Çekya ile ilgili hikayeler

Punto Punto

HİKAYE

15 yılın ardından taze heyecan

Efsane Euro 2008 hikâyesinin ardından A Millî Futbol Takımının yeni bir hikâye yazması bekleniyor. Peki geçtiğimiz 15 yılda neler yaşandı?

16 Eki 2023

• Yerli fintech Param , Orta ve Doğu Avrupa'nın öde gelen şimdi al sonra öde girişimlerinden Çekya merkezli Twisto'yu satın aldı. Param'ın Birleşik Krallık'ta yeni müşteri ve iş ortaklarına ulaşmasına yardımcı olacağı belirtilen satın almanın finansal detayları ise paylaşılmadı. Nedir: 2013 yılında kurulan, 2021 yılında ise 89 milyon avroya Avusturya merkezli şimdi al sonra öde şirketi Zip tarafından atın alınan Twisto, herhangi bir üyelik gerektirmeden kullanıcıların...Devamını Oku

19 Ağu 2023

• Param , yurtdışında büyüme stratejisi doğrultusunda Çekya merkezli “Şimdi al sonra öde” dijital kredi platformu Twisto’yu satın aldığını açıkladı. Detaylar: Avrupa Birliği (AB) üye ülkelerine ödeme hizmetlerinin yapılmasını sağlayan Avrupa Ödeme Kurumu lisansına sahip olan fintek şirketinin satın alınmasıyla Param, 8 Avrupa ülkesinde faaliyet izni elde edecek.

18 Ağu 2023

• Çekya'nın başkenti Prag'da , Türk Büyükelçiliği'nin cumhuriyetin 100. yılı için üç metrelik bir Atatürk heykeli dikmesi talebi, 1915 olayları gerekçe gösterilerek reddedildi. Prag Büyükelçisi Egemen Bağış açıklamasında, sürecin henüz bitmediğini söyledi.

16 Ağu 2023

• Milan Kundera, 94 yaşında hayata veda etti. Varoluşçu yazar Milan Kundera’nın Çekya Televizyonu tarafından yapılan duyuruyla vefat haberi alındı. Külliyat: 1929 yılında, Brno, Çekya’da doğan Kundera; hayatı boyunca 10 roman, 3 şiir koleksiyonu, 1 hikaye kitabı ve bir dizi deneme yazdı. Eserleri, yoğun felsefi temalar, siyasi imalar ve duygusal hikâyelerle dolu. Bu arada: Varolmanın Dayanılmaz Hafifliği , Gülünesi Aşklar , Gülüşün ve Unutuşun Kitabı , Yaşam ...Devamını Oku

16 Tem 2023

Aposto KitapAposto Kitap

HİKAYE

Milan Kundera, 94 yaşında hayata veda etti

Çek asıllı Fransız yazar, geriye külliyatını bıraktı.

12 Tem 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

OECD işsizlik oranı rekor düşük seviyelerde

Ekonomik İşbirliği ve Kalkınma Örgütü (OECD), mart ayına ilişkin işsizlik oranı güncellemesini yayımladı

23 May 2023

EXANTEEXANTE

HİKAYE

Avro Bölgesi’nde enflasyon %7,0

Nisan ayı verisi beklentilere paralel

18 May 2023

Punto Punto

HİKAYE

Fenerbahçe'nin EuroLeague Kadınlar şampiyonluk süreci

Fenerbahçe Alagöz Holding'in EuroLeague Kadınlar şampiyonluk sürecini Sportstv basketbol yorumcusu Fatih Dilber ile konuştuk.

Burcu Biçer

·

22 Nis 2023

Aposto GünsonuAposto Günsonu

HİKAYE

Fenerbahçe Alagöz Holding, EuroLeague Şampiyonu

Fenerbahçe Alagöz Holding Kadın Basketbol Takımı tarihinde ilk kez Avrupa şampiyonluğunu elde etti.

Burcu Biçer

·

17 Nis 2023