aposto-logo
TR
TREN

Ekrem İmamoğlu ile ilgili hikayeler

• İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Beylikdüzü Belediye Başkanı olduğu dönemde "ihaleye fesat karıştırdığı" iddiasıyla yargılandığı davanın ikinci duruşması dün, Büyükçekmece 10. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Bir adım sonrası: Duruşmada savcı, İmamoğlu'nun mahkemeye zorla getirilmesini talep ederken Mahkeme, İmamoğlu'nun son kez mazeretli sayılarak bu talebin reddedilmesine hükmetti. Duruşma 25 Nisan 2024'e ertelendi.

01 Ara 2023

Geçen Mayıs’ta yapılan genel seçimler, umulanın aksine, maalesef Türkiye’nin siyasî sağlığını iyileştirecek yeni bir dönemin başlangıcı olmadı. O tarihten beri işlerin kısa ve hatta orta vadede düzeleceğine; ülkenin özgürlük, adalet ve refah yoluna gireceğine dair hemen hemen hiç bir olumlu gelişme yaşanmadı. AKP-MHP iktidarı çoktandır ülkeyi içine sürüklediği çıkmazdan çıkarmayı gerçekten istiyor olsa bile bunu başarabilecek gibi görünmüyor. Bu arada, ekonomik ve malî yönet...Devamını Oku

Mustafa Erdoğan

·

20 Kas 2023

Özgür Özel CHP’nin Yeni Genel Başkanı Oldu

Özgür Özel'in genel başkan seçilmesi, CHP'nin yenilenmesi ve Türk siyasetindeki muhalefetin canlandırılması için bir fırsat olarak görülebilir. Ancak, bu değişimin etkisi ve sürekliliği, önümüzdeki aylarda ve yıllarda partinin nasıl bir yol haritası izleyeceğine ve nasıl politikalar geliştireceğine bağlı olacaktır.

20 Kas 2023

SpektrumSpektrum

HİKAYE

İstanbul’u alan CHP’yi aldı

CHP, 4-5 Kasım tarihlerinde 38. Olağan Kurultayı’nı tamamladı ve yeni Genel Başkanını seçti. Kemal Kılıçdaroğlu, koltukta geçirdiği 13 yılın ardından yerini Özgür Özel’e bıraktı.

10 Kas 2023

• İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu , yerel seçimde ittifak yapılıp yapılmayacağına yönelik soruya, “Ben her zaman ittifakın olabileceği ihtimalini savundum” cevabını verdi. İmamoğlu, “Bu kapsamda genel başkanımızın da aynı düşüncede olduğunu biliyorum. Yeni müzakerelerin, yeni buluşmaların söz konusu olduğunu düşünüyorum” dedi. Öte yandan: Üye kampanyası başlatılması için talimat veren CHP Genel Başkanı Özgür Özel, “Önümüzdeki yerel seçimde başarılı olursak bu iktidar da...Devamını Oku

08 Kas 2023

• 4 Kasım'da “İkinci Yüzyılda Demokrasi ve Birlik Kurultayı” sloganıyla başlayan ve genel başkan değişimiyle sonuçlanan CHP 38. Olağan Kurultayı'nda 60 üyeli Parti Meclisi (PM) ve 15 üyeli Yüksek Disiplin Kurulu (YDK) belirlendi. Öne çıkanlar: Hem Özgür Özel’in hem Oğuz Kaan Salıcı'nın listesinde yer almayan Deniz Yavuzyılmaz PM’ye seçildi. “Denge Denetleme Listesi” hazırlayan Oğuz Kaan Salıcı ise listeye giremedi. İmamoğlu’na yakınlığı ile bilinen Gökan Zeybek en fazl...Devamını Oku

07 Kas 2023

• "Yüz Yılın Koşusu" sloganıyla gerçekleştirilen Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu'na 15 ülkeden 140 civarı sporcunun yanı sıra 50 bine yakın vatandaş ve önceki gece CHP Kurultayında Divan Başkanlığı görevini de yürüten İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katıldı. Maratonun kazananları kadınlarda Beatrice Cheptoo ile erkeklerde Panuel Mkungo isimli Kenyalı atletler oldu.

06 Kas 2023

• CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , dün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü. BBC Türkçe’den Ayşe Sayın'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na, CHP’nin 4-5 Kasım’da yapılacak 38. Olağan Kurultayı’nda, Divan Başkanlığı önerisini götürdü. CHP kaynaklarının verdiği bilgiye göre İmamoğlu bu öneriyi kabul etti.

01 Kas 2023

• CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu , dün İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüştü. BBC Türkçe’den Ayşe Sayın'ın haberine göre, Kılıçdaroğlu, İmamoğlu’na, CHP’nin 4-5 Kasım’da yapılacak 38. Olağan Kurultayı’nda, Divan Başkanlığı önerisini götürdü. CHP kaynaklarının verdiği bilgiye göre İmamoğlu bu öneriyi kabul etti.

27 Eki 2023

• Bloomberg tarafından düzenlenen Philanthropies Küresel Belediye Başkanları Yarışması'nda ödül kazanan İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Filistin'de yaşananlar nedeniyle ABD'ye gitmeme kararı aldı. İmamoğlu "askıda fatura" uygulamasıyla yarışmada ödül kazanmıştı.

16 Eki 2023