aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Doğa Yurduneri

İş Dünyası ve Teknoloji Editörü

Quando AIQuando AI

HİKAYE

OpenAI’da yeni bir yönetim krizinin çanları mı çalıyor?

OpenAI, hafta başında düzenlediği etkinlikte duyurduğu yeniliklerle haftanın en çok konuşulan teknoloji şirketi oldu. Etkinlik sonrası OpenAI kurucularından Ilya Sutskever, şirketteki görevinden ayrıldığını açıkladı. Sutskever, geçen yıl CEO Sam Altman’ın kovulmasında da önemli rol oynamıştı.

Doğa Yurduneri

·

18 May 2024

QuandoQuando

HİKAYE

Yapay zeka, Google I/O etkinliğine damgasını vurdu

Google, her yıl düzenli olarak geliştiricilere yönelik yenilikleri tanıttığı I/O etkinliğinin bu seneki ayağında yine bir dizi yeni ürün ve hizmetini tanıttı. Yapay zeka, etkinliğe damgasını vuran ana tema oldu. ABD’li teknoloji şirketi, 110 dakika süren etkinlik boyunca tam tamına 121 kez yapay zekadan bahsetti.

Doğa Yurduneri

·

15 May 2024

QuandoQuando

HİKAYE

ABD'den Çin menşeli elektrikli araçlara ek gümrük vergisi

ABD Başkanı Joe Biden elektrikli araçlar, bilgisayar çipleri ve tıbbi ürünler de dahil olmak üzere Çin’den ithal edilen bazı ürünlere vergi artırımı kararı aldı. Böylece Çin’den ithal edilen elektrikli araçlara uygulanan gümrük vergisi dörde katlandı.

Doğa Yurduneri

·

14 May 2024

QuandoQuando

HİKAYE

OpenAI, yeni yapay zeka dil modeli GPT-4o’yu tanıttı

OpenAI, dün düzenlediği etkinlikte ChatGPT’nin de kullanacağı yeni yapay zeka dil modeli GPT-4o’yu tanıttı. GPT-4o, kullanıcılarla çok daha az gecikmeli ve çok daha gerçekçi hissettiren gerçek zamanlı konuşmalar yapabiliyor.

Doğa Yurduneri

·

14 May 2024