aposto-logo
TR
TREN

Boğaziçi Üniversitesi ile ilgili hikayeler

• Boğaziçi Üniversitesi yönetimi, aylardır devam eden yurt sorununa çözüm için yaklaşık 3 hafta önce zorla boşaltılan öğrenci kulüpleri odalarına 3’lü ranza yerleştirdi.

06 Eyl 2023

TuttoTutto

HİKAYE

Plaj Tanıklıkları

Kumburgaz’dan Rockaway Beach'e kıyısında oturduğum tüm plajlara bir teşekkür

Büşra Erkara

·

27 Ağu 2023

apéroapéro

HİKAYE

Zafer Yenal’la: Coğrafya: Kader mi etmen mi?

Toplumsal alışkanlıkların bir öğünle kurduğu ilişki, bize neler söylüyor? Küreselleşme ve yerelleşme arasında, sosyoekonomik gelişmelerin kıyısında: Günün ilk öğünü kahvaltı.

Reyhan Ülker

·

16 Ağu 2023

• İstanbul Kodluyor Projesi'ni duyuran Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Boğaziçi Üniversitesi'nde düzenlenen Sosyal Etki Tahvili Lansman Toplantısı'ndaki konuşmasında projenin gençlerin istihdamını sağlama yolunda yenilikçi ve özgün bir uygulama olacağını belirterek, 1 milyon 250 bin dolar bütçeli proje ile 550 gencin bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründe istihdam edilmesini hedeflediklerini bildirdi.

15 Ağu 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Bir barınma krizi daha: Boğaziçi Üniversitesi yurtları

Yıllardır devam eden öğrencilerin barınma krizini, bu kez Boğaziçi Üniversitesi öğrencileri yaşıyor. Üniversite yönetiminin depreme dayanıklılık için başlattığı çalışmalar nedeniyle yurtlardan bazıları kapalı. Öğrenciler kalacak yer alıyor.

İlkim Emirler

·

28 Tem 2023

AngstAngst

HİKAYE

Orman yangınlarında artış

Buzullardaki erimeler sebep olarak gösteriliyor.

14 Tem 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Ekonomik kriz zamanında, Merkez Bankası Başkanlığı'na atanan ilk kadın: Hafize Gaye Erkan

Liranın hiç görülmediği kadar değer kaybettiği, enflasyonun rekor seviyede artmaya devam ettiği ve Merkez Bankası’nın net rezervlerinin tarihin en düşük seviyesine indiği bu riskli zamanı yönetmek için Merkez Bankası'nın başına ülke tarihinde ilk kez bir kadının getirilmesi, “cam uçurum” kavramını akıllara getiriyor.

Tanem Zaman

·

12 Haz 2023

• Boğaziçi Üniversitesi'nde 12 Kasım 2021'de rektörlük binası önüne plastik şişe içinde boya attıkları iddiasıyla 8 öğrencinin yargılandığı davada karar çıktı. Mahkeme, 4 öğrenciyi "Kamu malına zarar verme" suçundan 10'ar ay hapis cezasına çarptırarak cezalarını erteledi. Diğer 4 öğrencinin ise beraatlerine karar verildi.

08 Haz 2023

• "Cumhurbaşkanına hakaret" iddiasıyla gözaltına alınan Boğaziçi Üniversitesi öğrencilerinden biri adli kontrol şartıyla olmak üzere üçü serbest bırakıldı . Öğrencilerin gözaltına alınma nedeni, Güney Kampüs'e astıkları "Ustalık eseri" adlı pankartta 6 Şubat depremlerinin yıkım görsellerinin yanında Erdoğan'ın fotoğrafının yer almasıydı. Bununla birlikte: "Boğaziçi Direnişi" Twitter hesabından yapılan paylaşımda, üniversitelilerin geceyi nezarethanede geçirdikler...Devamını Oku

22 May 2023