aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Yemeksepeti ile ilgili hikayeler

• Rekabet Kurumu, çevrimiçi yemek teslimat hizmeti sunan ve Türkiye’nin ilk internet girişimlerinden biri olan Yemeksepeti’ne soruşturma başlattı . Detaylar: Yemeksepeti’nin kendi kurye hizmetini zorunlu tutarak üye işletmelerin faaliyetlerini zorlaştırdığı suçlamasına karşı ön araştırma yürüten Rekabet Kurumu, şirketi 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’un 4. ve/veya 6. maddeleri kapsamında incelemeye aldı.

25 Mar 2024

• Yaratıcıları ve mikro girişimcileri destekleyen Komünite , 4 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı . Yatırımın miktarı basınla paylaşılmadı. Detaylar: Yatırım turuna Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın, Servislet kurucusu Gökmen Bolayır, Oplog kurucusu Halit Develioğlu, Paribu Ventures Yöneticisi Erman Taylan ve Eternity Investments kurucusu Erhan Tezakar katıldı.

23 Şub 2024

• Fast Company , Türkiye'nin en büyük 100 internet şirketini açıkladı . Buna göre listenin ilk iki sırasında yer alan Nesine ve Trendyol'u Hepsiburada, Getir, Yemeksepeti, Bilyoner ve Google Türkiye takip etti.

12 Şub 2024

• Fast Company , Türkiye'nin en büyük 100 internet şirketini açıkladı . Buna göre listenin ilk iki sırasında yer alan Nesine ve Trendyol'u, Hepsiburada, Getir, Yemeksepeti, Bilyoner ve Google Türkiye takip etti.

12 Şub 2024

• Yemeksepeti'nin fintech iştiraki Yemekpay için faaliyet izni çıktı. Yemekpay, para yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere ödeme hesaplarına ilişkin tüm işlemleri yapabilecek, borçlandırma sistemi kurabilecek ve ödeme kartı çıkarabilecek.

02 Şub 2024

• TCMB, Ziraat Bankası bünyesinde bulunan Ziraat Finansal Teknolojiler Elektronik Para ve Ödemeler Hizmetleri AŞ'ye ve Yemeksepeti'nin fintech iştiraki Yemekpay'e faaliyet izni verdi. Her iki karar da, Resmî Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

01 Şub 2024

• TCMB, Yemeksepeti'nin fintech iştiraki Yemekpay için faaliyet izni verdi. Karar, Resmî Gazete'de yayımlandı. Detaylar: Yemekpay, para yatırma ve çekme işlemleri de dahil olmak üzere ödeme hesaplarına ilişkin tüm işlemleri yapabilecek, borçlandırma sistemi kurabilecek ve ödeme kartı çıkarabilecek.

01 Şub 2024

• Enerji yönetimine odaklanan Apollo IoT , Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın’ın da katıldığı turda 13,5 milyon dolar değerleme üzerinden 810 bin dolar yatırım aldı. Detaylar: Girişim, işletmelerin enerji giderlerinin teknik ve finansal analizini, optimizasyonunu ve geleceğe yönelik tüketim ve maliyet tahminlemesini yapabilen yapay zeka tabanlı çözümler sunuyor.

26 Oca 2024

• Türkiye'nin önde gelen çevrimiçi yemek sipariş uygulaması Yemeksepeti 'nin yayımladığı son verilere göre 2023 yılında Türkiye'de en çok sipariş edilen yemek tavuk döner oldu. Diğerleri: Yemeksepeti'nde en çok sipariş edilen 10 yemek arasında tavuk dönerin yanı sıra hamburger, lahmacun, pizza, çiğ köfte, tost, Adana kebap, tavuk tantuni, mercimek çorbası ve pide de yer alıyor.

06 Oca 2024

• Yemeksepeti'nin sahibi Delivery Hero , Türkiye ve Tayvan'daki teknoloji merkezlerini kapatacağını duyurdu. Delivery Hero'nun Türkiye’de 2021 yılında kurulan ve ilk yılında 100 kişilik istihdam sağlaması hedeflenen Global Teknoloji ve İnovasyon Merkezi'nin kapanması ile birlikte 200-250 çalışanın görevine son verilecek. Bununla birlikte: Şirket, hem küresel ekibinde hem de Berlin'de bulunan ana merkezinde de işten çıkarmalar yapacak.

19 Ara 2023