aposto-logo
TR
TREN

Devlet Bahçeli ile ilgili hikayeler

• Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ittifak ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin geçen Çarşamba günü yaptığı görüşmede Cumhur İttifakı'nın İstanbul ve Ankara adaylarının netleşmeye başladığı iddia edildi. Detaylar: Gazete Pencere’den Tolga Balcı, ittifakın İstanbul adayının eski Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum olduğunu, Ankara için ise eski Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un öne çıktığını iddia etti.

06 Ara 2023

Yüzde 50+1 Tartışması

Cumhurbaşkanının plüralist yöntemle seçilmesi durumunda yürütme erkinin meşruiyet sorunu yaşayacağını, bunun Türk demokrasisine zarar vereceğini öngörmek gerekiyor. Zira bu kadar geniş yetkilerle donatılmış cumhurbaşkanının, yarışacak aday sayısına göre yüzde 20, 30 veya 40 oyla seçilmesi yönetimde meşruiyet krizine yol açacaktır. Unutmamak gerekir ki, demokrasilerde prensip olarak yürütme erkinin yüzde 50+1 desteğe sahip olması beklenir.

Ömer Faruk Şen

·

04 Ara 2023

• Cumhurbaşkanı Erdoğan ve ittifak ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Çarşamba günü yaptığı görüşmede Cumhur İttifakı'nın İstanbul ve Ankara adaylarının netleşmeye başladığı iddia edildi. Detaylar: Gazete Pencere’den Tolga Balcı, ittifakın İstanbul adayının eski Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum olduğunu, Ankara için ise eski Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un öne çıktığını iddia etti.

01 Ara 2023

• MHP lideri Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısındaki konuşmasında "AYM ile Yargıtay arasındaki anlaşmazlık hukuk devleti açısından arzu etmediğimiz durumdur. Geldiğimiz aşamada karşımıza iki seçenek çıkmaktadır: Ya AYM kapatılmalı ya da yeniden yapılandırılmalıdır. AYM, hukuk düzeninin safrası ve sancısıdır" dedi.

15 Kas 2023

• Cumhurbaşkanı Erdoğan , MHP lideri Devlet Bahçeli ile görüştü. 50 dakika süren görüşmenin ardından açıklama yapılmadı. Bir adım geriden: İYİ Parti lideri Akşener'in tüm siyasi partilere yerel seçimlere ayrı ayrı girme çağrısı için, "Bizim nazarımızda ciddiye alınacak bir tarafı yoktur. Seçime ayrı girmek isteyenlerin elinden tutan, önüne geçen de yoktur" diyen Bahçeli, yerel seçimlerde de Cumhur İttifakı ile işbirliklerinin süreceklerini ifade etmişti.

30 Ağu 2023

• MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, parti lideri Devlet Bahçeli'nin yerel seçimlerde İYİ Parti'ye ittifak çağrısına verilen yanıtları "tutarsız ve kaçamak" diye nitelendirdi. İYİ Parti'nin MHP taklitçiliğine soyunduğunu söyleyen Yalçın "Bu partide hüküm süren kendini ve aslını inkâr çıkmazının bir başka yüzünü ele verdi" dedi. Ne olmuştu? MHP lideri Devlet Bahçeli, İYİ Parti'ye yaklaşan yerel seçimler için "Çağırdık dönmediniz yuvaya, yerel iktidarda komşu...Devamını Oku

14 Ağu 2023

• Muğla'nın İkizköy Mahallesi'ne bağlı Akbelen mevkinde maden için istimlak edilen alandaki ormanda bir haftadır süren ağaç kesimi ve bu kesime karşı vatandaşların protestosu 9. gününde de sürdü. Ne oldu? Gazeteci Hakan Tosun, valiliğin 30 Temmuz’daki açıklamasına rağmen jandarmanın yeniden kesim için bir alanı kapattığını ve ardından kesimin başladığını söyledi. Getty Images Bununla birlikte: Muğla'da Yeniköy ve Kemerköy termik santralleri ile kömür mad...Devamını Oku

02 Ağu 2023

• CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İYİ Parti lideri Akşener'i ziyaret etti. Görüşmede yerel seçimlerde iş birliğinin ele alındığı aktarıldı. Öte yandan: Cumhurbaşkanı Erdoğan da MHP lideri Devlet Bahçeli'yi ziyaret etti. Erdoğan-Bahçeli görüşmesine ilişkin açıklama yapılmadı.

14 Tem 2023

• MHP lideri Devlet Bahçeli, grup toplantısındaki konuşmasında "Emeklilerimize %25'lik maaş artışı makul ve yeterli bulunmamıştır. MHP olarak teklifimiz şudur. 8 bin 77 TL liralık seyyanen artışın, kök ücrete ve aynısı ile emekli maaşlarına yansıtılmasıdır. Bizim isteğimiz; memurlara uygulanan 8 bin 77 TL'lik seyyanen zammın emeklilere de uygulanmasıdır" dedi.

12 Tem 2023

• MHP lideri Devlet Bahçeli, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'a ilişkin sözleri nedeniyle tutuklanan gazeteci Merdan Yanardağ'a yönelik "Bir televizyon kanalında bebek katilini övmek, bununla da yetinmeyip hak gaspına uğradığını iddia etmek suçtur" değerlendirmesinde bulundu.

05 Tem 2023