Los Angeles ile ilgili hikayeler

• Dünyanın köpeklere özel ilk lüks havayolu şirketi Bark Air faaliyetlerine başladı. ABD merkezli şirket, şimdilik yalnızca New York'taki Westchester County Havaalanı'ndan Los Angeles'a uçuş düzenliyor; Paris, Milano, Seattle, Florida, Chicago ve Arizona'nın da rotalar arasına dahil edilmesi hedefleniyor. Ayrıntılar: İç hat uçuşlarında bilet fiyatları, köpek ve sahibi için 4 bin dolardan başlıyor. Uluslararası rotalarda ise ücret 6 bin dolara kadar çıkıyor. Ek...Devamını Oku

29 May 2024

• Dünyanın ilk lüks köpek havayolu Bark Air, sevimli yolcularına hizmet vermeye başladı . İç hat uçuşlarının bilet fiyatları 4 bin dolardan başlarken uluslararası uçuşlar 6 bin doları bulabiliyor. Ayrıntılar: ABD merkezli havayolu şu anda yalnızca New York'taki Westchester County Havaalanı ile Los Angeles arasında uçuyor; ancak şirket Paris, Milano, Seattle, Florida, Chicago ve Arizona'yı da uçuş rotalarına dahil edeceğini duyurdu.

28 May 2024

Tyler Joseph ve Josh Dun 🎶 Twenty One Pilots , üç yıl süren aranın ardından, yeni albümleri Clancy ’i yayınladı. İçindekiler: Clancy, 13 yeni parçadan oluşuyor ve 2015’teki Blurryface ve 2018’deki Trench albümleriyle başlayan uzun soluklu albüm serisinin son halkasını oluşturuyor. Konsept: Grubun solisti Tyler Joseph, "Clancy" isminin albümde anlatılan hikayenin kahramanı olduğunu ve "Blurryface" karakterinin ise antagonist olarak karşımıza çıktığını ...Devamını Oku

26 May 2024

• ABD'de Los Angeles polisi , Aralık ayında yaşamını yitiren Friends dizisinin yıldızı Matthew Perry'nin ölümcül dozda uyuşturucu maddeyi nasıl elde ettiğini araştıracak. Bir adım geriden: Yıllarca bağımlılık ile mücadele eden Perry'nin, kullandığı maddenin akut etkileri nedeniyle bilincini yitirerek Los Angeles'taki evinin küvetinde boğulduğu kaydedilmişti.

23 May 2024

• ABD'de Los Angeles polisi , Aralık ayında yaşamını yitiren Friends dizisinin sevilen yıldızı Matthew Perry'nin ölümcül dozda ketamini nasıl elde ettiğini araştıracak . Bir adım geriden: Yıllarca madde bağımlılığı ile mücadele eden Perry'nin, ketaminin akut etkileri nedeniyle bilincini yitirerek Los Angeles'taki evinin küvetinde boğulduğu kaydedilmişti. Perry'nin kanında yüksek dozda ketamin tespit edilmişti.

22 May 2024

• ABD’de robot taksi hizmeti veren Waymo, araçlarının haftada ortalama 50 bin ücretli yolcu taşıdığını açıkladı. Waymo One isimli modelinin saatte ortalama 300 yolcu ağırladığına işaret eden şirket ayrıca, bugüne kadar 1 milyondan fazla sürücüsüz yolculuk yapıldığını dile getirdi. Bilgi notu: Waymo, güncel olarak yalnızca Phoenix, San Francisco ve Los Angeles'ta hizmet veriyor. Yolcular, bu bölgelerde 7/24 Waymo hizmetlerine erişebiliyor.

15 May 2024

• ABD’de robot taksi hizmeti veren Waymo, araçlarının haftada ortalama 50 bin ücretli yolcu taşıdığını açıkladı. Waymo One isimli modelinin saatte ortalama 300 yolcu ağırladığına işaret eden şirket ayrıca, sürücüsüz araçlarının bugüne kadar 1 milyondan fazla yolculuk yaptığını dile getirdi. Bilgi notu: Waymo, güncel olarak yalnızca Phoenix, San Francisco ve Los Angeles'ta hizmet veriyor. Yolcular, bu bölgelerde 7/24 Waymo hizmetlerine erişebiliyor. Bir...Devamını Oku

14 May 2024

🎶 Los Angeles’ta bir yargıç, Beach Boys ’un kurucusu Brian Wilson ’ın "nörobilişsel bozukluk" nedeniyle kişisel ve tıbbi işlerini yönetmek için vesayet altına alınması gerektiğine hükmetti. Ayrıntılar: Müzisyenin demans hastası olduğu ve durumu için ilaç aldığı bildirildi. Yeni yetkililer: Wilson’ın vasileri olarak uzun süredir sanatçının ekibinde yer alan Jean Sievers ve LeeAnn Hard atandı.

12 May 2024

• Marlyn Monroe'nun yaşadığı son evi yıkarak yeniden inşa etmek isteyen milyarder yeni sahipleri, yıkım izni alamayınca Los Angeles Kültürel Miras Komisyonu'nu mahkemeye verdi. Bir adım geriden: Galaksinin Koruyucuları 'ndaki rolüyle tanınan aktör Chris Pratt ve eşi de geçen ay tarihî öneme sahip bir evi yıkarak tartışmalara neden olmuştu.

11 May 2024

• Yapay zeka destekli video oluşturma ve kurgulama araçları üreten Runway AI, ikinci AI Film Festivali'ni Los Angeles'ta düzenledi . Bu yıl festivale 3000 video gönderildiği açıklandı.

07 May 2024