aposto-logo
TR
TREN

Vedat Işıkhan ile ilgili hikayeler

• TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret görüşmelerine katılacak heyette 4 işçiye yer vereceklerini duyurdu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili olarak “Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek bizim için en temel ilke olacak. Tabii ki her tarafı dinleyeceğiz. Sosyal diyalog bizim en önemli iletişim aracımız” dedi.

16 Kas 2023

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Açık İş İstatistikleri Araştırması'nın sonuçlarına göre "işveren tarafından talep edilen-ihtiyaç duyulan çalışan" olarak tanımlanan 272 binin üzerinde açık iş tespit edildiğini bildirdi. Açık iş oranının en yüksek olduğu sektörlerin başında bilgi-iletişim, inşaat ve imalat geldi.

13 Eki 2023

• Cumhurbaşkanı Erdoğan , partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada “Enflasyondaki yüksek oranlı artışlar tüm dünyanın sorunudur. Yeni yol ve yöntemlerle enflasyonun ve yol açtığı sorunların üstesinden gelecek bir program uyguluyoruz” dedi. Öte yandan: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, çalışmayan emeklilere bir defaya mahsus verilecek 5 bin liralık ikramiyenin kapsamında değişiklik olmayacağını açıkladı.

12 Eki 2023

• M emur ve memur emeklileri için ikinci zam teklifinde 2024 yılı için birer puanlık artışa giden hükümet, ilk 6 ay için %15, ikinci 6 ay için de %10 zam teklif etti. 2025 önerisinde ise değişiklik yapılmadı; teklif ilk 6 ay için %6, ikinci 6 ay için %5 olarak korundu. Bununla birlikte: Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan , memurlara yıllık izine ek olarak "hac izni" ve disiplin cezalarına af ile evi olmayan memurlara TOKİ konutlarında öncelik verilme...Devamını Oku

18 Ağu 2023

• Memur ve emeklilerinin 2024-2025 yıllarındaki mali ve sosyal haklarının belirleneceği kamu toplu sözleşme görüşmelerinin ilk toplantısı gerçekleşti. Bununla birlikte: Görüşmelerin açılışında yaptığı konuşmada, tarafları “optimal düzeyde memnun etmeyi” hedeflediklerini belirten Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan , “Tüm memurların 3600 ek göstergeden yararlanacağı yeni bir yasal düzenleme planlanıyor” dedi.

02 Ağu 2023

• Yaklaşık 4 milyon memur ve 2,5 milyon memur emeklisini ilgilendiren 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşmesi görüşmeleri bugün, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'ın açılışıyla başlıyor. Talep: Taleplerini geçtiğimiz hafta açıklayan Memur-Sen, 2024 yılı için üçer aylık dönemler itibarıyla refah payı dahil birinci üç ayda %35, ikinci üç ayda %10, üçüncü üç ayda %15, dördüncü üç ayda %10 artış istemiş, 2025 yılı için ise altışar aylık dönemler itibarıyla refah payı ...Devamını Oku

01 Ağu 2023

• Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Federasyonu Başkanı Arzu Lastikci, mart ayından bu yana 90 günlük süre geçmesine rağmen hâlâ emeklilik işlemleri tamamlanmayanlar bulunduğunu belirterek, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan’a çağrıda bulundu. Ek bilgi: Aylık veya gelirlerin emeklilik başvuru tarihinden itibaren 90 gün içinde ödenememesi durumunda Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) gelir ve aylık bağlanmasına hak kazandığı anlaşılan sigortalı ve hak sahiplerin...Devamını Oku

03 Tem 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Asgari ücret: Bir karşılaştırma

Asgari ücret ara zam ile birlikte 11 bin 402 TL’ye çıkarılmış durumda. Bu sebeple yeni asgari ücret üzerinden bir asgari geçim sepeti hesaplaması yapmak icap eder diye düşünüyorum.

Emircan Yaman

·

27 Haz 2023

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan , "En düşük memur maaşının 22 bin lira olması ve emekli aylıklarında yapılacak iyileştirme, Cumhurbaşkanı'mızın seçim beyanı olduğu için biz bunu torba yasada sunacağız" dedi.

26 Haz 2023

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Adıyaman Valiliği'ndeki Afet Koordinasyon Toplantısı'na katıldı. Açıklama: Toplantı sonrasında açıklama yapan Bakan Işıkhan, depremden etkilenen illerdeki işyerlerine ilişkin olarak “...Özellikle bölge illerimizin çalışma hayatını yeniden harekete geçirmek için 11 il kapsamında 57 lokasyonda 13 bin 319 iş yerinin yapılması hedefleniyor. Şu an 9 bin 134 işyerinin yapımı tamamlanmış durumda, 4 bin 185 kadar işyerini...Devamını Oku

26 Haz 2023