aposto-logo
TR
TREN

İspanya ile ilgili hikayeler

1️⃣ Furiousa , 6 Oscar ödüllü Mad Max: Fury Road filminde tanıştığımız, Charlize Theron’un canlandırdığı Furiousa karakterinin orijin hikayesini anlatıyor. George Miller’ın yönettiği, filme adını veren karakteri Anya Taylor-Joy’un canlandırdığı filmin Türkiye’de 24 Mayıs 2024’te gösterime girmesi planlanıyor. Fragman burada . 2️⃣ Society of the Snow , 1972 yılında Uruguaylı Old Christians Club ragbi takımını taşıyan ve And Dağları buzullarına çakılan uçakt...Devamını Oku

03 Ara 2023

• Uluslararası En İyi 50 Pizza rehberi, tarihinde ilk kez birinciliği İtalya dışında bir pizza restoran zincirine verdi. Neresi?: İspanya merkezli Grosso Napolentano, UNESCO tarafından "Somut Olmayan Kültürel Miras" olarak kabul edilen Napoliten "Pizzaiuolo" sanatına uygun üretim yaparak dünyanın en iyi zincir pizzacısı ödülünü aldı. Diğer kazananlar: İtalya’dan da Michele 2. olurken Fransa’dan Big Mamma Group listenin 3. sırasında yer aldı.

02 Ara 2023

• VisaGuide World tarafından derlenen Dijital Göçebe Endeksi ’ne göre 2024 yılının uzaktan çalışmak için en iyi ülkesi İspanya seçildi. İspanya'yı Arjantin ve Romanya takip ediyor. Detaylar: Sıralamada vergiye tabi olmayan oturma süresi, vergi yükümlülükleri, ortalama internet hızı, asgari giderler, yaşam maliyeti ve sağlık hizmetleri gibi başlıklar değerlendiriliyor.

02 Ara 2023

• Yunanistan hükümeti , 40 Eurofighter Typhoon savaş uçağı satın almak isteyen Türkiye'nin, Birleşik Krallık ve İspanya tarafından Eurofighter üretim konsorsiyumuna dahil edilmek istendiğini açıkladı. Perspektif: Yunanistan hükümetinden yetkililer, Birleşik Krallık Başbakanı Sunak ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis arasında Salı günü yapılması planlanan görüşmenin iptal edilmesinin nedenlerinden birinin Türkiye ile Birleşik Krallık arasındaki bu yakınlaşma olduğu değerl...Devamını Oku

30 Kas 2023

Muñoz, 2021 yılından beri The Best Chef tarafından birincilikle ödüllendiriliyor Kaynak: EFE • The Best Chef 2023 ödülleri, Meksika’nın Yucatán eyaletinin başkenti Merida’da 7.’si düzenlenen törende sahiplerini buldu. En iyisi: Birincilik ödülünü önceki 2 yıl olduğu gibi 3 MICHELIN yıldızlı DiverXO’nun sahibi ve şefi Dabiz Muñoz kazandı. Dahası: Albert Adrià'nın ikinci, Ana Roš’un üçüncü olduğu listede Türkiye’den Neolokal’in kurucusu ve şefi Maksu...Devamını Oku

25 Kas 2023

• İspanya Başbakanı Pedro Sanchez, parlamentonun alt kanadı Temsilciler Meclisi'nde yapılan oylamada bir dönem daha görevini sürdürmek için güvenoyu aldı. Bask ve Katalan ayrılıkçı partilerin desteklediği hükümetin güven oylamasında 350 milletvekilinden 179'u evet , 171'i hayır oyu kullandı. Kabine: Sanchez kabinesini kurdu. Kabinedeki 22 ismin 12'sini kadınlar oluşturdu. Sanchez'in bu hamlesi ile kabine pozisyonlarında dünyada en fazla kadının bulunduğu üçüncü ülk...Devamını Oku

22 Kas 2023

• İspanya'da Başbakan Pedro Sanchez'in kurduğu kabinedeki 22 ismin 12'sini kadınlar oluşturdu. Sanchez, bu hamlesi ile kabine pozisyonlarında dünyada en fazla kadının bulunduğu üçüncü ülke oldu.

22 Kas 2023

• İspanya'da vergi kaçakçılığından yargılanan Shakira, 7,3 milyon avro para cezası aldı. Shakira, Barcelona'da görülen davanın ilk duruşmasında anlaşmaya giderek cezaevine girme riskini ortadan kaldırdı.

21 Kas 2023

• Diş sağlığı, estetik operasyonlar ve saç ekimi sayesinde ziyaretçi sayısını pandemi öncesi döneme göre %70 artırmayı başaran Türkiye’nin, Fransa’yı geride bırakarak Avrupa’nın İspanya’dan sonraki en popüler turist merkezi olacağı öngörüldü. Detaylar: 2022’de ülkeyi ziyaret eden 44,6 milyon turistin 1,2 milyonunun sağlık turizmi amacıyla geldiği belirtilirken 2023’te toplam sayının 50 milyonu aşması bekleniyor.

18 Kas 2023

• İspanya’da trenle 4 saatten kısa süren mesafeler için iç hat uçuşlarının kısıtlanacağı bildirildi. Fransa’nın izinden giden sürdürülebilir seyahat hamlesiyle ülkede yıllık 300 bin ton CO 2 emisyonunun önüne geçilebileceği tahmin ediliyor.

18 Kas 2023