Üsküdar ile ilgili hikayeler

• Üsküdar Belediye Başkanı Sinem Dedetaş başkanlığında toplanan Üsküdar Belediye Meclisi, AK Parti döneminde vakıflara bedelsiz verilen 25 taşınmazın geri alınması teklifini oy çokluğuyla komisyona sevk etti.

06 Haz 2024

AA • 27 yaşındaki ressam Kasım Tan , İsrail'in Gazze'ye yaptığı saldırılar karşısında farkındalık oluşturmak için İstanbul Üsküdar'daki Valide-i Cedid Cami önünde, 9 metreye 3 metre boyutunda "Gazze" adlı bir tablo yapıyor.

03 Haz 2024

• 31 Mart yerel seçimlerinde AK Parti’den CHP’ye geçen Üsküdar Belediyesi, 27 Nisan’da seçimden önce verilen ihaleleri paylaştı. İhaleler arasında 30 Ocak’ta Ensar Vakfı Başkan Yardımcısı İsmail Şirin’e verilen 137 milyon liralık ihale de var. Arka plan: Önceki dönem Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen’in de geçmişte Ensar Vakfı mütevelli heyeti üyesi olduğu ve İsmail Şirin’in belediyeden çok sayıda ihale aldığı biliniyor.

03 May 2024

• AYM , belediyelere kamu arazileri üzerindeki kaçak yapıları “karar almaksızın yıkma” yetkisi veren yasa hükmünü iptal etti. TBMM, 9 ay sonra yürürlüğe girecek kararla ilgili yeni bir düzenleme yapmazsa, belediyelerin kaçak yapılarla ilgili yıkım kararları “mahkemelik” olacak. Bir adım geriden: İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, belediye başkanlığının ilk döneminde başta Üsküdar sahilindeki yapılar olmak üzere çok sayıda kaçak yapıyı yıktırmıştı.

04 Nis 2024

• İstanbul’un simge yapılarından Kız Kulesi, dün (1 Mart) itibarıyla yeniden ziyarete açıldı. Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre Üsküdar Salacak sahil düzenleme çalışmaları sebebiyle kuleye Karaköy İskelesi’nden ulaşılabilecek.

02 Mar 2024

Üsküdar Minyatür Yarışması eser teslim tarihi açıklandı Üsküdar'in tarihî, kültürel ve sanatsal mirasını minyatür sanatı aracılığıyla anlatmayı amaçlayan yarışma, minyatür sanatını seven ve icra eden amatör ve profesyonel sanatçıları teşvik etmeye, minyatür sanatını korumaya, geliştirmeye ve gelecek kuşaklara aktarmaya odaklanıyor. Yarışmanın eser teslim tarihiyse 15-26 Ocak.

24 Eki 2023

Atatürk'e Hakaret

A.E.S.'nin yaptığı hakaret, toplumdaki birçok kişi için kabul edilemez olabilir, ancak tutuklama kararının reşit olmayan birinin hayatı üzerinde geri döndürülemez olumsuz etkileri olabileceğini ve öte yandan da ifade özgürlüğüne zarar verdiğini belirtmek gerekmektedir.

Ömer Faruk Şen

·

25 Eyl 2023

ataturke-hakaret
• Üsküdar’da geçtiğimiz gün İBB İmar Şube Müdürü Ramazan Gülten ve ekibine yönelik saldırıya ilişkin polis ekiplerince iki kişi gözaltına alındı. Bir adım geriden: İmara aykırı olduğu gerekçesiyle yıkım kararı alınan işletmenin sahibi mahkemeye başvurarak yürütmeyi durdurma talebinde bulunmuş, talep İstanbul 5. İdare Mahkemesi tarafından reddedilmişti. Yıkım için harekete geçen İBB ekipleri işletme sahipleri tarafından saldırıya uğramış ve üç personelin darbedildiği sa...Devamını Oku

01 Haz 2023

• İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ekipleri, Üsküdar Meydanı'nın bütünlüğünü bozan kaçak yapıların yıkımına ilişkin çalışmalara devam ederken saldırıya uğradı. Çıkan arbedede İBB İmar Müdürü Ramazan Gülten, darp edildi. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Buğra Gökçe, olayın bizzat takipçisi olacaklarını duyurdu. İBB Genel Sekreter Yardımcısı Murat Yazıcı da mahkemenin yıkım kararını yerine getirmek için polisin önlem almasını beklediklerini belirtti. Yazıcı, şiddet gören ...Devamını Oku

31 May 2023