aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

FETÖ ile ilgili hikayeler

• İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya , Ayhan Bora Kaplan soruşturmasında görevden uzaklaştırılan polislerle ilgili sessizliğini bozdu. Yerlikaya, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi : "Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli oyun kurmaya çalışıyorsa onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir...Devamını Oku

16 May 2024

Post-July 15 Trials

As long as the government's indifference to comply with the ECtHR's judgments continues, the violation judgments will continue. Each new violation decision means that the perception of lawlessness in the country becomes entrenched and entrenched. More importantly, it confirms that the judicial mechanism does not function pretty.

Ali Rıza Çoban

·

09 May 2024

post-july-15-trials
İktidar koalisyonunun ortakları AKP ve MHP son aylarda ülke gündeminden hiç düşürmedikleri ‘’yeni anayasa’’ konusunu yerel seçimlerin üzerinden bir ay geçmeden yeniden canlandırdılar. Bu sefer TBMM Başkanı AKP’li Numan Kurtulmuş meselenin öne çıkan takipçisi konumunda görünüyor. ‘’Kapsayıcı, kuşatıcı, demokrat ve sivil bir anayasa yapılması’’nın bu dönemde TBMM’nin öncelikli bir görevi olduğunu söyleyen Kurtulmuş bu görevin yerine getirilmesinde toplumun bütün kesimlerinin k...Devamını Oku

Mustafa Erdoğan

·

06 May 2024

15 Temmuz Sonrası Yargılamalar

Hükümetin AİHM kararlarına uyma konusundaki kayıtsızlığı devam ettiği sürece ihlâl kararları gelmeye devam edecektir. Her yeni ihlâl kararı ülkedeki hukuksuzluk algısının yerleşmesi ve kökleşmesi anlamına gelmektedir. Daha da önemlisi, bu durum yargı mekanizmasının adaletli işlemediğinin tescili niteliği taşımaktadır.

Ali Rıza Çoban

·

06 May 2024

15-temmuz-sonrasi-yargilamalar
• FETÖ'nün medya yapılanmasına yardım ettikleri suçlamasıyla aldıkları hapis cezaları Yargıtay tarafından bozulan tutuksuz sanıklar Ahmet Altan, Nazlı Ilıcak, Fevzi Yazıcı ve Yakup Şimşek ’in yeniden yargılandıkları davanın karar duruşması dün görüldü. Ahmet Altan 6 yıl 3 ay, Nazlı Ilıcak 5 yıl 3 ay, Fevzi Yazıcı 1 yıl 13 ay hapis cezasına çarptırıldı. Yakup Şimşek ise beraat etti.

15 Şub 2024

• Diyarbakır'da aralarında emniyet müdürü, iş insanı, oda ve dernek başkanlarının da bulunduğu Sosyal Destek Projesi (SODES) kapsamında 7 yıldır devam eden 13 sanıklı davada karar açıklandı. Kararda, 6 sanığa "örgüt üyeliği" suçundan 6 yıl 3 ay, 2 sanığa 1 yıl 6 ay ceza verildi. Detaylar: Sözcü'den Özgür Cebe'nin haberinde "2010 yılında uygulamaya konulan projede, dershanelerin ihaleleriyle ilgili şartnamede belirtilen birçok koşulu taşımayan FETÖ ile bağlantılı ...Devamını Oku

19 Oca 2024

• İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, aktif görevde olan 445 emniyet personelinin FETÖ suçlaması ile açığa alındığını duyurdu.

29 Ara 2023

• Eski futbolcu ve FETÖ firarisi Hakan Şükür, örgüte yakın bir medya organına yaptığı açıklamada Fatih Terim ile zaman zaman konuştuğunu belirterek “ ABD'de oturum almam için bana yardım etti, belge imzaladı. Zaman zaman eşinin telefonu üzerinden konuştuk” dedi. Perde arkası: Şükür, zarar göreceklerini düşündüğü için bu konuda bir açıklama yapmadığını ancak yaşananlar üzerine konuşma gereği duyduğunu söyledi.

21 Ara 2023

• Bloomberg , 2017 yılında gözaltına alınan ve 2020'da FETÖ üyeleriyle irtibatı sağladığı ve yurtdışına çıkış konusunda yardımcı olduğu iddiasıyla tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un serbest bırakıldığını yazdı.

29 Kas 2023

• Bloomberg , 2017 yılında gözaltına alınan ve 2020'da FETÖ üyeleriyle irtibatı sağladığı ve yurtdışına çıkış konusunda yardımcı olduğu iddiasıyla tutuklanan ABD İstanbul Başkonsolosluğu çalışanı Metin Topuz'un serbest bırakıldığını yazdı. Perde arkası: Bloomberg'e konuşan kaynaklar, "Topuz'un duruşmayı beklerken hapiste yattığı dönem" nedeniyle serbest bırakıldığını söyledi.

28 Kas 2023