aposto-logo
TR
TREN

Ergün Atalay ile ilgili hikayeler

• Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay enflasyonda devam eden yüksek seyre işaret ederek kamu işçileri için ilave zam talebinde bulundu. 🗣️ Açıklama: Kamu işçisinin ücretleriyle ilgili düzenlemeye gidilmesi gerektiğini ifade eden Atalay, "Bunun adına 'ek zam' mı dersiniz, 'iyileştirme' mi dersiniz. Bu yönde bir adım atılmalı. Bu enflasyon devam ettiği sürece iyileştirmenin de anlamı kalmıyor. Bir taraftan üç lira veriliyor, enflasyonla dört lira alınıyor" ifadeler...Devamını Oku

08 Şub 2024

• TÜRK-İŞ 24. Olağan Genel Kurulu'nda, Ergün Atalay yeniden Genel Başkan seçildi. • Burçin Alev Ekşi , 1 Aralık 2023 tarihinden itibaren, Nespresso Türkiye Genel Müdürü olarak görev alacak. Ayrıca Ticaret Geliştirme Ekibi Lideri Emre Kılıçal da 1 Aralık 2023 itibarıyla Nestlé Kahvaltılık Gevrekler Türkiye Genel Müdürü olarak çalışmalarını yürütecek. • Selen Kartal , Kolay İK’nın yeni CSO’su oldu. • Sompo Sigorta’da Bireysel Teknik Genel Müdür Yar...Devamını Oku

08 Ara 2023

• Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu'nun (TÜRK-İŞ) 24. Olağan Genel Kurulu'nda, Ergün Atalay yeniden genel başkan seçildi. Bununla birlikte: TÜRK-İŞ Genel Sekreteri Pevrul Kavlak , Genel Mali Sekreter Ramazan Ağar , Genel Eğitim Sekreteri Nazmi Irgat ve Genel Teşkilatlandırma Sekreteri Eyüp Alemdar da görevlerine yeniden seçildi.

04 Ara 2023

• TÜRK-İŞ 24. Olağan Genel Kurulu'nda, Ergün Atalay yeniden genel başkan seçildi.

04 Ara 2023

• Türk-İş Genel Başkanı Ergün Atalay, “Asgari ücret başlangıç ücretidir. Öyle bir noktaya geldi ki bu ücret geçim ücreti oldu. Bakan bu sene bir defa [zam] olacak diyor. Hiç olmasın, zam da yapmayın para da vermeyin” dedi.

01 Ara 2023

• TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret görüşmelerine katılacak heyette 4 işçiye yer vereceklerini duyurdu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, konuyla ilgili olarak “Çalışanlarımızı enflasyona ezdirmemek bizim için en temel ilke olacak. Tabii ki her tarafı dinleyeceğiz. Sosyal diyalog bizim en önemli iletişim aracımız” dedi.

16 Kas 2023

• BİSAM'ın raporuna göre, Türkiye'de dört kişilik bir aile için açlık sınırı Eylül'de 12 bin 612 lira, yoksulluk sınırı ise 43 bin 623 lira oldu. Bununla birlikte: TÜRK-İŞ Başkanı Ergün Atalay, asgari ücret görüşmelerine önümüzdeki günlerde başlanacağını belirterek yeni bir komisyonun 20 Kasım’dan sonra kurulacağını söyledi.

17 Eki 2023

📌 Kısa kısa: OPEC'in , Rusya'nın Ukrayna'yı işgalinin ham petrol fiyatlarını yükseltmesi ve kilit üyelerin üretimi artırmasıyla birlikte önceki yıla göre %54 artan gelirleri 2022'de 873,6 milyar dolara ulaşarak 2014'ten bu yana en yüksek seviyesini gördü. TÜRK-İŞ Genel Başkanı Ergün Atalay, işçilerin büyük bölümünün Temmuz ayı itibarıyla %27'lik vergi dilimine girdiğini belirterek bir işçinin ayda ortalama 2 bin lira civarında kaybının olduğunu ifade etti: ...Devamını Oku

12 Tem 2023

“Şahlanış Dönemi” ve Yeni Asgari Ücret Tutarı

Önemli olan asgari ücrete yüksek oranlarda zam yapılması değil, enflasyonun ve hayat pahalılığının kontrol altına alınması.

26 Haz 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Asgari ücrete %34 zam

Asgari Ücret Tespit Komisyonu, asgari ücretin 1 Temmuz itibarıyla net 11 bin 402 liraya yükseltilmesini kararlaştırdı.

21 Haz 2023