aposto-logo
TR
TREN
Bültenler
Radyo
Üyelik

Bültenler

Radyo

Aposto Üyelik

Aposto Hakkında

Kategoriler

Geniş Açı ile ilgili hikayeler

• Katıldığı canlı yayında İsrail ordusunun uzun süre Gazze'de kalacağı bir çözüme izin vermeyeceğini söyleyen İsrail Savunma Bakanı Yoav Gallant, Başbakan Binyamin Netanyahu'dan "savaştan sonraki gün" için plan yapmasını istedi. Ne dedi? Gallant, Ekim ayından bu yana Gazze'de Filistinli sivil bir yönetim için çalışma yürüttüğünü ancak çabalarının İsrail hükümetince görmezden gelindiğini açıkladı. Geniş açı: Savaş kabinesindeki muhalefet lideri Benny Gantz da Ga...Devamını Oku

17 May 2024

• Xbox Game Studios Başkanı Matt Booty, şirket içerisinde paylaşılan bir e-mail aracılığıyla ZeniMax çatısı altında bulunan üç stüdyoyu kapattıklarını ve bir stüdyoyu ZeniMax Online Studios bünyesine kattıklarını duyurdu. Kapatılan stüdyolar arasında Prey ve Redfall ile tanınan Arkane Austin, Hi-Fi Rush ve The Evil Within ile bilinen Tango Gameworks ve Mighty Doom ’un geliştiricisi Alpha Dog Studios yer alıyor. Ayrıntılar: Bethesda destek stüdyosu olara...Devamını Oku

14 May 2024

ParetoPareto

HİKAYE

Milyarderin bir günü

Elon Musk, şüphesiz ki 198 milyar doları aşan servetiyle Forbes Milyarderler Listesi’nin en popüler isimlerinden biri. Peki dünyaca ünlü CEO'nun bir günü nasıl geçiyor?

06 May 2024

• Microsoft, Azure OpenAI hizmet kurallarının diline yaptığı değişikliklerle AI modelini polis departmanlarının yüz tanıma sistemlerinde kullanılmasına izin vermediğini vurguladı . Geniş açı: Ordu ve kolluk kuvvetlerine teknoloji ve silah ürünleri üreten Axon, 1 hafta önce yapay zeka kullanarak vücut kameralarının aldığı ses kayıtlarını özetleyen ürününü tanıttı. Fakat AI modellerinin yanlış bilgiler ve halüsinasyonları ile ırksal önyargılara sahip olması eleşti...Devamını Oku

05 May 2024

• İsrail'in , Gazze’nin Refah kentindeki üç eve düzenlediği hava saldırısında en az 20 Filistinli öldü, çok sayıda kişi de yaralandı. Geniş açı: Bir milyon kişinin İsrail bombardımanından kurtulmak için sığındığı Refah’taki saldırı, Kahire'nin İsrail'in son ateşkes önerisini görüşmek için Hamas liderlerine ev sahipliği yapmasından saatler önce düzenlendi.

30 Nis 2024

• ABD Ticaret Bakanı Gina Raimondo, Pazar günü yayımlanan röportajında millî güvenlik endişelerinden ötürü Çin ve Rusya'nın ABD'de üretilen mikroçiplere erişimini engellemeye odaklandığını belirtti. Geniş açı: ABD hükümeti, Çin'in askerî alanda ilerleme kaydetmek için Amerikan teknolojisinden faydalanmasından endişe duyuyor. AI modellerini eğitmekte kullanılan neredeyse tüm gelişmiş çipler, ABD müttefiklerinden temin edilen araçlarla ABD'de üretiliyor.

23 Nis 2024

• Çin hükümeti, hükümete ait mobil operatörlerinden ağlarındaki yabancı yarıiletkenleri ne zaman değiştireceklerini bildirmelerini istedi. Geniş açı: Son yıllarda Çin'in ağ donanımında kullanılan çok çekirdekli işlemcilerin tedarikini ABD merkezli Intel ve AMD sağlamıştı. Açıklamanın ardından Cuma günü Intel hisseleri %5,2 düşerken AMD ise %4,2 değer kaybetti.

16 Nis 2024

Prenses Diana • ABD'li bir müzayede evi, Prenses Diana'nın beş yıllık gizli bir ilişkisinin olduğu James Hewitt'e 1989-1991 yılları arasında yazdığı 64 mektubu 1 milyon dolardan satışa çıkardı. Mektupların sahibi Hewitt'in mektupları daha önce de 500 bin sterlinlik bir kredi için teminat olarak sunduğu belirtildi. Öte yandan: Lady Di , 1995 yılında BBC'ye verdiği röportajda eski bir ordu mensubu olan Hewitt ile ilişkisini doğrulamıştı.

11 Mar 2024

• Sony , yeni nesil VR cihazı PSVR 2’yi bu yıl bitmeden bilgisayarlarda kullanılabilir hâle getirmeyi planladığını ve sürecin test aşamasında olduğunu duyurdu. Şu anda sadece PlayStation 5 tarafından desteklenen cihaz ile uyumlu 69 oyun bulunuyor. Geniş açı: Sony, satışa sunulduğu ilk 6 haftada 600 bin adet satıldığı bildirilen cihazın piyasaya sürüldüğü gün yayınlanan Horizon serisine ait Call of the Mountain isimli oyun haricinde yeni bir VR oyunu duyurmadı...Devamını Oku

05 Mar 2024

• ABD'de Cumhuriyetçi Parti'deki ön seçimlerde Nikki Haley , Donald Trump'a karşı ilk zaferini Washington'da elde etti. Haley, oyların yaklaşık %63'ünü alarak Trump'ı geride bıraktı. Şu ana kadarki ön seçimlerde Trump 244 delege, Haley ise 24 delege kazandı. Neden önemli? Haley'nin bu zaferi, ülke tarihinde Cumhuriyetçi Parti'de ön seçimi kazanan ilk kadın olması nedeniyle sembolik bir önem taşıyor.

05 Mar 2024