aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Adıyaman ile ilgili hikayeler

• Afet bölgesi ilan edilen Hatay, Adıyaman, Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Malatya, Diyarbakır, Kilis, Şanlıurfa, Gaziantep ve Elazığ'da geçen yıl boyunca toplam 68.202 daire için yapı ruhsatı alındı . En çok yapı ruhsatının verildiği il 13.672 ile Şanlıurfa oldu.

13 Mar 2024

• Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş , Aile ve Gençlik Fonu hakkında detayları ve başvuru koşullarını açıkladı. 📖 Detaylar: 18-29 yaş aralığındaki adaylar için başvurular bugünden itibaren (15 Şubat) Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın internet sitesinden başlıyor. İlk etapta Adıyaman, Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'daki gençlerin başvuruları alınacak. Deprem bölgesindeki ilk uygulamanın ardından ...Devamını Oku

15 Şub 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Depremin birinci yılı: Anma törenleri ve protestolar

6 Şubat depremlerinde kaybedilenler, birçok şehirde düzenlenen törenlerin yanı sıra dünya basınında da anıldı. Törenlerde siyasiler protestoların hedefi oldu.

07 Şub 2024

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Hatay'ın görünmeyenleri ve Türkiye'nin deprem 'çaresizliği'

6 Şubat Kahramanmaraş depremlerinin üzerinden bir yıl geçti. Deprem kentlerinde yakınlarını kaybedenler öyle vahim olaylar yaşadılar ki depremin birinci yılı en çok, yaslarını bile tutmaya fırsat bulamadıklarını ortaya koydu.

Gökçer Tahincioğlu

·

06 Şub 2024

• Adıyaman'da, 6 Şubat'taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan, 72 kişinin hayatını kaybettiği İsias Oteli 'ne ilişkin 5'i tutuklu 11 sanığın yargılanmasına dün devam edildi. Açıklamalar: Depremde 2 çocuğunu kaybeden Osman Akın, "11-14 yaş arasındaki çocuklarımız kum yığınının içine gömüldüler. Biz adalete güveniyoruz, onun için buradayız, sizlerin en iyi kararı vereceğine inanıyoruz" dedi.

05 Oca 2024

• 6 Şubat’taki Kahramanmaraş merkezli depremlerde, Adıyaman’da yıkılan İsias Otel ile ilgili davanın ilk duruşması 3 Ocak'ta (bugün) görülecek. Detaylar: Aralarında voleybol turnuvası için kentte bulunan Kuzey Kıbrıslı öğrencilerin de yer aldığı 72 kişinin yaşamını yitirdiği otelle ilgili davada 5'i tutuklu 11 sanık, "bilinçli taksirle birden fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olmakla" suçlanıyor.

03 Oca 2024

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Türkiye’nin özeti gibi bir yıl: Sarsıntılarla geçen 2023

Türkiye, uzun süredir bir yıl daha geride kaldığı için hüzünlenen değil, yeni yılın bir ihtimal daha iyi olacağını umarak zamanı tüketen bir ülke.

• Dün saat 17.46'da AFAD'ın verilerine göre merkez üssü Malatya Battalgazi olan 5,2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi ise merkez üssünü Adıyaman Geçitli olarak verdiği depremin büyüklüğünü 5,3 olarak açıkladı. Bununla birlikte: 6 Şubat depremlerinde 6 bin binanın yıkıldığı, 36 bin civarında binanın ağır hasar aldığı Malatya'da, deprem korkusuyla evlerinden çıkan vatandaşlar güvenli alanlara geçti. Kentte yaşanan panik nedeniyle araçlarıyla şeh...Devamını Oku

24 Kas 2023

• Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen Adıyaman, Hatay, Kahramanmaraş, Malatya ile Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçelerinde mücbir sebep hâlinin 30 Kasım 2023'e kadar uzatılması kararlaştırıldı.

28 Tem 2023

• Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Adıyaman Valiliği'ndeki Afet Koordinasyon Toplantısı'na katıldı. Açıklama: Toplantı sonrasında açıklama yapan Bakan Işıkhan, depremden etkilenen illerdeki işyerlerine ilişkin olarak “...Özellikle bölge illerimizin çalışma hayatını yeniden harekete geçirmek için 11 il kapsamında 57 lokasyonda 13 bin 319 iş yerinin yapılması hedefleniyor. Şu an 9 bin 134 işyerinin yapımı tamamlanmış durumda, 4 bin 185 kadar işyerini...Devamını Oku

26 Haz 2023