aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Ayça Örer

Ankara'da doğdum. Ankara Üniversitesi DTCF Sosyoloji'den mezun olduktan sonra, Bilkent Türk Edebiyatı bölümünde yüksek lisansa başladım. 1998'den itibaren çeşitli dergi ve gazetelerde yazdıktan sonra 2003 yılından itibaren profesyonel gazeteciliğe geçiş yaptım. Kanal D, Anka Haber Ajansı, bianet, Taraf, Radikal, Ot Dergi, Tuhaf Dergi'de röportajlar, izlenim haberler ve özel haberler hazırladım. Ankara/İstanbul arasında yaşamaya devam ediyor, halen editörlük ve yazarlık yapıyorum.

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Ciğerimiz kalmamıştır: Mahalleler ve zamanlar arası sakatat rehberi

Dîvânu Lugâti't-Türk’te Kaşgarlı Mahmud diyor ki, nasıl ciğere sirke ve hardal dökülünce kabarıyorsa, sevgi ateşi tutuşursa, ciğer ve yürek de öyle kavruluyormuş. Aradan bin yıl geçti. Ciğeri ve yüreği kavuran nice ateşler yandı, buna rağmen sakatat muhabbetimiz bitmedi.

Ayça Örer

·

18 May 2024

SpektrumSpektrum

HİKAYE

Günlerin bugün getirdiği: 1 Mayıs'tan notlar

Sarper Özsan, “Günlerin bugün getirdiği, baskı zulüm ve kandır” sözlerini yazarken, bu sözlerin 1 Mayıs’ın Türkiye’deki tarihini özetleyeceğini tahmin etmiş midir bilmiyoruz ama 1 Mayıs’ın bizim için genellikle ızdırap dolu olduğuna şüphe yok. 2024’ün 1 Mayıs’ı da öncekilerden ayrılmadı.

Ayça Örer

·

03 May 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Çiçeğin de modası mı olur?

Çiçek bir iptila. Çiçek seven bir insanın iflah olması zor. Peki çiçeğin modası olur mu? İnternetten alınan çiçek için doğru koşullar nasıl sağlanır? Plastik çiçek nasıl temiz tutulur?

Ayça Örer

·

20 Nis 2024

İstanbul'un bit pazarlarında yolunu bulma rehberi

Bit pazarlarının kimi popüler kimi tekinsiz dehlizlerinde dolaştık, "Bu ne?", "Bu kaça?", "En son ne olur?" sorularına bir soru da biz ekledik: "Hani bunun ilk sahibi?"

Ayça Örer

·

26 Mar 2024