aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Abdullah Öcalan ile ilgili hikayeler

• TELE 1'in 7 gün karartma cezası almasına tepki gösteren Basın Konseyi, konuya ilişkin açıklamasında "RTÜK’ün yetkisini aşarak yaptığı bu uygulama haksızdır, hukuksuzdur ve basın tarihimize kara bir leke olarak geçmiştir." ifadelerine yer verdi. Dün kanal ekran kararttı. Ne olmuştu? TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın terör örgütü PKK'nın lideri Abdullah Öcalan hakkındaki ifadeleri nedeniyle, RTÜK tarafından kanala 7 gün ekran karartma cezası verilmişti....Devamını Oku

07 Ağu 2023

• RTÜK, TELE1’in karartılmasına karşı çıkan yürütmeyi durdurma kararı için üst mahkemeye başvurdu. Mahkeme, başvuruyu kabul ederek yürütmeyi durdurma kararını kaldırdı. Buna göre TELE1, 7 gün kararacak. Bir adım geriden: TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan hakkındaki sözleri nedeniyle tutuklanmış aynı nedenle RTÜK tarafından da kanala 7 gün ekran karartma cezası verilmişti.

02 Ağu 2023

• Terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan hakkındaki sözleri nedeniyle tutuklanan Tele1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hakkında hazırlanan iddianame kabul edi. Yanardağ'ın "Terör örgütü propagandası yapma" ve "Suçu ve suçluyu övme" suçlarından 1 yıl 6 aydan 10 yıl 6 aya kadar hapisle cezalandırılması isteniyor.

17 Tem 2023

• "Terör örgütü propagandası, suçu ve suçluyu övmek" suçundan tutuklananan TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ hakkında hazırlanan iddianame mahkemeye sunuldu. İstanbul 30. Ağır Ceza Mahkemesi'ne sunulan iddianamenin 15 günlük incelenme süresi olacak. Kanıt: PKK yöneticisi Duran Kalkan'ın açıklamalarının kanıt olarak gösterildiği iddianamede Savcılık, Kalkan’ın Abdullah Öcalan ile ilgili yaptığı açıklamaların Yanardağ’ın açıklamalarına paralel olduğunu iddia...Devamını Oku

12 Tem 2023

• RTÜK , Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın tutuklanmasına gerekçe gösterilen terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’a ilişkin sözleri nedeniyle TELE1'e 7 gün yayın durdurma ve %5 idari para cezası uyguladı. Mektup: Yanardağ cezaevinden gönderdiği mektupta "Ben zorbalığa boyun eğmeyeceğim. Sözlerimde 'suç' değil siyasal teşhir ve analiz vardır. Bir dostumun dediği gibi kimse endişe etmesin, Silivri soğuk değil" ifadelerine yer verdi.

07 Tem 2023

• Terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan’a ilişkin sözleri nedeniyle “terör örgütü propagandası yapma” suçlamasıyla tutuklanan TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ’ın tutukluluğuna yapılan itiraz reddedildi. Mahkeme kararın gerekçesinin "kaçma şüphesi" olduğunu bildirdi.

06 Tem 2023

• MHP lideri Devlet Bahçeli, terör örgütü PKK lideri Abdullah Öcalan'a ilişkin sözleri nedeniyle tutuklanan gazeteci Merdan Yanardağ'a yönelik "Bir televizyon kanalında bebek katilini övmek, bununla da yetinmeyip hak gaspına uğradığını iddia etmek suçtur" değerlendirmesinde bulundu.

05 Tem 2023

• TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ , terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan hakkındaki sözleri nedeniyle gözaltına alınmasının ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece "terör örgütü propagandası yapmak" suçlamasından tutuklandı. • Reuters'ın "ABD merkezli bir şirketin İsveç'teki iştirakinin ürettiği bir alkolmetrenin Türkiye’de pazar hakimiyeti sağlamasına Bilal Erdoğan’ın yardımcı olması hâlinde, on milyonlarca dolar komisyon ödemeyi taahhü...Devamını Oku

01 Tem 2023

• Terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan ile ilgili açıklamaları nedeniyle tutuklanan TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ için Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla CHP'de heyet oluşturulduğu bildirildi. 4 milletvekili bakanlığa ziyaret için başvurdu. Yanardağ'dan açıklama: Tutuklu gazeteci Merdan Yanardağ, avukatı aracılığıyla gönderdiği mesajda, "Bir şeyin bilinmesini istiyorum. Haksızlıklara hiçbir zaman boyun eğmeyeceğim" dedi.

30 Haz 2023

• Terör örgütü PKK’nın lideri Abdullah Öcalan’a yönelik sözleri nedeniyle tutuklanan TELE1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'ın ifadesi ortaya çıktı. Yanardağ “Anayasa’nın teminat altına aldığı basın ve ifade özgürlüğü kapsamında beyanlarda bulundum. Programdan önce AK Parti milletvekili Galip Ensarioğlu’nun yaptığı konuşmasını değerlendirdim ve yorumladım. Bu demeçte ileri sürdüğü görüşleri eleştiren bir pozisyondayım. Sanki o görüşleri eleştirmiş değil de destekleyi...Devamını Oku

29 Haz 2023