Özgür Özel ile ilgili hikayeler

• CHP Genel Başkanı Özgür Özel , Gezi Parkı eylemlerinde Ankara’da polis tarafından vurularak öldürülen Ethem Sarısülük’ün ölümünün 11. yılında X hesabından Sarısülük’ü andı.

15 Haz 2024

• CHP Genel Başkanı Özgür Özel , 14 Haziran Cuma günü Tekirdağ’da buğday üreticileri için miting düzenleneceğini açıkladı. Bir adım sonrası: CHP, temalı mitinglerine devam ediyor. Geçen aylarda öğretmen, emekli ve çay mitingleri düzenleyen Özel, buğday mitingi arından “Geçinemiyoruz” mitingiyle 30 Haziran'da Kocaeli'nde sahada olacağını açıkladı.

13 Haz 2024

• MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli , Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile CHP lideri Özgür Özel arasındaki görüşmeye dair yazılı açıklama yaptı. Açıklamada “AK Parti içindeki gayri memnun kesimin devamlı suyu bulandırmasını da dikkate alarak, AK Parti ile CHP arasında geniş tabanlı bir ittifakın vücuda gelmesi, buna da altılı masanın diğer unsurlarının desteği MHP’nin samimi dileği ve temennisidir” denildi. Dahası: Bahçeli, isim vermeden Sinan Ateş cinayetine de...Devamını Oku

13 Haz 2024

• Cumhurbaşkanı Erdoğan, 11 Haziran Salı günü saat 16.00'da CHP Genel Başkanı Özgür Özel’e iade-i ziyarette bulundu. 18 yıl sonra ilk kez CHP Genel Merkezi’ne giden Erdoğan’ı ağırlamak için özel hazırlık yapıldı. İki liderin görüşmesi 1 saat 25 dakika sürdü. Ayrıntılar: AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, yeni anayasa çalışmaları, ekonomi ve Avrupa Parlamentosu seçimlerinin gündeme geldiğini söyleyerek " Gerekirse üçüncü bir görüşme olabilir" dedi. Öte yandan : CHP ka...Devamını Oku

12 Haz 2024

• CHP Genel Başkanı Özgür Özel , buğday fiyatlarının üreticiyi mağdur ettiğini belirterek, üreticinin sesini duymak ve duyurmak için 14 Haziran Cuma günü Tekirdağ'da buğday mitingi düzenleyeceklerini bildirdi.

10 Haz 2024

• CHP lideri Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile 11 Haziran Salı saat 16.00'da CHP Genel Merkezi'nde görüşeceklerini açıkladı .

06 Haz 2024

• CHP Genel Başkanı Özgür Özel , bugün Anayasa Mahkemesi Başkanı Kadir Özkaya ve eski AK Parti Milletvekili İbrahim Halil Yıldız’ın koruma ve akrabaları tarafından eşi ve iki oğlu öldürülen Emine Şenyaşar ile görüşüyor.

06 Haz 2024

• CHP'nin grup toplantısında konuşan Özgür Özel , erken seçim olasılığıyla ilgili konuştu: "Böyle giderse erken seçimi millet ister, önünde kimse duramaz. Bu kadar net. Millet, sesini duymayana duyurur, kendini görmeyene gösterir. Önümüzdeki demokratikleşme, normalleşme ve mağdura sahip çıkma, emeklinin yüzünü güldürme, asgari ücretliye sahip çıkma dönemini okuyan okur, okumayana bu millet, okumadığı mektubu genel seçimlerde okutur."

06 Haz 2024

• CHP Genel Başkanı Özgür Özel , Gezi Davası nedeniyle tutuklu bulunanların serbest bırakılmasının gerektiğini söyledi. Özel şu ifadelere yer verdi: “Tayfun Kahraman, Can Atalay, Çiğdem Mater, Mine Özerden, Osman Kavala her birisi orada, her birimizin yerine tutulmaktadır. Bu esaret son bulmalıdır”

30 May 2024

• CHP’nin çağrısıyla Ankara’daki Tandoğan Meydanı’nda düzenlenen Büyük Emekli Mitingi’ne binlerce kişi katıldı. Mitingde konuşan CHP lideri Özgür Özel, “ilk seçim vaadini” açıklayarak “İktidar olduğumuz ilk 100 gün içinde emekli maaşı önce asgari ücrete, 2 yıl sonra 1,5 asgari ücrete çıkarılacaktır” dedi. Ayrıntılar : Türkiye'nin dört bir yanından emeklilerin katıldığı mitingde “Mutfakta yangın var, bıçak kemiğe dayandı”, “Krizin bedelini ödemeyeceğiz” yazılı pankar...Devamını Oku

30 May 2024