aposto-logo
TR
TREN

Silivri ile ilgili hikayeler

• Kara para akladıkları iddiasıyla tutuklanan Engin Polat ve babası Sezgin Polat , asayiş ve güvenlik gerekçesiyle Maltepe Cezaevi'nden Çorlu Yüksek Güvenlikli Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'na nakledildi. Öte yandan: Dilan Polat ve Sıla Doğu'nun da aralarında bulunduğu diğer 6 şüpheli ise Silivri'deki Marmara Kapalı Ceza İnfaz Kurumu'nda kalıyor.

17 Kas 2023

Bahar Candan • Nihal ve Bahar Candan kardeşler ile Hacı İsrafil Sağlam, "suç örgütüne üye olma" ve "kara para aklama" suçlarından tutuklandı. Bahar Candan, adliye çıkışında "Asıl suçlular dışarıda, benim hesabımda para yok, sırf ünlü olduğumuz için tutuklandık" dedi. Şahıslar işlemlerinin ardından Silivri'de bulunan Marmara Cezaevi'ne gönderildi.

17 Kas 2023

• İstanbul'da 13 yıl önce katledilen Münevver Karabulut'un katili Cem Garipoğlu'nun babası Mehmet Nida Garipoğlu'nun, Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak oğlunun mezarının açılması ve DNA eşleştirmesi yapılması için talepte bulunduğu ortaya çıktı.

07 Kas 2023

Journalist Barış Pehlivan Arrested for the Fifth Time

It is crucial to emphasize that the public's right to access the truth can only be realized through journalists who are shielded from censorship and fear. Regrettably, in Turkey, arrests have increasingly been employed as a means of repression against journalists rather than a precautionary measure, ultimately restricting the public's access to reliable sources of information.

Ömer Faruk Şen

·

02 Eyl 2023

Gazeteci Barış Pehlivan Beşinci Kez Tutuklandı

Belirtmek gerekir ki toplumun gerçekleri öğrenme hakkı, ancak sansür ve korkudan korunmuş gazeteciler sayesinde mümkündür. Ne var ki, Türkiye’de tutuklamalar bir tedbir olmaktan çok gazetecileri cezalandırmak için kullanılan bir baskı aracına dönüşmekte, bu da en nihayetinde toplumun güvenilir bilgi kaynaklarına erişiminin kısıtlanmasına neden olmaktadır.

Ömer Faruk Şen

·

28 Ağu 2023

• Silivri Cezaevi'nde bulunan TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın tutukluğuna yapılan itiraz bir kez daha reddedildi. Avukatı, Yanardağ’ın tutukluluğuna itiraz için Anayasa Mahkemesi'ne (AYM) başvuru yapacak.

01 Ağu 2023

• CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , tutuklu TİP Hatay Milletvekili Can Atalay'ı Silivri'deki Marmara Cezaevi'nde ziyaret etti. Kılıçdaroğlu, ziyaretinin ardından açıklamasında, “Hiç kimse milletin oylarıyla seçilmiş bir milletvekilini, hüküm giymemiş bir milletvekilini, TBMM’nin iradesini dışlayarak cezaevinde tutamaz. Bu doğru değildir” dedi. Öte yandan: TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Atalay'ın komisyona partilerin ortak eğilimiyle seçilmesini hatırlatarak, "Meclis b...Devamını Oku

13 Tem 2023

SpektrumSpektrum

HİKAYE

İstanbul üçüncü bölge: 2018 sonuçları, öne çıkan adaylar

Bölgede hangi parti kimi aday gösterdi? 2018'de hangi parti ne kadar oy aldı?

İdil Yılmaz

·

11 May 2023

apéroapéro

HİKAYE

Adem Yurtsever'le: Bir foraging hikâyesi

Miselyum mantara nasıl dönüşür? Mantar bir ormanı nasıl göç ettirir? Hangi orman sana porçini verir?

Reyhan Ülker

·

03 May 2023