Ankara ile ilgili hikayeler

• CHP Genel Başkanı Özgür Özel , Gezi Parkı eylemlerinde Ankara’da polis tarafından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük’ü ölümünün 11. yılında andı .

15 Haz 2024

• Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı ve Tarihi Kentler Birliği Başkanı Mansur Yavaş , İBB Genel Sekreter Yardımcısı Mahir Polat'ı Tarihi Kentler Birliği Genel Sekreterliği'ne atadı. Polat’ın İBB Miras ve İBB Kültür ile birçok projeye imza attığı biliniyor.

15 Haz 2024

• HSK, 2024 yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi'yle 4 bin 9 hakim ve savcının yerini değiştirdi. Değişiklikler arasında Sinan Ateş cinayeti dosyasıyla ilişkili olanlar dikkatleri çekti. Ayrıntılar: Sinan Ateş cinayeti soruşturmasını yürütürken görevden alınan eski Başsavcı Vekili Durdu Özer’i, tenzilirütbeyle (kıdemi düşürülerek) Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı’na atandı. Dosyanın diğer savcısı Durmuş Ali Kaya da Ankara’dan Diyarbakır Çınar Sav...Devamını Oku

14 Haz 2024

• HSK, 2024 yılı Adli ve İdari Yargı Kararnamesi'yle 4 bin 9 hakim ve savcının yerini değiştirdi. Değişiklikler arasında Sinan Ateş cinayeti dosyasıyla ilişkili olanlar dikkatleri çekti. Sinan Ateş cinayeti soruşturmasını yürütürken görevden alınan eski Başsavcı Vekili Durdu Özer’i, tenzilirütbeyle (kıdemi düşürülerek) Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığı’na atandı. Dosyanın diğer savcısı Durmuş Ali Kaya da Ankara’dan Diyarbakır Çınar Savcılığı’na atandı....Devamını Oku

13 Haz 2024

• Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş , en yakın rakibinin iki katı oy aldığı seçimlerde Tarihi Kentler Birliği başkanlığına seçildi. Geniş açı: 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri sonrası Marmara Belediyeler Birliği ve Türkiye Belediyeler Birliği’nin ardından Tarihi Kentler Birliği’nin yönetimi de AK Parti’den CHP’ye geçti.

13 Haz 2024

• Reuters'a verdiği mülakatta "NATO'nun genişlemesi ve F-16 satış anlaşmasının ardından Türkiye Batı'ya demir attı" diyen ABD'nin Ankara Büyükelçisi Jeff Flake , "Türkiye'nin BRICS'e girmemesini umuyorum ama eğer gerçekleşirse küçük bir diplomatik değişim beklenebilir" ifadelerini kullandı.

12 Haz 2024

• Şanlıurfa'nın Siverek ilçesindeki barınakta kuduz olduğu iddia edilen köpekleri bakımsız kaldıkları gerekçesiyle alıp Ankara'ya taşıdığı için gözaltına alınan Yaşama Tutunan Patiler Derneği Başkanı Buket Özgünlü tutuklandı. Açıklamalar: Buket Özgünlü'nün kurduğu Ankara Patiliköy Köpek Barınağı'na ait sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, "Dün Şanlıurfa'dan Ankara'ya getirilen, testlerinde gençlik hastalığı olduğu öğrenilen canlar şu an büyükşehir b...Devamını Oku

10 Haz 2024

• Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara’da öldürülen Eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş’in eşi Ayşe Ateş’le görüşecek . İletişim Başkanlığı kaynaklarına göre, görüşme birkaç gün içinde yapılacak.

10 Haz 2024

• Dışişleri Bakanı Hakan Fidan , Azerbaycan Dışişleri Bakanı Jeyhun Bayramov ile telefon görüşmesi yaptı. Görüşmede, ikili ve bölgesel meseleler ele alındı. Bununla birlikte: Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev de 10 Haziran'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daveti üzerine Türkiye'ye çalışma ziyareti yapacak.

10 Haz 2024

• Astor Enerji, İskenderun Enerji işbirliğiyle, Türkiye’nin en büyük, dünyanın ise sayılı güç transformatörlerinden birisini üretti. Dahası: Sözleşme tutarı 5,3 milyon dolar olan trasformatörün imalatı tamamlandı ve Ankara 2. OSB’de düzenlenen törenle teslim edildi.

10 Haz 2024