aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Tim Cook ile ilgili hikayeler

QuandoQuando

HİKAYE

Apple, yeni iPad Pro reklamıyla müşterilerini kırdı

Apple CEO'su Tim Cook'un X hesabından paylaştığı yeni iPad Pro tanıtım videosu, yaratıcı sektörlerin tepkisini çekti. Bir zamanlar pazarlama devi olarak bilinen şirket müşterilerine yabancılaştığı için eleştiriliyor.

10 May 2024

Quando AIQuando AI

HİKAYE

Apple, sorunlarına çözümü yapay zekada arıyor

Apple CEO'su Tim Cook, Perşembe günü yaptığı açıklamada şirketin tamamen yapay zekaya odaklandığını doğruladı. Etkisini kaybeden iPhone'lar, Çin pazarındaki rekabet ve Batı'nın antitröst yasaları Apple'ın rüzgarını keserken şirket, çözümü AI'da arıyor.

05 May 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'den Apple'a ‘kanlı mineral’ suçlaması

Kongo Demokratik Cumhuriyeti'ni (KDC) temsil eden bir grup avukat, Apple'a mektup göndererek, ürünlerinde kullanılan mineral kaynakların nereden tedarik edildiğine dair bilgi istedi.

26 Nis 2024

• Apple, 17 Nisan'da yaptığı açıklamada Singapur'un Ang Mo Kio bölgesindeki kampüsünü ve operasyonlarını geliştirmek için 250 milyon dolar yatırım yapmayı planladığını belirtti . Dahası: Apple CEO'su Tim Cook, Güneydoğu Asya turu kapsamında bu hafta Singapur'da 15 Mayıs'ta Başbakan olarak göreve başlayacak Lawrence Wong ve mevcut Başbakanı Lee Hsien Loong ile görüşecek.

19 Nis 2024

• Apple CEO'su Tim Cook, üretimde şirketin Çin'e olan bağlılığını azaltmak için Endonezya Başkanı Joko Widodo ile Salı günü başkent Cakarta'da görüştü . Cook, görüşme sonunda Endonezya'da üretim seçeneklerine bakacaklarını belirtti. Dahası: Apple, ABD ve Çin arasındaki gerilimin artması nedeniyle üretimi başka ülkelere kaydırmayı planlıyor. Bu sebeple Hindistan'a odaklanan Apple, 2023'te üretiminin %14'ünü bu ülkeden karşılamıştı. Şirket, Hindistan'a ek olarak E...Devamını Oku

19 Nis 2024

• Apple, CEO'su Tim Cook'un Çin'de iPhone satışlarının düştüğünü hissedarlardan gizlediğine dair davanın kapanması için 490 milyon dolar ödemeyi kabul etti . Şirketin hissedarlara ödeyeceği miktar, Apple'ın Eylül'de sona eren mali yılda açıkladığı 97 milyar dolarlık gelirinin yaklaşık %0,5'ine karşılık geliyor. Bir adım geriden: Cook, Kasım 2018'de hissedarlara yaptığı açıklamada para birimleri değer kaybeden Brezilya, Hindistan ve Türkiye'de Apple'ın satışlarında...Devamını Oku

22 Mar 2024

• Apple'ın, CEO'su Tim Cook’un 2018 yılında Çin'de iPhone'lara olan talebin düştüğünü gizleyerek hissedarları dolandırdığını iddia eden bir toplu davayı sonuçlandırmak için 490 milyon dolarlık bir anlaşmaya vardığı belirtildi.

18 Mar 2024

• Apple CEO'su Tim Cook , şirketin yapay zekada çığır açacak potansiyele sahip olduğunu belirterek bu alanda büyük yatırımlarının bulunduğunu ifade etti . Cook, üretken yapay zeka alanındaki planlarını yıl bitmeden detaylandıracaklarını belirtti.

01 Mar 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Bir Silikon Vadisi draması: OpenAI ve Sam Altman

OpenAI'ın sürpriz bir kararla CEO Sam Altman'ı görevden alması ve akabinde yaşananlar.

İrem Denli

·

21 Kas 2023

• Apple CEO'su Tim Cook , Reuters'a verdiği demeçte şirketin "üretken yapay zeka da dahil olmak üzere çok çeşitli yapay zeka teknolojileri üzerinde yıllardır araştırma yaptığını" söyledi. Cook, bunu takiben CNBC'ye verdiği demeçte de Apple'ın yapay zeka teknolojilerini "insanların hayatlarını zenginleştirecek" şekilde ürünlerine entegre etmenin yollarını aradığını ifade etti. Öte yandan: Mark Gurman geçtiğimiz ay Apple'ın "AppleGPT" olarak adlandırılan bir yapay z...Devamını Oku

08 Ağu 2023