Yapay zeka ile ilgili hikayeler

• Yapay zeka girişimi Anthropic, popüler sohbet robotu Claude’a güç veren yapay zeka dil modelinin en yeni sürümü Claude 3.5 Sonnet’yi tanıttı. Şirket, Claude 3.5 Sonnet’nin Mart ayında tanıtılan Claude 3’ten iki kat daha hızlı olduğuna işaret etti. Bununla birlikte: Anthropic, yeni dil modelinin kodlama ve metin girdilerinden akıl yürütme gibi temel yeteneklerde OpenAI gibi rakip şirketlerin dil modellerinden çok daha iyi performans gösterdiğini dile getirdi. ...Devamını Oku

22 Haz 2024

🫨 Eve: Yapay zeka destekli bir stres koçu olan Eve, işyerindeki stresle başa çıkmaya yardımcı olmak için kullanıcıya sorular soruyor ve stres kaynaklarını belirliyor. Platform, daha sonra kullanıcılara streslerini azaltmaya ve duygu durumlarını iyileştirmeye yönelik teknikler de öneriyor.

22 Haz 2024

• DreamGift: Yapay zeka destekli bir hediye asistanı olan DreamGift, kullanıcılara hediye alacakları kişinin yaşı, cinsiyeti, ilgi alanları, hobileri ve bütçeleri hakkında sorular soruyor. Daha sonra araç, kullanıcılara hediye önerilerinde bulunuyor ve önerdiği hediyeleri çevrimiçi platformlardan alabilmeleri için linkler sıralıyor.

15 Haz 2024

• Yapay zeka girişimi Linq, son yatırım turunda 6,6 milyon dolar finansman topladığını duyurdu. InterVest ve Atinum liderliğindeki yatırım turuna TechStars, Kakao Ventures, Smilegate Investment ve Yellowdog da katıldı. Ayrıntılar: Linq, 6,6 milyon dolarlık yatırımı yeni ürünler geliştirmek, 12 kişilik ekibini büyütmek ve Amerika, Asya ve Orta Doğu gibi yeni pazarlara girmek için kullanacak.

15 Haz 2024

• Yapay zeka ve robotik uygulamaları için tasarlanan bulut tabanlı yazılım platformu Robolaunch, Simya VC liderliğindeki yatırım turunda 1,5 milyon dolar finansman topladı. Şirket, yeni yatırımı satış operasyonlarını genişletmek, müşteri sayısını artırmak ve Avrupa ve ABD pazarlarına açılmak için kullanacak. Önemli ayrıntı: Robolaunch’ın yatırım turuna, Driventure ve INVEST101 de katıldı.

15 Haz 2024

• Google, yeni işletim sistemi sürümü Android 15 ile kullanıma sunacağı “Hırsızlık Algılama Kilidi” özelliğini Brezilya’daki kullanıcılarla test etmeye başladı. Yapay zeka destekli özellik, telefonun aniden alınması gibi olağan dışı hareketleri tespit ettiğinde otomatik olarak ekranı kilitleyecek ve cihaza erişimin önüne geçecek. Bununla birlikte: Yeni özellik, telefonun farklı bir ağda kullanılmaya çalışılması ya da sıklıkla kullanılan bir ağda uzun süre kull...Devamını Oku

14 Haz 2024

• Prisync : E-ticaret alanında faaliyet gösteren kullanıcılar, yapay zeka destekli Prisync'teki panoya kendi ürünlerini, rakip ürünleri ve eski ürünleri ekleyerek karşılaştırma yapabiliyor ve pazardaki fiyat farklılıklarını değerlendirebiliyor. Prisync kullanıcıları, fiyatlandırma verilerini bir Excel dosyasına da aktarabiliyor.

08 Haz 2024

• Yapay zeka destekli işe alım platformu Ashby, Lachy Groom liderliğindeki yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım topladığını duyurdu. ABD merkezli girişim şirketi, yeni yatırımı ürün geliştirme çalışmaları yapmak ve büyümesini hızlandırmak için kullanacak. Önemli ayrıntı: 30 milyon dolarlık yatırım, Ashby’nin bugüne kadar topladığı yatırım miktarını 70 milyon dolara çıkardı.

08 Haz 2024

• Yapay zeka destekli video üretim platformu Pika, 80 milyon dolar yatırım topladığını duyurdu. Spark Capital liderliğindeki yatırım turu, Pika’in değerlemesini 470 milyon dolara çıkardı. Amerikalı müzisyen Jared Leto, tura katılan yatırımcılar arasında yer aldı. Önemli ayrıntı: ABD merkezli girişim, bugüne kadar yatırımcılardan toplamda 135 milyon dolar finansman topladı.

08 Haz 2024

• Amazon, hasarlı ürünleri gönderim öncesi tespit eden “Project PI” isimli yeni bir yazılım geliştirdi. Yapay zeka destekli yazılım, bilgisayar görüşü teknolojisini kullanarak gönderilen ürünün hasarlı olup olmadığını ya da yanlış renk ve boyutta olup olmadığını tespit edebiliyor. Ayrıntılar: Amazon, artık 'Project PI’ın kullanıma sunulduğu depolarda gönderime hazırlanan ürünleri bir tünelden geçiriyor. Yeni yazılım, yapay zeka ve bilgisayar görüşü teknolojiler...Devamını Oku

07 Haz 2024