aposto-logo
TR
TREN

Uber ile ilgili hikayeler

• Uber, geçen hafta kurulduğu günden bu yana ilk kez net kâr açıklamasının ardından, ilk hisse geri alım programını duyurdu. Nakit akışı 2022'deki 390 milyon dolardan 2023'te 3,4 milyar dolara yükselen şirket, piyasadan 7 milyar dolar değerinde şirket hissesini toplayacağını bildirdi.

15 Şub 2024

• GTA VI oyunundan görüntüler sızdıran 18 yaşındaki otizmli Arion Kurtaj , hastane hapsi cezasına çarptırıldı. Uber, Nvidia ve Rockstar gibi teknoloji şirketlerine yaklaşık 10 milyon dolarlık zarar veren hacker grubu Lapsus$'un üyelerinden olan Kurtaj, tehlike arz etmediğine karar verilmediği takdirde ömür boyu hastanede kalacak. Hatırlatma dozu: Kurtaj, bilgisayarına el konulmuş bir şekilde polis korumasındayken kaldığı otelde bir Amazon Firestick, televizyon ve cep ...Devamını Oku

25 Ara 2023

QuandoQuando

HİKAYE

Slush sahnesinden ilham veren notlar

Ekosistemin en önemli isimlerine yer veren Slush 2023 sahnesinden kenara not almaya değer ilham verici fikirler ve hikayeler…

Sinem Uğurdağ

·

17 Ara 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Avrupa Birliği, esnek ekonomide işçi haklarını güçlendiriyor

Anlaşma, araç paylaşım ve teslimat şirketlerini koşulları iyileştirmeye zorluyor.

15 Ara 2023

• Uber, taksi uygulamasında müşterilerden 20 TL komisyon almaya başladığını duyurdu. Buna göre, Uber uygulaması üzerinden gerçekleştirilen yolculuklar için 20 lira tutarında sabit hizmet bedeli yolculuk ücretine eklenecek.

12 Ara 2023

• The New York Times tarafından incelenen şirket içi belgelere göre, X'in (eskiden Twitter) reklam geliri bu yıl 75 milyon dolar kadar azalabilir. Ne olmuştu? Elon Musk'ın antisemitist yorumları desteklemesinin ardından IBM, Apple, Airbnb, Lionsgate, Netflix, Uber ve Disney'in de dahil olduğu 100'ü aşkın şirketin platformda reklam vermeyi durdurduğu bildirilmişti.

28 Kas 2023

• The New York Times tarafından incelenen şirket içi belgelere göre, X'in (eski adıyla Twitter) reklam geliri bu yıl 75 milyon dolar kadar azalabilir. Perspektif: Elon Musk'ın antisemitist yorumları desteklemesinin ardından IBM, Apple, Airbnb, Lionsgate, Netflix, Uber ve Disney dahil 100'ü aşkın şirketin platformda reklam vermeyi durdurduğu bildirilmişti.

27 Kas 2023

QuandoQuando

HİKAYE

Otonom sürüş: Kontrol kimde olmalı?

Tesla, otonom sürüş teknolojisi nedeniyle iki kişinin ölümüne yol açmakla suçlanıyor

İrem Denli

·

02 Eyl 2023

• Finlandiya ve Norveç veri koruma otoriteleri, Yango tarafından Rusya'ya yapılan kişisel veri transferlerini geçici olarak yasakladı. Yandex'in bir ürünü olan Yango, kullanıcılara Uber ve Lift benzeri araç hizmeti veriyor. Kararın gerekçesi olarak ise Avrupalı kullanıcıların hassas kişisel verilerinin Rusya tarafından manipüle edilme riski olarak gösteriliyor. Bahsi geçen yasak 1 Eylül'den itibaren başlayacak .

21 Ağu 2023

• Uber'in, işe alım ekibinin %35'ine tekabül eden 200 çalışanının işine son vereceği bildirildi. Uber'in dünya genelindeki 32 bini aşkın çalışanının %1'inden azını temsil ettiği belirtilen işten çıkarmanın büyük oranda ABD merkezli pozisyonları etkileyeceği ifade edildi. Öte yandan: Uber'in en büyük rakiplerinden Lyft, birkaç ay önce çalışanlarının %30'unu işten çıkaracağını açıklamış; ABD'de çevrimiçi yemek siparişi hizmeti veren Grubhub da bu ay başında çalışanlarını...Devamını Oku

23 Haz 2023