Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili hikayeler

• CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile bugün 16.00'da yapılması beklenen görüşme öncesinde CHP'nin eski genel başkanları Hikmet Çetin, Altan Öymen, Murat Karayalçın ve Kemal Kılıçdaroğlu ile telefonda görüşerek görüş ve önerilerini aldığı bildirildi.

02 May 2024

• CHP lideri Özgür Özel, Sözcü TV'de İstanbul'daki para sayma görüntülerine ilişkin soru üzerine şunları söyledi : "Görüntünün il binasını satın almak için olduğu ortaya çıktı. Para sayan kişinin o gün Ekrem beyin danışmanı değil il başkanlığının saymanı, yöneticisi olduğu ortaya çıkıyor. Etrafındaki herkesin gayet meşru bir iş yapmanın bilincinde olduğu ortaya çıkıyor. Ve hatta orasının bir AK Partili bir avukatın ofisi olduğu ortaya çıkıyor. Biz o AK Partili avuka...Devamını Oku

22 Mar 2024

• Eski CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar'a hakaret ettiği gerekçesiyle iki yıl dört aya kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı. Ara kararını açıklayan mahkeme, dava dosyasının mütalaasının hazırlanması için Cumhuriyet Savcısı'na gönderilmesine karar vererek duruşmayı 2 Mayıs'a erteledi. Detaylar: Hâkim, Bayraktar'ın avukatına şikayetten vazgeçildiğine dair dilekçe sunduğunu tutanağa yazdırdı. Kılıçdaroğl...Devamını Oku

08 Mar 2024

Kemal Kılıçdaroğlu ve Hacer Foggo / T24 • AYM, CHP'nin eski lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31 Ekim 2022’de dönemin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu hakkında Hacer Foggo ile çektiği videoya ilişkin “yasak” kararına, “ ifade özgürlüğünün ihlali” dedi .

09 Şub 2024

• HEDEP Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan, eski CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ve Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ arasında Cumhurbaşkanlığı seçiminin 2. turunda imzalanan protokole ilişkin açıklamada bulundu. Ne dediler? Eş Genel Başkanlar, protokolü “Utanç belgesi” olarak nitelendirirken “Önümüzdeki dönemlerde yapacağımız işbirliği ve güç birliğinde kırgınlık yarattı ama engel değil. Otururuz, konuşuruz” dedi.

08 Ara 2023

• Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, 2023 genel seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu ile ikinci tur öncesi yaptığı “gizli protokol”ün belgesini paylaştı.

29 Kas 2023

• Zafer Partisi lideri Ümit Özdağ, 2023 genel seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olan Kemal Kılıçdaroğlu ile ikinci tur öncesi yaptığı “gizli protokol”ün belgesini paylaştı.

24 Kas 2023

Özgür Özel Becomes CHP's New Chairman

In conclusion, the election of Özgür Özel as the CHP's chairman presents an opportunity for rejuvenating the CHP and reinvigorating the opposition in Turkish politics. Yet, the impact and sustainability of this transformation will hinge on the roadmap the party charts and the policies it formulates in the months and years ahead. Therefore, the decisions and actions that Özel and his new team undertake will be pivotal for both the party's future and Turkey's democratization endeavors.

Ömer Faruk Şen

·

23 Kas 2023

ozgur-ozel-becomes-chps-new-chairman
Özgür Özel CHP’nin Yeni Genel Başkanı Oldu

Özgür Özel'in genel başkan seçilmesi, CHP'nin yenilenmesi ve Türk siyasetindeki muhalefetin canlandırılması için bir fırsat olarak görülebilir. Ancak, bu değişimin etkisi ve sürekliliği, önümüzdeki aylarda ve yıllarda partinin nasıl bir yol haritası izleyeceğine ve nasıl politikalar geliştireceğine bağlı olacaktır.

20 Kas 2023

ozgur-ozel-chpnin-yeni-genel-baskani-oldu
• CHP’de düzenlenen 38. Olağan Kurultay’da Genel Başkan seçilen Özgür Özel, görevi Kemal Kılıçdaroğlu’ndan devraldı. Özel, TBMM'deki makam odasında yapılan törenle de mazbatasını aldı.

15 Kas 2023