Sri Lanka ile ilgili hikayeler

• Kommersant’ın haberine göre, 2024’ün ilk çeyreğinde yurt dışında tur rezervasyonu yapan Rusya vatandaşlarının oranı yıllık bazda %20 arttı. Detaylar: Rus turistlerin ilgisi özellikle Sri Lanka, Tayland ve Küba gibi ülkelere kayarken geleneksel olarak ilk sırada olan Türkiye’ye giden turist oranınında düşüş dikkat çekti. OneTwoTrip verilerine göre, Antalya Rus turistlerin en fazla rağbet gösterdiği ilk 10 destinasyon listesindeki yerini kaybetti, İstanbul’a gid...Devamını Oku

03 Nis 2024

✳️ Greenpeace , iklim adaletsizliği ile mücadelede bölgesel işbirliğini teşvik etmek amacıyla Sri Lanka’da Güney Asya ofisi ni açtı .

09 Mar 2024

AngstAngst

HİKAYE

Kadınlar iklim krizinden neden daha fazla etkileniyor?

İklim krizinin etkileri, bireylerin kimliklerine göre farklılık gösteriyor. Bu kapsamlı sistem sorununa karşı, bütüncül bir yaklaşım için cinsiyet perspektifini denklemden çıkartmamak şart.

Alara Demirel

·

08 Mar 2024

kadinlar-iklim-krizinden-neden-daha-fazla-etkileniyor
Zappa ZamanlarZappa Zamanlar

HİKAYE

Kontrolden çıkan borçlar ve Dünya Bankası

Dünya Bankası raporunu hırsızlık yapmak için girdiği evin daha önce soyulup soğana çevrildiğini gören hırsızın balkona çıkıp yardım istemesine benzetmek mümkün.

24 Ara 2023

kontrolden-cikan-borclar-ve-dunya-bankasi
apéroapéro

HİKAYE

Çay şirketlerinden insan hakları ihlali

Business & Human Rights Resource Centre, hazırladığı raporda büyük çay şirketlerinin bağlantılı olduğu tarlalardan insan hakları ihlallerini bildirdi.

19 Haz 2023

cay-sirketlerinden-insan-haklari-ihlali
Aposto FinanceAposto Finance

HİKAYE

A World of Debt

While debt has risen across advanced and developing economies alike, the problem is most acute in low- and middle-income countries where debts were already too high before the COVID-19 pandemic. Worse, offering relief to these societies has become harder than ever.

01 Haz 2023

a-world-of-debt
Aposto GündemAposto Gündem

HİKAYE

Çin, Orta Doğu’da kazanabilecek mi?

Suudi Arabistan'ın Çin'e yönelmesi ABD politikasından duyduğu memnuniyetsizliği yansıtıyor. Ancak Suudilerin bu siyasi pazarlık yaklaşımına ilk kez başvurdukları söylenemese de, bu yaklaşımın tanıdık olması zararsız olduğu anlamına gelmiyor.

16 Nis 2023

cin-orta-doguda-kazanabilecek-mi

HİKAYE

Yüksek Borçlu Gelişmekte Olan Ülkelerde Ekonomik Büyümenin Kurtarılması

Gelişmekte olan ülkeler için ekonomik büyüme, başarılı borç anlaşmalarının bir temel bileşeni olmaya devam ediyor. Ancak en iyi şartlar altında bile, bu ülkelerin büyümesinin daha yavaş ve daha ülke içine odaklı olması muhtemel, bu da daha derin borç azaltma ve daha uzun zaman tercihlerinin bir birleşimini gerektiriyor.

24 Mar 2023

ekonomik-buyumenin-kurtarilmasi
• Bir süredir krizle mücadele eden Sri Lanka , Uluslararası Para Fonu (IMF) ile 3 milyar USD tutarında borç yeniden yapılandırma paketi üzerinde uzlaşı sağladı.

22 Mar 2023

• Uluslararası Şeffaflık Örgütü ( Transparency International ) 1995’ten beri her yıl yayımladığı Yolsuzluk Algı Endeksi için 2022 sonuçlarını kamuoyuyla paylaştı. Rapora göre, dünyanın büyük bölümü yolsuzlukla mücadelede başarısız olurken ; ülkelerin yüzde 95 'i 2017'den bu yana çok az ilerleme kaydetti ya da yerinde saydı. Detaylar: Danimarka'nın 90 puanla başı çektiği sıralamada , onu Finlandiya ve Yeni Zelanda takip etti. 36 puanla Arnavutluk, Tayland, Sri L...Devamını Oku

03 Şub 2023