgari ücret tutarı

26 Haz 2023

Fotoğraf: AA

YAZARLAR

İş Hukuku & Sosyal Güvenlik

Çalışma hayatına ilişkin gelişmeler, yeni kanun ve mevzuatlar, sendikaların eylem ve çalışmaları, yoksulluk, işsizlik ve enflasyon raporları.

İLGİLİ OKUMALAR

;