aposto-logo
TR
TREN

Antalya ile ilgili hikayeler

• Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Ocak 2024’te konut satışlarının aylık bazda %42,05; yıllık bazda ise %17,08 azalışla 80 bin 308 seviyesine gerilediğini duyurdu. Ocak ayında en çok konut satılan iller 13 bin 243 satış ile İstanbul, 6 bin 709 satış ile Ankara ve 5 bin 250 satış ile Antalya oldu. 🏡 Kredili satış: Konut kredilerindeki sıkışıklığın sürmesiyle birlikte, ipotekli konut satışlarındaki azalma da devam ediyor. TÜİK verilerine göre Ocak ayında ipote...Devamını Oku

19 Şub 2024

Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Cumhuriyetin ilk kadın arkeoloğu: Jale İnan

1933 yılında Alexander von Humboldt’un ilk bursiyerlerinden biri olarak eğitim almaya Almanya'ya giden ve savaş şartlarında doktora tezini tamamlayan Türkiye'nin ilk kadın arkeoloğu Jale İnan'ı, öğrencisi Nezih Başgelen anlatıyor.

• 2023 yılında 20,2 ziyaretçiyi ağırlayan İstanbul ; Londra ve Dubai'yi geride bırakarak dünyanın en popüler varış noktası oldu. Euromonitor International verilerine göre ziyaretçi sayısının bu yıl da artması bekleniyor. Listenin 4. sırasındaysa Antalya yer aldı.

17 Şub 2024

• İçişleri Bakanlığı , Antalya 'da selden etkilenen bölgelerde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Bakanlık, şu ana kadar 112 Acil Çağrı Merkezi'ne 5 bin civarında ihbar geldiğini açıkladı. Bir adım geriden: Şiddetlenen sağanak yağışın oluşturduğu sel nedeniyle bir kişi hayatını kaybetmişti .

15 Şub 2024

Aposto AnkaraAposto Ankara

HİKAYE

Anlatmaya değer başarısızlık hikayeleri: FuckUp Nights

FuckUp Nights Ankara Moderatörü Oğuz Aslan ile birlikte şehre geri dönen etkinlik serisine yakından bakıyoruz.

12 Şub 2024

• Antalya'nın farklı ilçelerinin kıyı şeridinde son günlerde bulunan cansız bedenlerin, Lübnan açıklarında batan 90 kişinin bulunduğu tekneden gelmiş olabileceği düşünülüyor. Yapılan DNA testiyle cansız bedenlerden birinin 4 Ocak'tan beri kayıp olan 18 yaşındaki Merve Şevval Elmas'a ait olduğu tespit edildi.

24 Oca 2024

• Antalya'nın farklı ilçelerinin sahillerinde, son birkaç günde 6 ceset bulundu. Serik, Manavgat, Aksu ve Alanya'da farklı zamanlarda bulunan cesetlerin bazı uzuvlarının olmadığı bildirildi. Cesetlerden birinin yaklaşık 2 hafta önce kaybolan 18 yaşındaki M.Ş.E'ye ait olma ihtimali üzerine ailesinden DNA örneği alınacağı bildirildi. Açıklama: Antalya Valiliği, "Bulunan 6 cansız bedenden 5'inin üzerindeki kıyafetlerin Suriye'de üretildiğini, Aralık 2023'te Lübnan il...Devamını Oku

22 Oca 2024

• İYİ Parti 5 büyükşehirde belediye başkan adaylarını açıkladı. Buna göre; Manisa'da Gürhan Özcan, Adana'da Ayyüce Türkeş, Antalya'da Nesrin Ünal, Kayseri'de Kazım Yücel ve Samsun'da İmren Nilay Tüfekçi aday gösterildi.

09 Oca 2024

• İçişleri Bakanı Yerlikaya , Antalya merkezli üç ilde düzenlenen "Kafes-27" isimli operasyonda " Şahinler " organize suç örgütünün çökertildiğini yazdı. İçişleri Bakanı, örgüt elebaşı da dahil 15 kişinin gözaltına alındığını açıkladı. Yerlikaya 29 Eylül'de de aynı örgütün çökertildiğini açıklamıştı.

03 Oca 2024

• CHP'nin TBMM Grubu 28. Dönem 1. Çalışma ve Değerlendirme Toplantısı'nda CHP Genel Başkanı Özgür Özel, aday olmayacağını açıklayan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen'i yeniden aday gösterdi. Değerlendirme: CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, "Verimli bir kamp oldu. Birtakım yanlış anlaşılmalar vardı. Bunların düzeltilmesi için bir anlamda herkes eteğindeki taşı döktü" dedi.

06 Ara 2023