aposto-logo
TR
TREN

İngiltere ile ilgili hikayeler

• Dünyanın en pahalı viskisi rekoru kırıldı. Bir şişe Macallan 1926, Londra’daki Sotheby’s müzayedesinde 2,1 milyon sterline satıldı. Detaylar: 2,1 milyon sterlinlik satış fiyatı, 750 bin - 1,2 milyon sterlin arasında değişen tahminlerin epeyce üstünde kaldı. Böylelikle 2019’da 1,5 milyon sterline satılan Macallan 1926’ın rekoru yine bir Macallan 1926 tarafından kırıldı.

02 Ara 2023

• I nterpol'un BAE'li Başkanı Ahmed Nasır el Reisi hakkında iki İngiltere vatandaşı tarafından Avusturya'nın başkenti Viyana'da yeni bir suç duyurusunda daha bulunuldu. Bir adım geriden: Reisi hakkında Türkiye, Fransa, İsveç ve Norveç'te de işkence ve kötü muamele nedeniyle 4 ayrı suç duyurusu bulunuyordu.

29 Kas 2023

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Elgin Mermerleri: Diplomatik krizin merkezindeki tarihî eserler

Yunanistan'ın Osmanlı Devleti egemenliğinde olduğu 1801-1812 yılları arasında, Elgin Lordu Thomas Bruce tarafından Partenon Tapınağı'ndan sökülerek parça parça İngiltere'ye kaçırılan heykel ve rölyefler, Atina ile Londra arasında diplomatik krize yol açtı. Rishi Sunak, Miçotakis ile planlanan görüşmesini son anda iptal etti.

29 Kas 2023

• Birleşik Krallık Başbakanı Rishi Sunak ; teknoloji, yenilenebilir enerji, altyapı ve yaşam bilimleri sektörleri dahil olmak üzere, uluslararası şirketlerin İngiltere'ye 29,5 milyar sterlinlik yatırım taahhüdünde bulunduğunu duyurdu.

28 Kas 2023

• İnterpol'un BAE'li Başkanı Ahmed Nasır el Reisi hakkında iki İngiltere vatandaşı tarafından Avusturya'nın başkenti Viyana'da yeni bir suç duyurusunda daha bulunuldu. Bir adım geriden: Reisi hakkında Türkiye, Fransa, İsveç ve Norveç'te de işkence ve kötü muamele nedeniyle 4 ayrı suç duyurusu bulunuyordu.

28 Kas 2023

ParetoPareto

HİKAYE

Güneşten gölgeye: İklim değişirken seyahat

Gelecekte, iklim değişikliği sebebiyle elverişsizleşen konumlar ve seyahat kısıtlamaları insanların dünyayı rahatça keşfetme özgürlüğünü elinden alabilir.

İdil Ertürk

·

27 Kas 2023

SOLİSOLİ

HİKAYE

Kyra ve Jason

Tanışalım. Little Places'in kurucuları Kyra ve Jason'dan kendilerine dair notlar.

09 Kas 2023

• ABD, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, İngiltere ve Kanada’nın oluşturduğu G7 ülkelerinin dışişleri bakanları Tokyo’da bir araya geldi. Ortak açıklamada İsrail’in “uluslararası hukuk kapsamında” kendisini savunma hakkına sahip olduğu ifade edildi. "Gazze'de kötüleşen insani krize çözüm bulmak için acil eyleme geçilmesi gerektiğini vurguluyoruz” ifadelerinin yer aldığı ortak açıklamada insani ara ve insani koridorların desteklendiği vurgulandı. Bununla birlikte: Top...Devamını Oku

09 Kas 2023

• Şişecam, İngiltere ve Galler'de yerleşik “Sisecam UK Limited” unvanlı yeni bir şirket kurdu.

06 Kas 2023

Punto Punto

HİKAYE

Ulusal kültürden politikaya, sporun izinde bir inceleme

Siyaset bilimciler, sosyal psikoloji alanında çalışan akademisyenler ve spor yöneticileri, bireylerin spor ile bağı ve milletler için spor müsabakalarının önemi üzerine ciddi çalışmalar yapıyorlar.

23 Eki 2023