aposto-logo
TR
TREN

ev hapsi ile ilgili hikayeler

• İzmir'de gözaltına alınan 5 gazeteci serbest bırakıldı Nöbetçi Sulh Ceza Hâkimliği; Semra Turan ve Cihan Başakçıoğlu’nu adli kontrol şartıyla, Delal Akyüz, Melike Aydın, Tolga Güney ve Fatma Funda Akbulut’a ise ev hapsi vererek serbest bıraktı.

22 Şub 2024

• Romanya'da tecavüz ve insan kaçakçılığı ile suçlanan sosyal medya ünlüsü Andrew Tate hakkındaki ev hapsi kararı, kaldırıldı.

07 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

🚨​ Gülşen'in ev hapsi kaldırıldı

Sanatçı Gülşen Çolakoğlu'nun ev hapsi cezasının kaldırıldığı açıklandı.

12 Eyl 2022

• Gülşen'in tutukluluğuna yapılan itiraz kabul edildi. Tahliye edilen sanatçı hakkında ev hapsi kararı verildi. Ev hapsi kararına yapılan itiraz ise reddedildi. Ne olmuştu? Gülşen nisan ayında verdiği konserde sahnede "İmam Hatip'te okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor efendim." ifadelerini kullanmış, bunun üzerine hakkında resen soruşturma başlatılmıştı. ÖNDER İmam Hatipliler Derneği ve Millî Eğitim Bakanlığı sanatçıya yönelik hukuki süreç başlata...Devamını Oku

02 Eyl 2022

• İstanbul Sulh Ceza Hakimliği, şarkıcı Gülşen Çolakoğlu 'nun avukatı tarafından ev hapsi kararının kaldırılmasına yönelik sunulan dilekçeyi reddetti. Mahkeme, Gülşen'in "konutu terk etmemek" şeklindeki adli kontrolünün devamına karar verdi.

02 Eyl 2022

• Gülşen'in tutukluluğuna yapılan itiraz kabul edildi. Nisan ayındaki konserinde imam hatip liselerinde okuyanlara yönelik sözleri nedeniyle " halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama " suçundan tutuklanmasının ardından dün tahliye edilen sanatçı hakkında ev hapsi kararı verildi. Kaftancıoğlu'nun ifadesi: CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, "Demokrasi yoluyla bir diktatörü bu ülkeden göndereceğiz" sözleri nedeniyle hakkında "cumhurbaşkanına hakaret" ...Devamını Oku

30 Ağu 2022

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

🚨​ Gülşen tahliye edildi

Gülşen'in tutukluluğuna yapılan itiraz kabul edildi.

29 Ağu 2022

⚽ Premier Lig maçlarının Birleşik Krallık'ta yasa dışı yollarla izlenmesini sağlayan ve bu cihazları satan kişiye, 1 milyon sterlin para cezası verildi. 2019'da 7 yıl 4 ay ev hapsi cezası alan suçlunun, satışlardan elde ettiği geliri de geri ödemesine hükmedildi.

09 Haz 2022

• İYİ Parti Merkez Disiplin Kurulu Üyesi Ömer Furkan Dağ; gözaltına alınan "Kendine Muhabir" isimli kanalın sahibi Hasan Köksoy ile İlave TV’den Arif Kocabıyık ve Turan Kural hakkında ev hapsi ve yurt dışı çıkış yasağı kararı alındığını söyledi.

14 Ara 2021

• Lozan Üniversitesi’nin Avrupa Konseyi için hazırladığı bir rapor, Türkiye'nin Avrupa'da en yüksek şartlı tahliye edilmiş, tutuklu ya da hükümlü oranına sahip ülke olduğunu ortaya koydu. Hem cezaevinde hem de denetimli serbestlikte en düşük oranlara sahip ülkeler ise İsviçre, Norveç ve Finlandiya oldu. Türkiye'de her yüz bin kişiden 984'ü ya hapishanede ya da şartlı tahliye edilmiş durumda bulunuyor. Bu oran Avrupa ortalamasının üç katından daha yüksek bir orana teka...Devamını Oku

10 Haz 2021