aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

mozaik ile ilgili hikayeler

Philadelphia's Magic Gardens Philadelphia's Magic Gardens şimdilerde Pop-Up Müze etkinlikleriyle sokakta. Ücretsiz olan bu etkinlikler, şehirdeki topluluklarla bağlantı kurmanı, PMG Kurucusu Isaiah Zagar tarafından yaratılan ve Philadelphia sokaklarındaki birçok mozaik duvar resmini görmeni sağlayabilir. Bu yaz için 2 Pop-Up Müze etkinliği: Etkinlik 1: Fitness Works Yer: Passyunk Meydanı / S. Beulah Caddesi Reed Caddesi'nde Tarih: 1 Ağustos Perşembe 17.0...Devamını Oku

20 Tem 2023

Deniz yaşamının görüldüğü Roma mozaiği, MÖ 2. yüzyıl. Napoli Ulusal Arkeoloji Müzesi Pompeii’deki Faun Evi’nde bulunan mozaikte, bordürde bitkisel motifler ve kanatlı küçük figürler yer alırken panonun merkezinde Haftanın görseli, Toplumsal Tarih 'in yeni sayısından: Resimdeki Balık Olmak .

08 Oca 2023

Toplumsal TarihToplumsal Tarih

HİKAYE

Resimdeki "Balık Olmak"

Bu yazı çerçevesinde, Avrupa resim sanatında balık imgesinin yer aldığı örnekleri değerlendirirken temel bir ayrım üzerinde durulmuştur: Dini olan ve olmayan. Balık, sanat tarihinde basit bir yiyecek ürünü ya da kompozisyonu zenginleştirecek bir unsur olmanın dışında gerek dini gerekse din dışı alanlarda bazı anlamlar yüklenerek konu olmuştur.

06 Oca 2023

Emin Onat’ın Mimarlık ve Sanat Pratiği Üzerine

Onat'ın projelerinde farklı disiplinlerin birlikteliğini bulmak.

16 Ara 2022

HİKAYE

Ayşe Erkmen’in mekâna özgü işlerine bakış

Ayşe Erkmen’in mekâna özgü işlerine dair bir seçki…

13 Ara 2022

SoliSoli

HİKAYE

Sanatla dönüşen mahalle

Her sokağın birbirine bağlandığı, rengârenk mozaiklerin arasında, 4.Levent'te mahalle turundayız.

04 Ara 2022

SoliSoli

HİKAYE

“Mahallene Sahip Çık”

Mahallesine sahip çıkanların hikâyesi.

04 Ara 2022

Ahmed Zakot • Gazze'de Filistinli bir çiftçi, arazisine yeni ağaçlar dikerken çeşitli renkli kuşlar ve diğer hayvanlarla süslenmiş bir Bizans dönemine ait zemin mozaiği keşfetti. Filistin Turizm ve Eski Eserler Bakanlığı, tesadüfen keşfedilen döşemenin Bizans döneminde hayvanları ve sosyal yaşamın diğer özelliklerini tasvir eden birkaç mozaik panel içerdiğini belirtti.

24 Eyl 2022