Parti ile ilgili hikayeler

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

10 maddede bu hafta

Bir çırpıda geçen haftanın öne çıkan gelişmeleri

04 May 2024

10-maddede-bu-hafta-48
• TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş , yeni anayasa görüşmeleri kapsamında dün DEM Parti'yi ziyaret etti. Görüşmenin ardından açıklama yapan Kurtulmuş, “Bu sürece ilişkin görüşlerimizi, daha doğrusu çerçeveyi kendileriyle paylaştık. Bu süreci açık, şeffaf, demokratik bir şekilde sürdürme talebimizi kendilerine ilettik" dedi. Bununla birlikte: DEM Parti Eş Genel Başkanı Tülay Hatimoğulları, "Türkiye'de demokratik anayasa yapım sürecini inşa edebilmek için mevcut olan bask...Devamını Oku

03 May 2024

• AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok , TBMM'nin açılmasının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "emekli maaşlarına bütçe imkanlarına göre iyileştirme" yapacağını ifade etti.

21 Mar 2024

• Yerel seçimlerde Ankara için kaç adayın yarışacağı belli oldu. Buna göre Ankara'da Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için 19 siyasi parti adayı ile 5 bağımsız aday yarışacak . Öte yandan: ABB Başkanı Mansur Yavaş, "Benim artık son dönemim. Türkiye’ye Mansur Yavaş belediyeciliğini öğretip bırakacağım" dedi.

04 Mar 2024

• Twitter'ın eski yöneticilerinden Sara Beykpour'un kurduğu ve eski Twitter mühendislerinin geliştirdiği Particle News , kapalı beta testlerine başladı . Farklı kaynaklardan derlediği haberleri yapay zeka kullanarak özetlediği belirtilen uygulamanın 4,4 milyon dolar tohum yatırımı aldığı ifade edildi.

01 Mar 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Seçime doğru gerilim artıyor: AK Parti adayına silahlı saldırı

AK Parti Küçükçekmece Belediye Başkan adayı Aziz Yeniay, Cumartesi günü seçim çalışması sırasında silahlı saldırıya uğradı; 1 kişi ağır yaralandı.

12 Şub 2024

secime-dogru-gerilim-artiyor-ak-parti-adayina-silahli-saldiri
SpektrumSpektrum

HİKAYE

İstanbul birinci bölge: 2018 sonuçları, öne çıkan adaylar

İstanbul Anadolu yakasını kapsayan bölgede hangi parti kimi aday gösterdi?

Bartu Özden

·

11 May 2023

istanbul-birinci-bolge-2018-sonuclari-one-cikan-adaylar
• YSK , cumhurbaşkanı adaylarının Recep Tayyip Erdoğan, Kemal Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce ve Sinan Oğan olduğunu açıkladı. • MHP , 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimlerde AK Parti ile ortak listede yapmayacağını ve bütün illerde kendi adaylarıyla gireceğini açıkladı. • İYİ Parti İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu partisinden istifa etti. • Millet İttifakı'nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu , Memleket Partisi Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yle bir...Devamını Oku

01 Nis 2023